Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je pátek 20.4.2018

V Azylovém domě pro matky s dětmi bylo otevřeno centrum pro děti


Oteveni Centra pro dti v Azylovem dom 22.7 9V Azylovém domě pro ženy a matky s dětmi ve Vysokém Mýtě bylo za účasti starosty Františka Jiraského a zástupců SKP-CENTRA, o. p. s. a Nadace ČEZ otevřeno centrum pro děti. Zde budou trávit svůj volný čas děti pobývající v tomto zařízení. Kromě Azylového domu provozuje SKP-CENTRUM ve Vysokém Mýtě od roku 2007 nízkoprahové zařízení EMKO. "S SKP-CENTREM spolupracujeme už devět let. Za tu dobu prošly EMKEM stovky dětí, které by jinak trávily svůj volný čas na ulici. Jeho činnost je velice prospěšná a má naši velkou podporu," řekl starosta a dodal: "Vážím si toho, že se s finanční pomocí Nadace ČEZ podařilo v Azylovém domě vybavit cetrum pro děti. Věřím, že zde děti najdou prostor pro zábavu i poučení."    

 

Posláním Azylového domu pro ženy a matky s dětmi, který provozuje organizace SKP-CENTRUM, o. p. s., je poskytnout na dobu nezbytně nutnou, zpravidla nepřekračující jeden rok, ubytování, pomoc a podporu ženám a matkám s dětmi, které jsou v nepříznivé životní situaci kvůli ztrátě bydlení. Ženy a matky s dětmi zde najdou vlídný přístup, pomoc a podporu tak, aby došlo k jejich zapojení do běžného života.

 

Nové centrum pro děti, jehož vznik podpořila Nadace ČEZ částkou 198 441 korun, bylo vytvořeno revitalizací jednoho z tamních bytů a každý všední den jej na zhruba čtyři hodiny denně povede odborně vyškolený pedagogický pracovník. „S provozem dětského centra již máme dobré zkušenosti – jedno funguje i v Městském azylovém domě pro ženy a matky s dětmi v Pardubicích a my jsme moc rádi, že nyní pomůže naší činnosti i zde ve Vysokém Mýtě,“ sdělil Jiří Pitaš, ředitel SKP-CENTRUM, o.p.s.

 

Oteveni Centra pro dti v Azylovem dom 22.7 5 Oteveni Centra pro dti v Azylovem dom 22.7 7
Oteveni Centra pro dti v Azylovem dom 22.7 11 Oteveni Centra pro dti v Azylovem dom 22.7 12
Oteveni Centra pro dti v Azylovem dom 22.7 15 Oteveni Centra pro dti v Azylovem dom 22.7 18
Oteveni Centra pro dti v Azylovem dom 22.7 19 Oteveni Centra pro dti v Azylovem dom 22.7 23