Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je neděle 28.5.2017
Ostatní

Den otevřených dveří v Domě pokojného stáří Naděje

Email Tisk PDF

Aktuality / Ostatní
22.05.17

Pozvanka Nadje3Při příležitosti oslavy 25 let NADĚJE ve Vysokém Mýtě se v pátek 26. května koná DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ v Domě pokojného stáří NadějeMůžete si prohlédnout dům a získat informace o poskytovaných službách, zúčastnit se kreativních činností, retro výstavky, canisterapie, vystoupení dětí a zpívání u táboráku. Časový rozpis najdete na plakátech a webových stránkách Naděje


Celý článek...
 

Královská věnná města mají novou královnu

Email Tisk PDF

Aktuality / Ostatní
11.04.17

Kralovna 2017 1Veronika Červinská  z Dobrušky je královnou Královských věnných měst pro rok 2017. Rozhodli o tom hlasující, kteří  během měsíce března podpořili právě Veroniku. Již třetím rokem probíhalo focení dívek a žen na veletrhu Infotour a cykloturistika v Hradci Králové. Fotografie byly poté umístěny na webových stránkách a facebooku  svazku, v letošním roce o post královny bojovalo 30 soutěžících.  Veronika Červinská získala 544 hlasů.


Celý článek...
 

Vzpomínka na JUDr. Emila Martince, významného absolventa vysokomýtského gymnázia

Email Tisk PDF

Aktuality / Ostatní
02.11.16

068V sobotu 29. října se uskutečnilo česko-slovenské setkání pod záštitou náměstkyně Ministerstva financí ČR Aleny Schillerové, představitelů Celní správy ČR a SR, hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického, starostů obcí Horní Jelení Petra Tupce a Králíky Jany Ponocné i dalších osobností naší země. O zdárný průběh celé akce se zasloužil Spolek celních veteránů, vedený panem Bohumilem Brandejsem, jemuž patří náš dík za možnost zúčastnit se uctění památky významné osobnosti meziválečného Československa – JUDr. Emila Martince, absolventa vysokomýtského gymnázia, který se zasloužil o rozvoj nejen v oblasti celní správy, ale i v oblastech hospodářství a ochrany ekonomických zájmů naší země.


Celý článek...
 

Zrenovované hřiště na dvoře vysokomýtského gymnázia

Email Tisk PDF

Aktuality / Ostatní
27.10.16

nove hristeVe čtvrtek 20.  října předaly firmy VYSSPA Sports Technology s. r. o. Plzeň a WORKOUT Club Parks s. r. o. Ostrava renovované hřiště na dvoře Gymnázia Vysoké Mýto. Za podporu patří díky zřizovateli školy – Pardubickému kraji, který tak jako v minulém roce u rekonstrukce šaten i tuto letošní akci zafinancoval. Renovované hřiště velmi pomůže kvalitní výuce tělesné výchovy od jarních měsíců, kdy bude využíváno pro vlastní výuku i relaxaci žáků v jejich volném čase.


 

Lukáš Daněk, Jiří Diblík a Ondřej Kopecký obdrželi ocenění Mladý talent 2016

Email Tisk PDF

Aktuality / Ostatní
27.10.16

mladytalent1Ve středu 19. října Pardubický kraj ocenil žáky, kteří v uplynulém roce dosáhli mimořádných výsledků v různých studijních oborech či sportovních odvětvích. V sále Jana Kašpara v budově bývalé Reálky v Pardubicích se sešli studenti, kteří z rukou náměstkyně hejtmana Jany Pernicové převzali pamětní listy za umístění v celostátních kolech předmětových soutěží, v soutěžích žáků ZUŠ a v ostatních soutěžích zařazených do programu Excelence škol 2015 - 2016. Dalších 12 studentů se stalo čerstvými držiteli cen Mladý talent 2016. Mezi nimi i Lukáš Daněk, Jiří Diblík a Ondřej Kopecký, žáci čtvrtého ročníku Gymnázia Vysoké Mýto, členové vítězného týmu v mezinárodní robotické soutěži RoboRAVE ve Spojených státech amerických. Děkujeme za dobrou reprezentaci kraje, města i školy a přejeme studentům další úspěchy. (Mgr. Blanka Kysilková, ředitelka školy)


Celý článek...
 

