Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je středa 25.4.2018

Nejlepší nástrojaři regionu východních Čech jsou z ISŠT


ISSTNejlepší žáci oboru nástrojař škol Pardubického, Královéhradeckého kraje a kraje Vysočina se utkali v soutěži odborných dovedností a vědomostí. Pořadatelem byla Střední průmyslová škola Trutnov, která se přípravy celé soutěže zhostila velmi dobře. Zadání soutěžních úkolů dokonale prověřilo teoretické znalosti i praktické dovednosti žáků tohoto oboru. Integrovanou střední školu technickou Vysoké Mýto zde reprezentovali žáci Filip Horníček a Vít Lohniský, kteří chtěli potvrdit výborné výsledky svých předchůdců z minulých let. O tom, že se jim to stoprocentně podařilo, svědčí konečné výsledky soutěže.

V kategorii jednotlivců obsadil 1. místo Vít Lohniský, kterého na 2. místě následoval Filip Horníček, jako třetí se umístil Petr Vodák z pořádající školy. Výsledky soutěže jednotlivců znamenaly i zcela jednoznačné suverénní vítězství družstva ISŠT v soutěži družstev s náskokem více než 150 bodů před druhou SPŠ Trutnov a 250 bodů před třetí SPŠ, SOŠ a SOU Hradec Králové.

 

Celostátní finále má za sebou také soutěž Autoopravář Junior 2016, které se konalo ve vzdělávacím centru firmy Škoda Auto Mladá Boleslav. Pardubický kraj zde na základě výsledků regionálních kol reprezentovali i dva žáci ISŠT. Hynek Rosenkranz, který reprezentoval v soutěži Autolakýrník, se umístil na celkovém 8. místě a v soutěži se rozhodně neztratil. Mezi automechaniky se Jiří Kožený umístil na celkovém 17. místě.

 

Za vzornou reprezentaci školy, města Vysokého Mýta a Pardubického kraje patří poděkování především žákům, ale i pedagogům, kteří je připravovali.