Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je čtvrtek 21.6.2018

Poznávací a výměnný pobyt se studenty z italského Giugliano in Campania


DSCN8839Během posledních čtrnácti dnů se 25 studentů z různých tříd vyššího gymnázia zúčastnilo projektu společně se studenty z italského města Giugliano in Campania. Naši italští kamarádi přijeli do České republiky 27. dubna a strávili tu s námi necelý týden, během něhož jsme objevovali krásy Vysokého Mýta, Litomyšle, Pardubic a na 1. máje i nádherné Prahy. Jazykem setkání byla angličtina, která se nám hodila neustále, protože jsme studenty hostili v našich rodinách, kde Italové měli možnost objevovat krásy naší české kuchyně. V pondělí 2. května nastal čas loučení, ale než jsme si stihli zvyknout na běžný režim, již jsme seděli v autobuse směr Itálie.

Měli jsme příležitost po celý týden poznávat zajímavosti této země. Navštívili jsme starověké město Pompeje, přímořskou Neapol či hlavní město Řím. Nechyběla ani návštěva pláže a krátká koupel v moři. Celý týden nás naštěstí provázelo krásné počasí, které spolu s výbornou péčí italských maminek vytvořilo nezapomenutelný zážitek! Když nastal čas loučení, všichni byli velice smutní a loučení bylo dojemné.


Myslím, že budu mluvit za všechny, když řeknu, že na těchto čtrnáct dní budeme s radostí vzpomínat. Moc jsme si to užili a děkujeme našim profesorkám Mgr. Lipertové a Dr. Dytrtové, že nám umožnily účastnit se této výměny a že s námi měly po celou dobu trpělivost. Díky!!
(Jan Šaloun, 2. A)

 

128

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3037