Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je úterý 21.11.2017
Ostatní

NOC VENKU v Amfiteátru M-klubu

Email Tisk PDF

Aktuality / Ostatní
14.11.17

noc venku21Azylový dům pro ženy a matky s dětmi ve Vysokém Mýtě pořádá ve čtvrtek 23. listopadu od 17.30 první ročník akce nazvané Noc venku.  Tato celorepubliková kampaň je způsobem, jak přiblížit problematiku života lidí bez domova široké veřejnosti a zprostředkovat ji formou zážitku. Místem konání je Amfiteátr M-Klubu ve Vysokém Mýtě. „Pokud s námi máte v plánu přespat venku, nezapomeňte si s sebou vzít spacáky, kartony a karimatku!  Odvážné spáče venku čeká originální certifikát,“ uvedla koordinátorka Tereza Bartošová. Lidé si z události mimo jiné odnesou netradiční zážitek a dozví se o službách, které lidé bez domova využívají. Účastníci se mimo jiné seznámí s tím, jak se žije osobám bez přístřeší, a dozvědí se o možnostech, jak jim pomoci.  Účastníci se mohou těšit na koncert skupiny Po přechodě, Sekwenza, W.A.F anebo příběhy lidí, kteří se ocitli bez domova. Kromě toho bude pro návštěvníky připravené drobné občerstvení a horký nápoj na zahřátí.


Celý článek...
 

Adventní kujebácký jarmark

Email Tisk PDF

Aktuality / Ostatní
09.11.17

jarmark 2016 11Tradiční ADVENTNÍ KUJEBÁCKÝ JARMARK se bude konat v sobotu 2. prosince od 9.00 do 17.00 na náměstí Přemysla Otakara II. ve Vysokém Mýtě. K příjemné předvánoční atmosféře patří nazdobený vánoční strom, slavnostní výzdoba, ale i svařák, punč, medovina a taky trdelník… A samozřejmě i řemeslné výrobky a vánoční ozdoby. To všechno nabídne Adventní kujebácký jarmark. V průběhu celého dne bude na náměstí probíhat kulturní program, který vyvrcholí v 16.30 slavnostním rozsvícením vánočního stromu.


Celý článek...
 

Předvánoční ladění v S - KLUBu

Email Tisk PDF

Aktuality / Ostatní
08.11.17

P1040855S – K L U B srdečně zve na přátelské setkání ve čtvrtek 30. listopadu od 16.00 ve Vile Marii, Komenského 199 ve Vysokém Mýtě.  A co je pro návštěvníku klubu připraveno? "Společně si užijeme dobu adventní a budeme vyrábět vánoční dekorace. Podělte se s námi o vaše vánoční zvyky a nápady na vánoční výrobky. Těšíme se na vás," pozvala ředitelka Ledaxu Vysoké Mýto Monika Dvorská.

 


Celý článek...
 

Kostel sv. Vavřince ve filmovém spotu Kulturní dědictví východních Čech

Email Tisk PDF

Aktuality / Ostatní
06.11.17

IMG 3967V novém spotu Destinační společnosti Východní Čechy, která propaguje kulturní dědictví Pardubického kraje v oblasti cestovního ruchu, se vedle dalších významných památek prezentuje také kostel sv. Vavřince ve Vysokém Mýtě a spolu s ním i historické centrum města. Kostel je výjimečný nejen díky oltářnímu obrazu Nanebevzetí Panny Marie od významného barokního malíře Petra Brandla, ale i tím, že umělecké slohy, které jsou v něm zastoupené, spoluvytváří jedinečnou harmonii. Prezentační spot můžete shlédnout ZDEVerze s německými titulky ZDE a polskými titulky ZDE.


 

Společné pečení vánočního cukroví a výroba vánočních dekorací ve Vile Marie

Email Tisk PDF

Aktuality / Ostatní
28.10.17

Vila Marie vanocni peceniUžijte si přípravu vánočního času v příjemné společnosti a krásném prostředí Vily Marie ve Vysokém Mýtě, Komenského 199. Čeká vás pečení cukroví, výroba vánočních ozdob, zajímavé rozhovory, to vše při šálku lahodného čaje nebo dobré kávy každou středu od 1. listopadu do 6. prosince od 8.00 do 14.00. Můžete si s sebou přinést své vlastní recepty na cukroví. Předvánoční pečení završí vánoční jarmark pro veřejnost spojený s rozsvícením vánočního stromečku. O termínu vánočního jarmarku budou pořadatelé včas informovat.


