Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je pondělí 21.5.2018

,,Školákem nanečisto“ v ZŠ Jiráskova


P1100518Letošní školní rok 2016/17  připravila ZŠ Jiráskova pro předškolní děti všech vysokomýtských mateřských škol ,,školu nanečisto“ s Krtečkem a jeho kamarády. Pro předškoláky bude připraveno pět tematických odpolední: 13. října -  Krteček a pohádka, 1. prosince -  Krteček a pastelka, 19. ledna -  Krteček a tělocvik, 16. března -  Krteček předškolákem, 18. května - Krteček a počítání. Děti si hravou formou  vyzkouší ,, jak na to“ ve škole, poznají školní prostředí i odlišný způsob práce, poznají učitele a vychovatele, ale především se zbaví obav z něčeho nového a neznámého.

,,Škola nanečisto“ bude probíhat vždy ve čtvrtek od 15.30 do 16.30 hodin v uvedené termíny  na nové budově I. stupně ZŠ  Jiráskova (u Penny Marketu). Rodiče jsou také vítáni.

 

Na první hodině 13. 10. 2016 rodiče dostali k vyplnění nezávazné zápisní lístky a děti  docházkový sešit s omalovánkou na  hodnocení jejich práce. Na závěr každého setkání bude pro děti připravená na interaktivní tabuli krátká pohádka o Krtečkovi. V květnu předškoláčci, kteří absolvovali školu na nečisto, dostanou ,, Krtečkovo vysvědčeni“  s odměnou za jejich práci a poznají jaké to je, být školákem.

 

V případě zájmu a dotazů nás neváhejte kontaktovat na tel. číslo 774 976 303 či e-mail Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . Těšíme se na vás milí předškoláčci a rodiče.

 

Ve čtvrtek 13. 10. proběhla na 1. stupni ZŠ Jiráskova první hodina „Školy nanečisto“ nazvaná Krteček a pohádka. K velké radosti a našemu překvapení se jí zúčastnilo třicet jedna předškoláků, kteří si tak s předstihem vyzkoušeli, jaké to je strávit hodinu ve školní třídě a pracovat s učitelkami. 

 

                                                       
Na začátku si pro ně připravili žákyně 6. ročníku krátké loutkové divadlo. Následně si děti samy vyzkoušely zahrát vlastní divadélko s Krtečkem a kamarády, vyřešily další úkoly a nacvičily krátkou pohybovou píseň, kterou společně předvedly rodičům. Na závěr se všichni společně podívali na krátkou pohádku o Krtečkovi.     

                                                                                          


Všichni předškoláci byli velice šikovní a do svých notýsků obdrželi svoji první jedničku. Rodičům i dětem moc děkujeme za účast a těšíme se na další setkání dne 1. 12. tentokrát pod názvem Krteček a pastelka.

Text a foto ZŠ Jiráskova

 

P1100519 P1100521
   
P1100523 P1100528