Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je pondělí 21.5.2018

Sportem proti pasivitě popáté


Sportem proti pasiviteNízkoprahové zařízení pro děti a mládež EMKO ve Vysokém Mýtě se již popáté zapojilo do projektu Sportem proti pasivitě. „Sportovní aktivity jsou dobrou volbou pro vybití nashromážděné energie a naplnění volného času, což pomáhá ke snížení rizikového chování, vandalismu a protizákonných činností,“ říká koordinátorka NZDM EMKO Bc. Kateřina Novotná, DiS. Při různých sportovních disciplínách se děti vzájemně učí toleranci, spolupráci, smyslu pro férové chování, respektu a mezilidským vztahům. Také se díky sportu u dětí rozvíjí jejich dosažené schopnosti a dovednosti. Všechna sportovní odpoledne se uskutečnila na hřišti v areálu I. stupně ZŠ Jiráskova.

Byly zde k dispozici různé druhy sportů, jako například basketbal, fotbal, skákání do písku, překážková a běžecká dráha. Pro menší účastníky jsme připravili švihadla, frisbee, ogo, kuželky, líný tenis, diabola a mnoho dalšího. „Nejmenší návštěvníci těchto třech odpolední využili vybavení na pískovišti. Sportovní aktivity prolínalo několik soutěží o drobné ceny a sladkosti,“ popisuje dění na akcích sociální pracovnice Dana Voleská, DiS. „Celkem se těchto tří akcí opakovaně zúčastnilo 33 uživatelů služby NZDM EMKO a 40 nových zájemců. Přišli se na nás podívat i rodiče,“ dodává další sociální pracovnice Bc. Barbora Šafránková.

 

Projekt „Sportem proti pasivitě“ byl financovaný městem Vysoké Mýto. Jeho hlavním smyslem bylo v rámci tří odpolední nabídnout smysluplné trávení prázdninového volného času. Projekt byl zacílen na děti a mládež ve věku 10 – 26 let z Vysokého Mýta a blízkého okolí. Neopomenutelnou součástí byla i možnost kontaktování nových potenciálních uživatelů služby, prohloubení vztahu s těmi stávajícími a možnost představit služby NZDM EMKO široké veřejnosti.