Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je čtvrtek 18.4.2019
Ostatní

SETKÁNÍ ČARODĚJNIC A ČARODĚJŮ aneb Pálení čarodějnic na hasičském stadionu na Drábech

Email Tisk PDF

Aktuality / Ostatní
10.04.19

2017 04 30 paleni arodejnic 088Se západem slunce se v úterý 30. dubna v podvečer magické Filipojakubské noci opět rozhoří vatra na hasičském stadionu na Drábech ve Vysokém Mýtě. Začátek populárního SETKÁNÍ ČARODĚJNIC A ČARODĚJŮ aneb Pálení čarodějnic bude v 16.00. Kdo přijde v čarodějnickém kostýmu, ten obdrží odměnu. Děti se mohou těšit na různé soutěže a malování na obličej. V areálu bude zajištěno občerstvení a špekáčky na podvečerní opékání. Setkání u ohně zpříjemní hudební skupina Alfamix. Večerní oblohu nad hasičským areálem rozzáří ohňostroj. Tradiční akci pořádá město Vysoké Mýto a Sbor dobrovolných hasičů Vysoké Mýto. Program naleznete ZDE.


Celý článek...
 

Dobrovolníci uklidili příkopy u komunikací kolem Vysokého Mýta

Email Tisk PDF

Aktuality / Ostatní
10.04.19

uklid 19 6V sobotu 6. dubna proběhla ve Vysokém Mýtě akce Ukliď Mejto v rámci projektu Ukliďme Česko. Její organizace se ujal zájmový spolek Promejto. Dvacet dobrovolníků uklidilo příkopy u komunikací v celkové délce 10,4 kilometrů. Týmy začaly na parkovišti Povodí Labe a zamířily na Šnakov, Vraclav, Vrchy, Peklovce a Brteč. Sesbíráno bylo 25 pytlů směsného odpadu (cca 150 kg), 3 ks autopneu, 1 ks autobaterie, 1 ks směrové značky, 2 ks svítidel, 1ks autobudíků, kanystr s použitým olejem a také bylo vytříděno 60 ks skleněných lahví. Likvidaci směsného a uložení vytříděného odpadu zajistily Technické služby Vysoké Mýto. Úklid co do počtu dobrovolníků, délky uklizených příkopů i množství sesbíraného odpadu hodnotí pořadatelé jako velice úspěšný. A již nyní se těší na ročník příští, který na základě zkušeností z letošního nultého ročníku určitě obohatí a vylepší. Velké díky všem zúčastněným dobrovolníkům. Fotoreportáž naleznete ZDE.

Roman Sedlák

 


Celý článek...
 

Program akcí a aktivit pro seniory ve Vile Marie v březnu

Email Tisk PDF

Aktuality / Ostatní
19.02.19

Vila MarieKaždý týden se ve Vile Marie ve Vysokém Mýtě, Komenského 199 koná několik akcí a aktivit pro seniory. V rámci Senior Pointu senioři mohou vyhledat bezplatnou právní poradnu advokáta Jana Lipavského, mohou si vyzkoušet výrobu tradičních moučníků, vytvořit dekoraci anebo si zacvičit. Jedenkrát měsíčně se ve Vile Marie koná S-klub se zajímavými hosty. 


Celý článek...
 

Vysokomýtští hasiči zvou hasičské sbory se stříkačkami V. Ig. Stratílka na výroční setkání

Email Tisk PDF

Aktuality / Ostatní
15.11.18

ZAIJTE TO ZNOVU 2018 17 LargeVysokomýtští dobrovolní hasiči zvou všechny sbory dobrovolných hasičů, které mají stříkačky z firmy V. Ig. Stratílek na výroční SETKÁNÍ STRATÍLKOVÝCH STŘÍKAČEK v sobotu 8. 6. 2019. Setkání se koná zpravidla jednou za dva roku spolu se Sodomkovým Vysokým Mýtem. V příštím roce bude setkání mimořádně významné, protože připomene 120. výročí založení významné vysokomýtské továrny V. Ig. Stratílek, která se už za Rakouska-Uherska zabývala výrobou hasící techniky. Přihláška na setkání je k dipozici na webových stránkách SDH Vysoké Mýto


Celý článek...