Celý článek...
 

Na vysokomýtském náměstí se představili hasiči, záchranáři, policie i Červený kříž

Email Tisk PDF

Aktuality / Ostatní
13.09.17

Svetovy den prvni pomoci 2017 40Kdo si jako dítě alespoň jednou nepřál být v dospělosti policistou, hasičem nebo záchranářem?  Na vysokomýtském náměstí si to 13. září dopoledne mohl vyzkoušet každý, kdo přišel na prezentační akci ke Světovému dni první pomoci. K vidění zde byla moderní hasičská technika, vůz zdravotnické záchranné služby a automobily policie, městské policie a Senior dopravy ČČK. Zástupci složek Integrovaného záchranného systému Pardubického kraje – Hasičského záchranného sboru, Zdravotnické záchranné služby a Policie ČR, vysokomýtská Městská policie a Sbor dobrovolných hasičů Vysoké Mýto představili veřejnosti svoji náročnou činnost. 


Celý článek...
 

Vila Marie, nové centrum sociálních služeb pro seniory

Email Tisk PDF

Aktuality / Ostatní
23.08.17

Pozvanka Vila MarieVe čtvrtek 7. září proběhlo slavnostní otevření nových prostor budovy Komenského 199  ve Vysokém Mýtě. Ledax, který mimo jiné provozuje Domov pro seniory Vysoké Mýto, zde díky vstřícné spolupráci s městem Vysoké Mýto, začne provozovat volnočasové aktivity pro seniory, kontaktní místo pro seniory Senior Point, denní stacionář, zázemí zde najde i půjčovna kompenzačních pomůcek. Vzhledem ke své historii, dostalo centrum jméno Vila Marie.


Celý článek...
 

Vysokomýtští dobrovolní hasiči obdrželi ocenění za 3. nejlepší webové stránky

Email Tisk PDF

Aktuality / Ostatní
16.06.17

2017 06 10 slavnosti Litomice 098Vysokomýtští dobrovolní hasiči uspěli v konkurenci  51 sborů dobrovolných hasičů z celé republiky a obdrželi ocenění za třetí místo v soutěži o nejlepší webové stránky.  Ocenění od Sdružení pro obnovu hasičských tradic a Ministerstva vnitra ČR převzali 10. června na Hasičských slavnostech v Litoměřicích. Webové stránky Sboru dobrovolných hasičů Vysoké Mýto ZDE.


Celý článek...
 

Královská věnná města mají novou královnu

Email Tisk PDF

Aktuality / Ostatní
11.04.17

Kralovna 2017 1Veronika Červinská  z Dobrušky je královnou Královských věnných měst pro rok 2017. Rozhodli o tom hlasující, kteří  během měsíce března podpořili právě Veroniku. Již třetím rokem probíhalo focení dívek a žen na veletrhu Infotour a cykloturistika v Hradci Králové. Fotografie byly poté umístěny na webových stránkách a facebooku  svazku, v letošním roce o post královny bojovalo 30 soutěžících.  Veronika Červinská získala 544 hlasů.


Celý článek...
 

Nová odlehčovací služba v Ledaxu

Email Tisk PDF

Aktuality / Ostatní
24.10.16

Domov pro senioryDomov pro seniory Ledax o. p. s. provozuje od ledna 2017 v prostorách zařízení novou sociální službu -  Odlehčovací službu. Odlehčovací služba bude poskytovaná formou pobytové a nepřetržité služby sociální péče, jejíž kapacita bude čtyři lůžka. Posláním Odlehčovací služby je přechodně po dobu max. 3 měsíců poskytovat podporu a péči osobám, které se nachází v nepříznivé sociální situaci, z důvodu snížené soběstačnosti.


Celý článek...