Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je sobota 15.12.2018
Ostatní

Na Štědrý den na živý betlém u kostela Nejsvětější Trojice

Email Tisk PDF

Aktuality / Ostatní
14.12.18

Zivy betlem1Na Štědrý den v pondělí 24. prosince od 14.00 do 15.00 se prostranství před kostelem Nejsvětější Trojice ve Vysokém Mýtě promění v Betlém. Znovu se zde odehraje tradiční příběh o narození Ježíška. Jednotlivé biblické postavy ztvární ochotníci z vysokomýtských církví.


Celý článek...
 

Charitativní MEDOVINA POD VÁNOČNÍM STROMEM

Email Tisk PDF

Aktuality / Ostatní
14.12.18

MedovinaV pátek 21. prosince od 10.00 se na nám. Přemysla Otakara II. ve Vysokém Mýtě uskuteční tradiční charitativní akce nazvaná MEDOVINA POD VÁNOČNÍM STROMEM. Akce potrvá do 19.30, nebo do vyprodání zásob. Výtěžek obdrží vysokomýtská Berenika


 

Prosincový program ve Vile Marie

Email Tisk PDF

Aktuality / Ostatní
30.11.18

FOTO FULL 2 8 2018 136 LargeVe Vile Marie ve Vysokém Mýtě, Komenského 199 se v prosinci v rámci SENIOR POINTU koná tradiční bezplatná právní poradna. V rámci volnočasových aktivit se návštěvníci Vily Marie zaměří na pečení a vaření a také na vánoční zvyky. Těšit se mohou na mikulášské posezení i předvánoční S-klub, který se koná 20. prosince.

 


Celý článek...
 

Adventní koncert v S-klubu

Email Tisk PDF

Aktuality / Ostatní
30.11.18

SKLUB pozvanka 2018 12Předvánočně laděný S-KLUB se uskuteční ve čtvrtek 20. prosince od 16.00 ve Vile Marie ve Vysokém Mýtě, Komenského 199. Můžete se těšit na adventní koncert Základní umělecké školy Choceň, výstavu betlémů a vánočních výrobků, vánoční poselství pana faráře Pavla Mistra, losování o láhev vína a drobné občerstvení.


 

Vysokomýtští hasiči zvou hasičské sbory se stříkačkami V. Ig. Stratílka na výroční setkání

Email Tisk PDF

Aktuality / Ostatní
15.11.18

ZAIJTE TO ZNOVU 2018 17 LargeVysokomýtští dobrovolní hasiči zvou všechny sbory dobrovolných hasičů, které mají stříkačky z firmy V. Ig. Stratílek na výroční SETKÁNÍ STRATÍLKOVÝCH STŘÍKAČEK v sobotu 8. 6. 2019. Setkání se koná zpravidla jednou za dva roku spolu se Sodomkovým Vysokým Mýtem. V příštím roce bude setkání mimořádně významné, protože připomene 120. výročí založení významné vysokomýtské továrny V. Ig. Stratílek, která se už za Rakouska-Uherska zabývala výrobou hasící techniky. Přihláška na setkání je k dipozici na webových stránkách SDH Vysoké Mýto


Celý článek...
 

Vysokomýtští modeláři představí království železnice

Email Tisk PDF

Aktuality / Ostatní
05.11.18

modely17Železniční modeláři Vysoké Mýto pořádají pátý ročník předvánoční výstavy železničních modelů a kolejišť. Výstava se koná 1. – 2. prosince  v budově bývalé školy obchodu a služeb ve Vysokém Mýtě, nám. Pod Kaštany (proti Restauraci Nopek). Otevřeno: sobota 1. 12., 9.00 – 18.00, neděle 2. 12., 9.00 – 16.00.

 


Celý článek...
 

Sláva – první přírůstek vysokomýtské semínkovny

Email Tisk PDF

Aktuality / Ostatní
12.10.18

DSC 0061 LargeTo byla sláva při otevření semínkovny v Turistickém informačním centru ve Vysokém Mýtě! Přijela hlavní propagátorka této iniciativy v Česku Klára Hrdá, skvělým vystoupením se pochlubili klienti stacionáře Berenika. To byla Sláva – a stále ještě je. První semínko, které otevřelo nový projekt v informačním centru, je právě semínko raného rajčete s pojmenováním Sláva. Pochází z území na rozhraní hranic Francie a Belgie a určitě se mu bude dařit i ve Vysokém Mýtě a okolí.


Celý článek...
 

Hasičská klubovna ve Svařeni má novou střechu

Email Tisk PDF

Aktuality / Ostatní
20.09.18

hasiska klubovnaV sobotu 15. září se v budově Sboru dobrovolných hasičů ve Svařeni sešli obyvatelé této místní části Vysokého Mýta, aby oslavili dokončení opravy střechy na budově hasičské klubovny. Setkání obyvatel bylo i výbornou příležitostí k posílení občanské soudržnosti. Zúčastnili se ho také starosta města František Jiraský a místostarosta Martin Krejza.


Celý článek...