Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je úterý 26.5.2020

Stolní tenis: Velmi úspěšná sobota "A" týmu v krajském přeboru


lankrun1Poslední březnovou sobotu se Orel Vysoké Mýto utkal dopoledne s celkem Ústí nad Orlicí a odpoledne s vítězem krajského přeboru Lanškrounem.

Orel Vysoké Mýto „A“ – TTC Ústí nad Orlicí „D“   10 : 7

Dopolední utkání jsme odehráli proti Ústí “D“, které přijelo bez svého nejlepšího hráče, a to bez Elišky Šedové, která, jak se ukázalo později, skončila na 3. místě na Mistrovství ČR. V úvodních čtyřhrách se body rozdělily, když Dvořák s Vojnarem porazili Hrdinu s Novákem. Poté, co Fišer s Vojnarem zvládli své zápasy, byl po úvodních singlech stav 3 : 3. Již ve druhém kole singlů se začal lámat chleba, své zápasy vyhráli Herel, Dvořák a Vojnar. Od stavu 6 : 4 jsme si již udržovali mírný náskok až do konce. Vítězství 10 : 7 bylo zcela zasloužené a jenom podtrhlo dobrý výkon z posledních zápasů. Pak už jsme se mohli soustředit na odpolední utkání s vítězem krajského přeboru.

 Body: Vojnar 3,5 b, Fišer 3 b, Dvořák 2,5 b, Herel 1 b.

 

ustiD1Orel Vysoké Mýto „A“ – TJ Lanškroun „A“  9 : 9

Odpolední utkání byl takový pomyslný výsledkový „vrchol“ sezóny. Před utkáním bychom jakýkoli bod brali, ale v konečném zúčtování je remíza málo. Již v úvodních čtyřhrách jsme byli aktivnější a díky tomu jsme obě vyhráli. V prvním kole singlů jsme měli méně toho štěstíčka, zejména ho neměl Dvořák, který prohrál s jedničkou Lanškrouna Bakem 3 : 2. Za vyrovnaného stavu 3 : 3 se Lanškroun dostal do mírného trháku, když vyhrál tři zápasy ze čtyř. Od stavu 4 : 6 se domácí nadechli k obratu na 7 : 6. Fišer mohl navýšit vedení na 8 : 6, když měl s Langrem 2 mečboly, které bohužel nevyužil, a jak se ukázalo, to bylo klíčové. Za stavu 7 : 7 se šlo do posledního kola singlů, ve kterém Kučera prohrál s Bakem, Dvořák porazil Kobzu, Fišer prohrál s Jányšem, a tak v posledním zápase musel Vojnar vyhrát, abychom aspoň uhráli remízu. Jirka Vojnar tíhu okamžiku ustál a vyhrál 3 : 1 a uzavřel tím utkání skórem 9 : 9.

Body: Dvořák 3,5 b ,Vojnar 2,5 b, Kučera 2,5 b, Fišer 0,5 b.

Poslední dvojutkání v této sezóně nás čeká na stolech Orlu Orlice a TJ Žamberk.

Text a foto Martin Dvořák

   
tabulka  
   
lankroun ustiD
   
ustiD2 ustiD3
   
ustiD4 ustiD5
   
ustiD6 ustiD7