XVII. ročník AUTOSALONU a Den otevřených dveří v ISŠT

Email Tisk PDF

Aktuality / Ostatní
26.10.16

Autosalon ISST 2016Integrovaná střední škola technická Vysoké Mýto zve na XVII. ročník AUTOSALONU, který se koná v rámci Dne otevřených dveří školy 11. listopadu od 8.00 do 17.00. Součástí celodenního programu je výstava osobních a nákladních vozů renomovaných značek, autobusů, motocyklů, auto doplňků a nářadí, stabilních strojů, elektrokol, ukázky novinek ve svařování, expozice auto a moto veteránů, zemědělská technika, ukázky lepení materiálů, moderních nátěrových hmot a autokosmetiky, čistící systémy a vzduchotechnika, ukázky činnosti HZS, BESIP, soutěže pro návštěvníky, ukázky modelářské techniky, ukázky svařování plastů a burza strojírenských firem (od 9.00 do 16.00).

 


 

Gymnázium vybavilo z příspěvku Nadace ČEZ odbornou učebnu fyziky

Email Tisk PDF

Aktuality / Ostatní
24.10.16

UF1Správní rada Nadace ČEZ poskytla Gymnáziu Vysoké Mýto nadační příspěvek ve výši 200 000 Kč na projekt Odborná učebna fyziky v grantovém řízení Podpora regionů. Příspěvek byl využit na modernizaci učebny fyziky, především co se týče vybavenosti nábytkem – stoly, židle, katedra, tabule a zatemnění učebny.Učebna byla 1. září 2016 uvedena do provozu a slouží každodenní výuce fyziky. Vytíženost učebny v návaznosti na rozvrh je v maximální možné míře s ohledem na rozvrh – 90 % výuky fyziky se odehrává právě v uvedené učebně. (RNDr. Pavel Kouba, správce učebny)

 


Celý článek...
 

Nová odlehčovací služba v Ledaxu

Email Tisk PDF

Aktuality / Ostatní
24.10.16

Domov pro senioryDomov pro seniory Ledax o. p. s. provozuje od ledna 2017 v prostorách zařízení novou sociální službu -  Odlehčovací službu. Odlehčovací služba bude poskytovaná formou pobytové a nepřetržité služby sociální péče, jejíž kapacita bude čtyři lůžka. Posláním Odlehčovací služby je přechodně po dobu max. 3 měsíců poskytovat podporu a péči osobám, které se nachází v nepříznivé sociální situaci, z důvodu snížené soběstačnosti.


Celý článek...
 

,,Školákem nanečisto“ v ZŠ Jiráskova

Email Tisk PDF

Aktuality / Ostatní
17.10.16

P1100518Letošní školní rok 2016/17  připravila ZŠ Jiráskova pro předškolní děti všech vysokomýtských mateřských škol ,,školu nanečisto“ s Krtečkem a jeho kamarády. Pro předškoláky bude připraveno pět tematických odpolední: 13. října -  Krteček a pohádka, 1. prosince -  Krteček a pastelka, 19. ledna -  Krteček a tělocvik, 16. března -  Krteček předškolákem, 18. května - Krteček a počítání. Děti si hravou formou  vyzkouší ,, jak na to“ ve škole, poznají školní prostředí i odlišný způsob práce, poznají učitele a vychovatele, ale především se zbaví obav z něčeho nového a neznámého.


Celý článek...
 

