Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je čtvrtek 21.9.2017
Ostatní

Den otevřených dveří v Domově pro seniory a Domově se zvláštním režimem

Email Tisk PDF

Aktuality / Ostatní
20.09.17

Den ot.dveri 17V rámci týdne sociálních služeb se ve středu 4. října koná Den otevřených dveří Domova pro seniory a Domova se zvláštním režimem LEDAX o. p. s. Vysoké Mýto.  Dveře zařízení jsou veřejnosti otevřeny od 8.00 do 17.00, po celou dobu se vám budou věnovat sociální pracovníci, kteří vás zařízením provedou, zodpoví vaše dotazy, popřípadě předají žádost o poskytnutí sociální služby. Zájemci si mohou nechat změřit tlak a zjistit hodnotu glykémie nebo si mohou otestovat paměť diagnostickými testy, které zjišťují úrovně demence, popřípadě testy, které zjišťují přítomnost deprese, častý doprovodný projev Alzheimerovy choroby. Více se dočtete na internetových stránkách www.dsvysokemyto.cz.

 


Celý článek...
 

15. burza dětského oblečení v M-klubu

Email Tisk PDF

Aktuality / Ostatní
18.09.17

Burza kopie kopieDalší burza podzimního a zimního dětského oblečení, obuvi, hraček, knížek a sportovních potřeb proběhne na společenském sále M-klubu v sobotu 30. 9. od9.00 do 11.00. Přijďte k nám prodat nebo nakoupit vše, co budete na zimu potřebovat. Pro děti bude opět připraven dětský koutek, balónky a malování na obličej.


Celý článek...
 

Na vysokomýtském náměstí se představili hasiči, záchranáři, policie i Červený kříž

Email Tisk PDF

Aktuality / Ostatní
13.09.17

Svetovy den prvni pomoci 2017 40Kdo si jako dítě alespoň jednou nepřál být v dospělosti policistou, hasičem nebo záchranářem?  Na vysokomýtském náměstí si to 13. září dopoledne mohl vyzkoušet každý, kdo přišel na prezentační akci ke Světovému dni první pomoci. K vidění zde byla moderní hasičská technika, vůz zdravotnické záchranné služby a automobily policie, městské policie a Senior dopravy ČČK. Zástupci složek Integrovaného záchranného systému Pardubického kraje – Hasičského záchranného sboru, Zdravotnické záchranné služby a Policie ČR, vysokomýtská Městská policie a Sbor dobrovolných hasičů Vysoké Mýto představili veřejnosti svoji náročnou činnost. 


Celý článek...
 

Vila Marie, nové centrum sociálních služeb pro seniory

Email Tisk PDF

Aktuality / Ostatní
23.08.17

Pozvanka Vila MarieVe čtvrtek 7. září proběhlo slavnostní otevření nových prostor budovy Komenského 199  ve Vysokém Mýtě. Ledax, který mimo jiné provozuje Domov pro seniory Vysoké Mýto, zde díky vstřícné spolupráci s městem Vysoké Mýto, začne provozovat volnočasové aktivity pro seniory, kontaktní místo pro seniory Senior Point, denní stacionář, zázemí zde najde i půjčovna kompenzačních pomůcek. Vzhledem ke své historii, dostalo centrum jméno Vila Marie.


Celý článek...
 

Vysokomýtští dobrovolní hasiči obdrželi ocenění za 3. nejlepší webové stránky

Email Tisk PDF

Aktuality / Ostatní
16.06.17

2017 06 10 slavnosti Litomice 098Vysokomýtští dobrovolní hasiči uspěli v konkurenci  51 sborů dobrovolných hasičů z celé republiky a obdrželi ocenění za třetí místo v soutěži o nejlepší webové stránky.  Ocenění od Sdružení pro obnovu hasičských tradic a Ministerstva vnitra ČR převzali 10. června na Hasičských slavnostech v Litoměřicích. Webové stránky Sboru dobrovolných hasičů Vysoké Mýto ZDE.


Celý článek...
 

Královská věnná města mají novou královnu

Email Tisk PDF

Aktuality / Ostatní
11.04.17

Kralovna 2017 1Veronika Červinská  z Dobrušky je královnou Královských věnných měst pro rok 2017. Rozhodli o tom hlasující, kteří  během měsíce března podpořili právě Veroniku. Již třetím rokem probíhalo focení dívek a žen na veletrhu Infotour a cykloturistika v Hradci Králové. Fotografie byly poté umístěny na webových stránkách a facebooku  svazku, v letošním roce o post královny bojovalo 30 soutěžících.  Veronika Červinská získala 544 hlasů.


Celý článek...
 

Nová odlehčovací služba v Ledaxu

Email Tisk PDF

Aktuality / Ostatní
24.10.16

Domov pro senioryDomov pro seniory Ledax o. p. s. provozuje od ledna 2017 v prostorách zařízení novou sociální službu -  Odlehčovací službu. Odlehčovací služba bude poskytovaná formou pobytové a nepřetržité služby sociální péče, jejíž kapacita bude čtyři lůžka. Posláním Odlehčovací služby je přechodně po dobu max. 3 měsíců poskytovat podporu a péči osobám, které se nachází v nepříznivé sociální situaci, z důvodu snížené soběstačnosti.


Celý článek...