Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je středa 17.10.2018
Ostatní

V dialyzačním středisku se bude konat Den otevřených dveří

Email Tisk PDF

Aktuality / Ostatní
17.10.18

IMG 8362V dialyzačním středisku Fresenius NephroCare, které je umístěno v 2. patře budovy nemocnice v Hradecké ulici ve Vysokém Mýtě, se 13. listopadu od 9.00 do 16.00 koná Den otevřených dveří. Moderní dialyzační středisko slouží pacientům od poloviny února letošního roku. K dispozici zde jsou nejmodernější technologie – nejnovější hemodialyzační přístroje umožňující pokročilou a bezpečnou léčbu chronického selhání ledvin, speciální zařízení na měření tělesného složení pacienta nebo vodárna pro přípravu ultračisté vody. Celková kapacita dialyzačního střediska činí deset lůžek ve větším sále a jedno v menším sále, vyhrazené pro potřebu izolace. Součástí je také nefrologická ambulance s čekárnou. Pacienti mají také k dispozici klinickou psycholožku, sociální pracovnici a nutriční specialistky.


 

Sláva – první přírůstek vysokomýtské semínkovny

Email Tisk PDF

Aktuality / Ostatní
12.10.18

DSC 0061 LargeTo byla sláva při otevření semínkovny v Turistickém informačním centru ve Vysokém Mýtě! Přijela hlavní propagátorka této iniciativy v Česku Klára Hrdá, skvělým vystoupením se pochlubili klienti stacionáře Berenika. To byla Sláva – a stále ještě je. První semínko, které otevřelo nový projekt v informačním centru, je právě semínko raného rajčete s pojmenováním Sláva. Pochází z území na rozhraní hranic Francie a Belgie a určitě se mu bude dařit i ve Vysokém Mýtě a okolí.


Celý článek...
 

S-klubu pořádá cestovatelskou přednášku Josefa Pavlíčka o Izraeli

Email Tisk PDF

Aktuality / Ostatní
10.10.18

s klub webVe vile Marie ve Vysokém Mýtě, Komenského 199 se 25. října od 16.00 koná S–KLUB. Tentokrát bude s cestovatelskou tematikou. Těšit se můžete na poutavé vyprávění Josefa Pavlíčka o Izraeli doprovázené mnoha krásnými fotografiemi. Pro návštěvníky je připravené tradičně drobné občerstvení a slosování o láhev vína. Vstupné je zdarma. Bližší informace ke konané akci Vám ráda sdělí sociální pracovnice Veronika Janecká na tel. 607 040 953.


 

Hasičská klubovna ve Svařeni má novou střechu

Email Tisk PDF

Aktuality / Ostatní
20.09.18

hasiska klubovnaV sobotu 15. září se v budově Sboru dobrovolných hasičů ve Svařeni sešli obyvatelé této místní části Vysokého Mýta, aby oslavili dokončení opravy střechy na budově hasičské klubovny. Setkání obyvatel bylo i výbornou příležitostí k posílení občanské soudržnosti. Zúčastnili se ho také starosta města František Jiraský a místostarosta Martin Krejza.


Celý článek...