Žáci vysokomýtské stavební školy uspěli v soutěži Řemeslo / Skill 20166

Email Tisk PDF

Aktuality / Ostatní
11.10.16

DSC 0111Ve dnech 20. až 22. září proběhl na vysokomýtském náměstí již šestý ročník unikátní mezinárodní soutěže Řemeslo / Skill 2016. Své síly změřilo 60 soutěžících z 18 škol z České republiky, Slovenska a Maďarska. Dvoučlenná družstva z jednotlivých škol soutěžila v oborech zedník, zednické práce, montér suchých staveb, obkladač, instalatér a truhlář. Přes velkou konkurenci v jednotlivých oborech se žáci vysokomýtské stavební školy neztratili. Pavel Schlosser a Martin Novák vyhráli soutěž instalatérů, Luděk Blaschke s Alešem Rounem s převahou vyhráli soutěž zedníků a soutěžní družstvo truhlářů ve složení Jaromír Chudoba a Jiří Zika se umístilo na krásném druhém místě.


Celý článek...
 

Gymnazisté pomáhali se Srdíčkovými dny

Email Tisk PDF

Aktuality / Ostatní
30.09.16

Gymnazium sbirka Srdicka1Ve dnech 22. a 23. září se Gymnázium Vysoké Mýto prostřednictvím ochotných studentů čtvrtých ročníků podílela na úspěšném průběhu Srdíčkových dnů. Konkrétně chceme poděkovat Zině Bezrodné, Sabině Ježkové, Michaelu Shánělovi, Lucii Skokanové, Kateřině Sotonové a Vojtovi Pavlákovi ze 4. A a Miloši Kolářovi, Lukášovi Malému, Martině Prokopcové a Lucii Zlesákové ze 4. B, kterým se podařilo pro dobrou věc vybrat celkem 10 662 Kč. Vše proběhlo ve spolupráci s třídními profesorkami a Petrou Kolářovou z kanceláře školy. Pevně doufáme, že i v příštím roce bude tato tradice zachována. Přejeme budoucím studentům čtvrtých ročníků také příjemný pocit plynoucí z pomoci druhým. Samozřejmě v neposlední řadě děkujeme VŠEM, kteří si koupili srdíčko či magnetku. (Alena Šalounová)


Celý článek...
 

Na vysokomýtském náměstí připomněli Světový den první pomoci

Email Tisk PDF

Aktuality / Ostatní
14.09.16

IMG 20160913 105941Při příležitosti Světového dne první pomoci  se 13. září představily na náměstí Přemysla Otakara II. ve Vysokém Mýtě složky integrovaného záchranného systému Pardubického kraje, Oblastní spolek ČČK Ústí nad Orlicí, vysokomýtská městská policie a celní správa. Akce přiblížila svět současných záchranářů. Setkala se s velkým zájmem veřejnosti, hlavně dětí, které si s chutí zahrály na zraněné a záchranáře, hasiče i policisty. K vidění zde byla moderní hasičská technika, vůz zdravotnické záchranné služby a vozidla policie, městské policie i celní správy. A nechyběl samozřejmě ani zasvěcený výklad a ukázky první pomoci. Fotografie Jana Vlčka a Oblastního spolku ČČK Ústí nad Orlicí ZDE.


 

Sportem proti pasivitě popáté

Email Tisk PDF

Aktuality / Ostatní
05.09.16

Sportem proti pasiviteNízkoprahové zařízení pro děti a mládež EMKO ve Vysokém Mýtě se již popáté zapojilo do projektu Sportem proti pasivitě. „Sportovní aktivity jsou dobrou volbou pro vybití nashromážděné energie a naplnění volného času, což pomáhá ke snížení rizikového chování, vandalismu a protizákonných činností,“ říká koordinátorka NZDM EMKO Bc. Kateřina Novotná, DiS. Při různých sportovních disciplínách se děti vzájemně učí toleranci, spolupráci, smyslu pro férové chování, respektu a mezilidským vztahům. Také se díky sportu u dětí rozvíjí jejich dosažené schopnosti a dovednosti. Všechna sportovní odpoledne se uskutečnila na hřišti v areálu I. stupně ZŠ Jiráskova.


Celý článek...
 

