Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je neděle 8.12.2019
Ostatní

Program bohoslužeb a akcí křesťanských církví v Adventu a o Vánocích

Email Tisk PDF

Aktuality / Ostatní
07.12.19

Živý betlém u kostela Nejsvětější TrojiceKřesťanské církve ve Vysokém Mýtě pořádají v Adventu a o Vánocích řadu bohoslužeb a dalších tradičních akcí, které k tomuto období neodmyslitelně patří. Ekumenické pořady zahájí ekumenickou adventní bohoslužbou slova s následným společným posezením ve čtvrtek 12. prosince. od 17.30 ve sboru Bratrské jednoty baptistů. O Štědrém dnu 24. prosince od 14.00 do 15.00 pořádají církve ekumenický živý betlém u kostela Nejsvětější Trojice a téhož dne večer ve 22.00 ekumenickou štědrovečerní bohoslužbu v Husově sboru. Tradiční půlnoční mše sv. proběhne 24. prosince od 24.00 v kostele sv. Vavřince. Více informací o další bohoslužbách a akcích naleznete ZDE.


Celý článek...
 

Prosincové aktivity ve Vile Marie

Email Tisk PDF

Aktuality / Ostatní
27.11.19

Zdobení perníčků s babičkami, 2019Aktivity ve Vile Marie budou v prosinci převážně ve znamení Adventu a přicházejících vánočních svátků. Na programu bude aranžování se žáky SOU Chroustovice, pečení vánočního cukroví, zdobení vánočního stromečku, vánoční zvyky a také návštěva dílny, která se věnuje zdobení vánočních ozdob. Předvánoční atmosféru ve Vile Marie umocní vystoupení žáků ZUŠ pod vedením Moniky a Pavla Zerzánových. V S-klubu zahraje skupina NESTEJSKÁME  SI. Samozřejmě i v prosinci mohou senioři navštívit bezplatnou právní poradnu advokáta Jana Lipavského a využít pomoci Senior Pointu. (Ilustrační foto Marie Lněničková)


Celý článek...
 

Vysokomýtský skaut slaví 100 let

Email Tisk PDF

Aktuality / Ostatní
18.10.19

Vysokomýtský skaut slaví 100 letV Regionálním muzeu ve Vysokém Mýtě odstartovala 13. října výstava věnovaná skautingu. "V dubnu 1919 se ve Vysokém Mýtě konala přednáška pana Svojsíka o skautingu, kterou realizoval sportovní klub. Všichni se z toho tak nadchli, že bezprostředně poté založili skautský oddíl," uvedla kurátorka výstavy Soňa Krátká. Skaut představuje organizaci, která za sto let své existence poznala mnohé. Válku, zabavení majetku, omezení a zákaz činnosti v době vlády komunistického režimu i nelehký návrat k životu po sametové revoluci. Regionální muzeum získalo na výstavu množství archivního materiálu i předmětů a zmapovalo skautské osobnosti. Děti si zde mohou třeba vyzkoušet skautské dovednosti a seznámit se s činností této organizace. Reportáž ze zahájení naleznete ZDE.


 

Říjnové aktivity ve Vile Marie

Email Tisk PDF

Aktuality / Ostatní
30.09.19

Vila MarieŘíjnový program ve Vile Marie nabídne tradiční akce, jako je bezplatná právní poradna advokáta Jana Lipavského, Senior Point, cvičení a hry a také příjemné hudební dopoledne s harmonikářem Václavem Svobodou. V pravidelném kulinářském programu přijde na řadu vaření z dýně, pečení řezů s jablky a mákem, a pečení krtkova dortu. Nebude chybět ani třeba výstava jablek a hrušek či ukázky canisterapie a tematické dopoledne zaměřené na Slovensko. Program naleznete ZDE:


Celý článek...
 

Světový den první pomoci ve znamení prevence

Email Tisk PDF

Aktuality / Ostatní
11.09.19

Světový den první pomoci na vysokomýtském náměstíU příležitosti Světového dne první pomoci uspořádal Oblastní spolek ČČK Ústí nad Orlicí pro veřejnost a zejména pro školáky 10. září na vysokomýtském náměstí akci, jejímž cílem je zvýšit povědomí o důležitosti a zásadách první pomoci. Přizval si také zástupce složek Integrovaného záchranného systému Pardubického kraje – Hasičského záchranného sboru, Zdravotnické záchranné služby a Policie ČR a dále vysokomýtskou městskou policii, Sbor dobrovolných hasičů Vysoké Mýto, Mikádo – středisko volného času a BESIP.  K vidění zde byla moderní hasičská technika, vůz zdravotnické záchranné služby a automobily policie, městské policie a Senior dopravy ČČK. Videoreportáž z akce naleznete ZDE, fotogalerii Radky Fendrychové ZDE.

 


Celý článek...
 

Cyklobusy Českomoravským pomezím v poločase, jejich služeb můžete nově využít až do konce září

Email Tisk PDF

Aktuality / Ostatní
06.08.19

IMG 2303 LR kopieVšech pět linek cyklobusů, které cyklisty i pěší turisty přiblíží na atraktivní místa Českomoravského pomezí a okolních regionů, bude letos nově v provozu celé čtyři měsíce. Služeb turistických autobusů mohou obyvatelé i návštěvníci regionu využívat od 1. června do 29. září a jejich provoz se tak právě přehoupl do druhé poloviny. Autobusy uzpůsobené pro převoz kol jezdí také v letošní sezóně každou sobotu a neděli i o státních svátcích.


Celý článek...