Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je sobota 19.9.2020
Kalendář událostí
  Tisk EMAIL help

28. 8. – 28. 9., Galerie ve Zvonici

Na sklonku léta vystaví Galerie ve Zvonici tvorbu Jiřího, Robina a Otakara Kaločových. Akademický malíř a sochař Jiří Kaloč (1943) je srostlý s Orlickými horami. Ve Vrbici nedaleko Kostelce nad Orlicí vystavěl během několika desetiletí unikátní dům s ateliérem. Organickou přírodní architekturu nazval Socha domu. Krajina je středobodem jeho citlivého, do detailu propracovaného, výtvarného díla. Vystavuje již od roku 1976. Jeho obrazy jsou zastoupeny ve sbírkách mnoha galerií, včetně Národní. Je držitelem několika mezinárodních ocenění. 
Syn Robin (1982), akademický malíř a grafik, je ve své tvorbě rovněž inspirován krajinou, kterou uvádí do pohybu prostřednictvím promyšlených linek a křivek. Právě pohyb je tím, čemu se také v různých podobách věnoval (somatické pohybové studium, sebezkušenostní program Vědomé tělo či moderní tanec). Za svou grafickou práci byl několikrát ve světě i doma oceněn.
Starší ze synů, Otakar (1978), je vystudovaný restaurátor. Stejně jako jeho otec je srostlý s Orlickými horami, kde se narodil, vyrůstal a žije. Není tedy překvapením, že právě zdejší krajina je tím, co nejčastěji maluje. Jeho realistické vyjádření v sobě ukrývá tajemství a poetiku.

Zpět