V Azylovém domě pro matky s dětmi bylo otevřeno centrum pro děti

Email Tisk PDF

Aktuality / Ostatní
14.07.16

Oteveni Centra pro dti v Azylovem dom 22.7 9V Azylovém domě pro ženy a matky s dětmi ve Vysokém Mýtě bylo za účasti starosty Františka Jiraského a zástupců SKP-CENTRA, o. p. s. a Nadace ČEZ otevřeno centrum pro děti. Zde budou trávit svůj volný čas děti pobývající v tomto zařízení. Kromě Azylového domu provozuje SKP-CENTRUM ve Vysokém Mýtě od roku 2007 nízkoprahové zařízení EMKO. "S SKP-CENTREM spolupracujeme už devět let. Za tu dobu prošly EMKEM stovky dětí, které by jinak trávily svůj volný čas na ulici. Jeho činnost je velice prospěšná a má naši velkou podporu," řekl starosta a dodal: "Vážím si toho, že se s finanční pomocí Nadace ČEZ podařilo v Azylovém domě vybavit cetrum pro děti. Věřím, že zde děti najdou prostor pro zábavu i poučení."    


Celý článek...
 

Evropská jazyková cena Label 2016 pro gymnazisty z Vysokého Mýta

Email Tisk PDF

Aktuality / Ostatní
27.06.16

Label 1V úterý 21. 6. se pět studentů z 1. A v doprovodu učitelky angličtiny Dr. Miroslavy Borovcové a ředitelky školy Mgr. Blanky Kysilkové zúčastnilo v Praze konference Kreativně k jazykové výuce, kde jim byla slavnostně předána Evropská jazyková cena Label 2016 za práci na loňském eTwinning projektu o první světové válce. Cílem Evropské jazykové ceny Label je podpořit nové a výjimečné aktivity v oblasti jazykového vzdělávání, propagovat je mezi odbornou veřejností a inspirovat ostatní k zavádění takových aktivit do jazykové výuky. V roce 2016 se do soutěže o tuto cenu přihlásilo 39 projektů, všechny žádosti prošly v prvním kole hodnocením odborné poroty, složené ze zástupců MŠMT, jazykových institutů a Domu zahraniční spolupráce.


Celý článek...
 

„O poklad skřítka Knířováčka“

Email Tisk PDF

Aktuality / Ostatní
24.06.16

O poklad skritka Knirovacka 7V úterý 14.června se děti ze třídy Sluníčko z Mateřské školy Lidická vypravily do knířovského lesa hledat poklad. Celým putováním je provázely úkoly skřítka Knířováčka, které si děti nejdříve musely najít a potom splnit. Po splnění všech úkolů se dětem podařilo poklad úspěšně najít. Celou tuto dobrodružnou akci dětem připravila maminka Emičky Kobzové, které patří velké poděkování za krásně strávené dopoledne v přírodě.


Celý článek...
 

Úspěch gymnazistů v celostátní finále přeboru škol v orientačním běhu 2016

Email Tisk PDF

Aktuality / Ostatní
13.06.16

IMG 3103Ve středu 8. června jsme se zúčastnili závodu v orientačním běhu v Praze Bohnicích. Začátek tratí v neobvyklém měřítku 1:5000 vedl Čimickým údolím s různým porostem a skalkami. Přes farmu s koňmi se běžci dostali do rozlehlého parku Psychiatrické nemocnice v Bohnicích s členitým terénem, cestami a roztroušenými pavilony. Skvěle zaběhl Láďa Semrád, když obsadil 3. místo v kategorii chlapců středních škol. V dívčí kategorii, kde patřily k nejmladším, běžely výborně Káťa Chaloupková a Jana Semrádová z 1. ročníku a s odstupem 5 s skončily na 6. a 7. místěVerča Chaloupková závod dokončila na 19. místě. V celkovém hodnocení středních škol získalo vysokomýtské gymnázium úžasné 6. místo a vybojovalo tak právo startu dvou škol z Pardubického kraje v celostátním finále pro příští školní rok. (Veronika Chaloupková, 3. A)


Celý článek...
 

