Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je úterý 21.8.2018
Ostatní

Vysokomýtští dobrovolní hasiči vyjíždějí nejčastěji k technickým zásahům

Email Tisk PDF

Aktuality / Ostatní
26.06.18

Hasii DOD18 1Dobrovolní hasiči úzce spolupracují s profesionály z Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje, se kterými společně užívají prostory vysokomýtské stanice. Pomáhají všude, kde je jejich pomoci potřeba, a tak vedle výjezdů k požárům a dopravním nehodám pomáhají třeba uklízet popadané stromy, či odchytávat zvířata. V pátek 22. června společně uspořádali tradiční Den otevřených dveří, v rámci kterého představili svoji činnost a předvedli ukázky vyprošťování a hasičské techniky. V reportáži (ZDE) se podíváme na Den otevřených dveří a dozvíme se více o nedávných výjezdech dobrovolných hasičů. Další informace ze Dne otevřených dveří a fotogalerie Petra Motla jsou na webových stránkách Sboru dobrovolných hasičů Vysoké Mýto ZDE

 


Celý článek...
 

Vysokomýtští skauti zasadili strom k 100. výročí vzniku republiky

Email Tisk PDF

Aktuality / Ostatní
17.05.18

Strom republiky skautiVe středu 11. dubna zasadili skautky a skauti z Vysokého Mýta v Havlíčkových sadech strom k 100. výročí vzniku Československé republiky. Na svátek sv. Jiří, který je patronem skautů, strom pokřtili. Jubilejním stromem je jinan dvoulaločný, kultovní strom Jaroslava Foglara řečeného Jestřába, který patří mezi významné skautské osobnosti. „K zasazení stromu republiky nás vedly tři důvody. Bude symbolizovat přírodu, bez níž není možné přežití lidstva a příroda je jeden z pilířů skautingu. Pro svou dlouhověkost přesahující život nám bude připomínat kdo jsme, odkud jsme přišli a kam směřujeme. Příští rok nám připomene 100. výročí od vzniku skautingu ve Vysokém Mýtě. Za třetí se skautky a skauti budou o strom dlouhodobě starat. To pro ně bude cvičení v odpovědnosti a vytrvalosti,“ řekl Lubor Nováček z vysokomýtského Junáka – českého skauta.


Celý článek...
 

Hostem květnového S-KLUBU bude Helena Vedralová

Email Tisk PDF

Aktuality / Ostatní
26.04.18

s klub webKvětnový S-KLUB, který se bude konat 31. května od 16.00 ve Vile Marie v Komenského ulici ve Vysokém Mýtě, představí Helenu Vedralovou, hudebnici a pedagožku, která působí na Základní umělecké škole ve Vysokém Mýtě. Zpívá a hraje na housle a na violu. Řeč bude o obyčejných věcech, které nás přesahují, o lidových kořenech i o radosti. Součástí programu bude také krátké promítání. Pro návštěvníky S-KLUBU je připraveno malé občerstvení. Vstup je zdarma. Srdečně jsou zváni senioři i široká veřejnost.


Celý článek...
 

Soutěžte s osobnostmi Královských věnných měst

Email Tisk PDF

Aktuality / Ostatní
09.04.18

logo kral venna mestaCestujete a soutěžíte rádi? Pokud ano, tato informace je přímo pro Vás.  Zapojte se do soutěže o atraktivní zážitky v devíti Královských věnných městech (Dvůr Králové nad Labem, Hradec Králové, Chrudim, Jaroměř, Mělník, Nový Bydžov, Polička, Trutnov, Vysoké Mýto). Otázky a podmínky soutěže hledejte na www.vennamesta.cz.


Celý článek...
 

Ve Vile Marie je provozován denní stacionář

Email Tisk PDF

Aktuality / Ostatní
03.01.18

Vila MarieVe Vile Marie ve Vysokém Mýtě, Komenského 199 je od 1. ledna zřízen denní stacionář. Jedná se o ambulantní sociální službu provozovanou od pondělí do pátku od 7.00 do 17.00. Denní stacionář je určen pro osoby starší 55 let, především z Pardubického kraje, které do stacionáře dochází, protože nemohou zůstat samy doma bez dohledu. Bližší informace o této službě naleznete ZDE a na webu www.ledaxsluzby.cz. Ve Vile Marie je rovněž S-KLUB, který je komunitním klubem pro seniory a veřejnost z Vysokého Mýta a přilehlých okolních obcí. Koná se každý poslední čtvrtek v měsíci kromě letních prázdnin od 16.00 do 17.30 hodin.

 

 

 


 

Kostel sv. Vavřince ve filmovém spotu Kulturní dědictví východních Čech

Email Tisk PDF

Aktuality / Ostatní
06.11.17

IMG 3967V novém spotu Destinační společnosti Východní Čechy, která propaguje kulturní dědictví Pardubického kraje v oblasti cestovního ruchu, se vedle dalších významných památek prezentuje také kostel sv. Vavřince ve Vysokém Mýtě a spolu s ním i historické centrum města. Kostel je výjimečný nejen díky oltářnímu obrazu Nanebevzetí Panny Marie od významného barokního malíře Petra Brandla, ale i tím, že umělecké slohy, které jsou v něm zastoupené, spoluvytváří jedinečnou harmonii. Prezentační spot můžete shlédnout ZDEVerze s německými titulky ZDE a polskými titulky ZDE.