Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je úterý 18.6.2019
Ostatní

Sodomkovo a Stratílkovo Vysoké Mýto ve znamení historických stříkaček

Email Tisk PDF

Aktuality / Ostatní
11.06.19

2019 06 08 Stratilek 039 LargeSwingová hudba, dobré jídlo a pití i zvuky motorů starých aut – typický obrázek Sodomkova Vysokého Mýta, letos však trochu v jiném kabátu. Vedle automobilů s karoserií Sodomka se 8. června na Sodomkově a Stratílkově Vysokém Mýtě představilo velké množství historických stříkaček. Hasiči z celé republiky zde svojí početnou účastí vzdali hold V. I. Stratílkovi, zakladateli vysokomýtské firmy proslulé výrobou hasičských stříkaček, jejíž 120. výročí založení si letos připomínáme. Reportáž ze Sodomkova a Stratílkova Vysokého Mýta naleznete ZDE, fotogalerii Petra Motla ZDE, Aleše Felgra ZDE a Lukáše Müllera ZDE.


Celý článek...
 

MIKÁDOFEST v Junmannových sadech

Email Tisk PDF

Aktuality / Ostatní
07.06.19

MikadoFest A4 vyrezRodinný festival MIKÁDOFEST se koná 22. června od 9.00 do 21.00 v Jungmannových sadech ve Vysokém Mýtě. Návštěvníci se mohou těšit na koncerty, divadla, workshopy tvořivé a sportovní dílny pro děti i pro dospělé. Nebude chybět ani blešák a handmade market. V rámci programu vystoupí Barbora Kopišťová, WxP, ON THE WAY HOME, T-KOMPLEX, Machos Burritos, školní kapela ZŠ Javornického, Loutkové divadlo Srdíčko a další.  Vstup zdarma. Více na www.ddmmikado.cz nebo na FB Mikádofest.

 


Celý článek...
 

Aktivity ve Vile Marie v červnu

Email Tisk PDF

Aktuality / Ostatní
30.05.19

Vila Marie kolyTéměř dva roky slouží secesní Vila Marie seniorům Vysokomýtska. Stala se i prostorem pro setkávání generací. Naposledy 21. května za seniory do Vily Marie zavítalo na 150 dětí z vysokomýtských mateřských a základních škol. Reportáž naleznete ZDE. Červnový program ve Vile Marie nabízí celou řadu zajímavých aktivit. Bude se tu péct skládaný škvarkový koláč, vyrábět z pytloviny a juty, drátkovat, povídat o jarní zahradě… V rámci Senior Pointu senioři mohou navštívit bezplatnou právní poradnu advokáta Jana Lipavského. Zanotují si s harmonikářem Václavem Svobodou a v S-klubu se mohou těšit na veselou harmoniku pana Trnky.

 


Celý článek...
 

Účastníci Vítání ptačího zpěvu potkali i bramborníčka, budníčka a rákosníka

Email Tisk PDF

Aktuality / Ostatní
13.05.19

Vitani ptactva 2019V sobotu 4. května se uskutečnilo Vítání ptačího zpěvu. Tradiční akci České společnosti ornitologické pořádal JUNÁK ve Vysokém Mýtě poprvé. Tříhodinové procházky ze Slatiny do Vysokého Mýta se zúčastnilo 16 přátel přírody z Dašic, Sloupnice, Vraclavi a Vysokého Mýta. Nejmladšímu účastníkovi byly 4 roky, nejstaršímu 65 let. Za přispění odborníků Ivany Krafferové a Michaely Seidlové účastníci napočítali 180 ptáků 38 druhů. Nejvíce na sebe upozornili čejky, dravci, kukačky, skřivani, straky a vlaštovky. Zaslechli jsme i bažanta a cvrčilku. Pro děti bylo překvapení, že za humny žijí nejen vrabci, ale také ptáci jako bramborníček, budníček nebo rákosník. (Lubor Novák)


 

Dobrovolníci uklidili příkopy u komunikací kolem Vysokého Mýta

Email Tisk PDF

Aktuality / Ostatní
10.04.19

uklid 19 6V sobotu 6. dubna proběhla ve Vysokém Mýtě akce Ukliď Mejto v rámci projektu Ukliďme Česko. Její organizace se ujal zájmový spolek Promejto. Dvacet dobrovolníků uklidilo příkopy u komunikací v celkové délce 10,4 kilometrů. Týmy začaly na parkovišti Povodí Labe a zamířily na Šnakov, Vraclav, Vrchy, Peklovce a Brteč. Sesbíráno bylo 25 pytlů směsného odpadu (cca 150 kg), 3 ks autopneu, 1 ks autobaterie, 1 ks směrové značky, 2 ks svítidel, 1ks autobudíků, kanystr s použitým olejem a také bylo vytříděno 60 ks skleněných lahví. Likvidaci směsného a uložení vytříděného odpadu zajistily Technické služby Vysoké Mýto. Úklid co do počtu dobrovolníků, délky uklizených příkopů i množství sesbíraného odpadu hodnotí pořadatelé jako velice úspěšný. A již nyní se těší na ročník příští, který na základě zkušeností z letošního nultého ročníku určitě obohatí a vylepší. Velké díky všem zúčastněným dobrovolníkům. Fotoreportáž naleznete ZDE.

Roman Sedlák

 


Celý článek...