Žáci sekundy a tercie hostili studentky z Madchen Realschule v Neumarktu

Email Tisk PDF

Aktuality / Ostatní
13.06.16

IMG 5470Po prvním velmi úspěšném setkání žáků naší školy pracujících s děvčaty z Madchen Realschule v Neumarktu na eTwinning projektu „Friendship, food and fun“ se ve dnech 3. 6. – 8. 6. uskutečnilo naše druhé projektové setkání, tentokrát ve Vysokém Mýtě. Žáci sekundy a tercie hostili své německé partnerky a ukázali jim mnohá krásná místa v jejich bydlišti či okolí. Program byl vskutku bohatý a pestrý a počasí během všech šesti dnů bylo úžasné. V sobotu byl individuální program v rodinách a někteří se zúčastnili Sodomkova Vysokého Mýta a pak navštívili Nové Hrady a Toulovcovy maštale, jiní byli např. v akvaparku anebo se vydali na menší túru v Orlických horách.


Celý článek...
 

Studenti vysokomýtského gymnázia úspěšní v biologické olympiádě

Email Tisk PDF

Aktuality / Ostatní
13.06.16

Jimg196e na čase po proběhlých školních, okresních a krajských kolech zhodnotit naše úspěchy v biologické olympiádě. Nejprve chceme poděkovat všem, kteří se zúčastnili školního kola biologické olympiády. Samotné školní kolo je velmi náročné. Skládá se ze samostatného studia odborného textu na dané téma, dále z testu, několika praktických cvičení, poznávání přírodnin a odborné práce na zvolené téma (letos např. „Etiolizované rostliny“, „Život žížal“). Úspěšnými řešiteli se stali tito studenti: v kategorii B studentky z kvinty Klára Šimková a Zdena Rudolfová, v kategorii D studenti ze sekundy Adéla Dvořáková a Ondřej Šimek.


Celý článek...
 

Vysokomýtští gymnazisté úspěšní na Přeboru škol v orientačním běhu

Email Tisk PDF

Aktuality / Ostatní
01.06.16

IMG 2834V pardubickém lese jménem Studánka se 25. května konalo krajské kolo přeboru škol v OB. Letos jsme vyrazili ve velmi silné sestavě čítající 13 jmen z vyššího a nižšího gymnázia. V nejmladší kategorii dívek se na trať vydaly holky z primy – Zuzka Skalická (11. místo) a  Žofie Košťálková (23. místo).  Ve stejné kategorii chlapců zdárně dokončil Martin Viktorín a Jakub Šimek a znamenalo to pro ně 20. resp. 25. místo. Kategorii chlapců z osmých a devátých tříd vyhrál s náskokem 40 s Michal Švadlena z kvarty. Pro Matěje Jirouta to byl první větší závod a za 18. místo se nemusí stydět.


Celý článek...
 

Do Vysokého Mýta se sjeli mladí hudebníci z osmi zemí Evropské unie

Email Tisk PDF

Aktuality / Ostatní
16.05.16

ErasmusOd 16. do 20. května se ve Vysokém Mýtě uskutečnila druhá z celkem osmi mobilit  projektu Notes of Europe. Zavítala k nám skupina 52 studentů a 30 pedagogů hudebních škol z osmi zemí Evropské unie. Žáci i pedagogové vysokomýtské ZUŠ zajišťovali zahraničním hostům program, jehož hlavní součástí byly tři koncerty účastníků mobility. Rodiny z Vysokého Mýta poskytovaly studentům zázemí. Začlenění do rodin je jednou z podmínek organizace mobilit, má totiž stěžejní význam v oblasti poznávání jazyka a kultury nejen pro samotné studenty.


Celý článek...
 

Poznávací a výměnný pobyt se studenty z italského Giugliano in Campania

Email Tisk PDF

Aktuality / Ostatní
16.05.16

DSCN8839Během posledních čtrnácti dnů se 25 studentů z různých tříd vyššího gymnázia zúčastnilo projektu společně se studenty z italského města Giugliano in Campania. Naši italští kamarádi přijeli do České republiky 27. dubna a strávili tu s námi necelý týden, během něhož jsme objevovali krásy Vysokého Mýta, Litomyšle, Pardubic a na 1. máje i nádherné Prahy. Jazykem setkání byla angličtina, která se nám hodila neustále, protože jsme studenty hostili v našich rodinách, kde Italové měli možnost objevovat krásy naší české kuchyně. V pondělí 2. května nastal čas loučení, ale než jsme si stihli zvyknout na běžný režim, již jsme seděli v autobuse směr Itálie.


