Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je pondělí 21.5.2018

Žáci vysokomýtské stavební školy uspěli v soutěži Řemeslo / Skill 20166


DSC 0111Ve dnech 20. až 22. září proběhl na vysokomýtském náměstí již šestý ročník unikátní mezinárodní soutěže Řemeslo / Skill 2016. Své síly změřilo 60 soutěžících z 18 škol z České republiky, Slovenska a Maďarska. Dvoučlenná družstva z jednotlivých škol soutěžila v oborech zedník, zednické práce, montér suchých staveb, obkladač, instalatér a truhlář. Přes velkou konkurenci v jednotlivých oborech se žáci vysokomýtské stavební školy neztratili. Pavel Schlosser a Martin Novák vyhráli soutěž instalatérů, Luděk Blaschke s Alešem Rounem s převahou vyhráli soutěž zedníků a soutěžní družstvo truhlářů ve složení Jaromír Chudoba a Jiří Zika se umístilo na krásném druhém místě.

Po odhlášení družstva zedníků ze Žamberku muselo z organizačních důvodů nastoupit mimo soutěž naše druhé družstvo ve složení Jan Hladík a Lukáš Zítek. Přestože to jsou žáci druhého ročníku a museli nastoupit narychlo, nevedli si vůbec špatně. Pokud by byli započítáni do soutěže, skončili by na pátém místě ze sedmi družstev. Byla to pro ně dobrá příprava na příští ročník, kdy budou soutěžit „naostro“.

Soutěž je unikátní nejen v celé ČR, ale i v okolních státech svou koncepcí, časovým záběrem a náročností na soutěžící. Jednotlivá řemesla na sebe plynule navazují a je tak simulována skutečná stavba. Soutěžící se tedy musí vypořádat i s nepřesnostmi, které jim předchozí řemesla zanechala.

Práci jednotlivých družstev pečlivě sledovaly hodnotící komise, které na konci každého dne sestavily žebříček výsledků.

Součástí byly i soutěže pro žáky základních škol, které probíhaly částečně ve škole a částečně přímo na náměstí, kde žáci plnili praktické úkoly z různých oborů.

Gratulujeme všem našim učňům ke krásnému umístění a věříme, že se neztratí ani v příštím ročníku soutěže. 

 

Hlavním pořadatelem soutěže je občanské sdružení ERUDIO CZ, spolupořadateli je Pardubický kraj, Město Vysoké Mýto a Vyšší odborná škola stavební a Střední škola stavební Vysoké Mýto. Soutěž by nebylo možné realizovat bez podpory sponzorů – výrobců nebo prodejců technologií, materiálů a výrobků, kteří na soutěž dodali materiál, ceny pro vítěze a soutěž finančně podpořili.

(Marie Severová)