Celý článek...
 

Úspěch Jana Vodstrčila v celostátní výtvarné soutěži vypsané Památníkem Terezín

Email Tisk PDF

Aktuality / Ostatní
16.05.16

linorytvodstrcilVýtvarná díla žáků tercie se letos zúčastnila XX. ročníku výtvarné soutěže –Memoriálu Hany Greenfieldové pod společným tématem „Vyučování bylo přísně zakázáno!“ Téma letošního ročníku literární a výtvarné soutěže Památníku Terezín vychází ze vzpomínkového textu novinářky Jany Friesové z roku 1970 o zákazu vzdělávání  židovských dětí vězněných v terezínském ghettu. Autorka v něm mimo jiné dále píše: „(…) německá komandatura nárazově kontrolovala, není-li zákaz obcházen, a přepadovky hledaly knihy, sešity a vůbec důkazy. “  Z velké konkurence bylo ve své kategorii nakonec vybráno jako nejlepší dílo dvoubarevný linoryt vysokomýtského gymnazisty Jana Vodstrčila. Všem žákům tercie děkuji za originální díla a Honzovi gratuluji! (Marta Hošková)


 

Vítězství týmu PFF16 z Gymnázia Vysoké Mýto v robotické soutěži v USA

Email Tisk PDF

Aktuality / Ostatní
16.05.16

USA RoboRAVE 2016Na začátku května se tým Professional Fire Fighter složený ze tří studentů gymnázia díky vítězství v české soutěži AMAVET zúčastnil mezinárodní robotické soutěže RoboRAVE International 2016 konané ve městě Albuquerque v Novém Mexiku. Spolu s Jiřím Diblíkem, Lukášem Daňkem a vedoucím projektu Ing. Milanem Daňkem jsem se pln nadšení vydal na naši již druhou cestu do USA. Soutěž byla odstartována 5. května na slavnostním zahájení v tamním kongresovém centru. Celkově se jí zúčastnilo přes 572 týmů ze zemí celého světa počínaje Slovenskem, Francií, Německem a konče Čínou, Japonskem, Kolumbií, Mexikem a Nigérií.


Celý článek...
 

Žák ISŠT Vysoké Mýto Jindřich Pitra nejlepší v republice

Email Tisk PDF

Aktuality / Ostatní
06.05.16

Jindrich PitraIntegrovanou střední školu technickou Vysoké Mýto reprezentoval vynikajícím způsobem žák 3. ročníku oboru strojní mechanik Jindřich Pitra. Svoji úspěšnou cestu zahájil v nadregionálním kole soutěže odborných dovedností a vědomostí krajů Pardubického, Královéhradeckého a Středočeského v Dobrušce, kde se umístil na 2. místě v Pardubickém kraji (3. v celkovém pořadí), čímž si zajistil možnost reprezentovat Pardubický kraj v dalším kole soutěže. Ještě výraznějšího úspěchu následně dosáhl v Mezinárodní soutěži „Zlatý pilník“ v Opavě, kde si poradil se všemi zahraničními i českými soupeři a zcela suverénně zvítězil. Po Miroslavu Horáčkovi se tak v osmileté historii této soutěže stal již druhým žákem ISŠT, který zde vybojoval prvenství.


Celý článek...
 

Nejlepší nástrojaři regionu východních Čech jsou z ISŠT

Email Tisk PDF

Aktuality / Ostatní
22.04.16

ISSTNejlepší žáci oboru nástrojař škol Pardubického, Královéhradeckého kraje a kraje Vysočina se utkali v soutěži odborných dovedností a vědomostí. Pořadatelem byla Střední průmyslová škola Trutnov, která se přípravy celé soutěže zhostila velmi dobře. Zadání soutěžních úkolů dokonale prověřilo teoretické znalosti i praktické dovednosti žáků tohoto oboru. Integrovanou střední školu technickou Vysoké Mýto zde reprezentovali žáci Filip Horníček a Vít Lohniský, kteří chtěli potvrdit výborné výsledky svých předchůdců z minulých let. O tom, že se jim to stoprocentně podařilo, svědčí konečné výsledky soutěže.


Celý článek...
 

Výsledky vysokomýtských gymnazistů v Celostátním kole soutěže EXPO SCIENCE AMAVET

Email Tisk PDF

Aktuality / Ostatní
22.04.16

GVMVe dnech 14. a 15. dubna 2016 proběhlo v budově Akademie věd ČR celostátní kolo soutěže EXPO SCIENCE AMAVET. Z celé republiky postoupilo 36 projektů, mezi  nimi i čtyři projekty našich studentů.


Celý článek...
 

Žáci gymnázia byli úspěšní v soutěži Matematický klokan

Email Tisk PDF

Aktuality / Ostatní
18.04.16

GVMV březnu se žáci zdejšího gymnázia zúčastnili soutěže Matematický klokan, ve kterém si žáci zkusili své nejen matematické, ale hlavně logické myšlení. Výsledky jejich snažení byly porovnány s ostatními žáky okresu Ústí nad Orlicí. Vítězkou kategorie benjamín se stala Kateřina Zedníčková ze sekundy s počtem krásných 110 bodů. Třetí místo získala Zuzana Skalická z primy se 104 body a čtvrté místo obsadil Ondřej Šimek ze sekundy se ziskem 103 bodů. V kategorii kadet je na druhém místě Libor Novotný z tercie se 104 body a Daniel Motl z kvarty desátý s 94 body. Kategorie junior byla doménou třídy 2. A.


Celý článek...
 

Vysokomýtské gymnázium získala grant na modernizaci učebny fyziky

Email Tisk PDF

Aktuality / Ostatní
15.04.16

GymnaziumSprávní rada Nadace ČEZ schválila Gymnáziu Vysoké Mýto poskytnutí nadačního příspěvku na projekt Odborná učebna fyziky v grantovém řízení Podpora regionů ve výši 200 000 Kč. Příspěvek bude využit na modernizaci učebny fyziky, především co se týče vybavenosti nábytkem – stoly, židle, katedra, tabule a zatemnění učebny. (Blanka Kysilková, ředitelka)


 

Úspěch žáků gymnázia na XIV. Olympiádě dětí a mládeže v basketbale dívek a chlapců

Email Tisk PDF

Aktuality / Ostatní
15.04.16

fotobasketdDne 23. března se konala XIV. Olympiáda dětí a mládeže v basketbale dívek a chlapců NG ve Svitavách. Obě družstva ze zdejšího gymnázia se umístila na krásném 2. místě. Družstvo dívek: Krejsová Nikola, Kúkolová Veronika, Papoušková Agáta, Trnková Nikola, Viktorinová Aneta, Řezníčková Natálie, Šedová Andrea.  Družstvo chlapců: Krejsa Vojta, Lesák Petr, Cejp Ladislav, Ráž Pavel, Švejda Martin, Dostál Petr, Dostál Matěj. Poděkování patří také jejich trenérovi, panu Pavlu Krejsovi, který má zásluhu na výkonu obou družstev.
Blahopřejeme. (Radka Hudousková, Jaroslav Korbel)


Celý článek...
 

Úspěch žáků gymnázia v krajském kole chemické olympiády

Email Tisk PDF

Aktuality / Ostatní
15.04.16

chemickaolympiada2. dubna 2016 se studenti vysokomýtského gymnázia Lukáš Peterka a Vojtěch Dvořák z kvarty zúčastnili krajského kola chemické olympiády kategorie D v Hradci Králové. Lukáš Peterka se umístil na krásném 3. místě, Vojtěch Dvořák byl devátý. Blahopřejeme. (František Paseka)