Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je sobota 22.9.2018

Vila Marie, nové centrum sociálních služeb pro seniory


Pozvanka Vila MarieVe čtvrtek 7. září proběhlo slavnostní otevření nových prostor budovy Komenského 199  ve Vysokém Mýtě. Ledax, který mimo jiné provozuje Domov pro seniory Vysoké Mýto, zde díky vstřícné spolupráci s městem Vysoké Mýto, začne provozovat volnočasové aktivity pro seniory, kontaktní místo pro seniory Senior Point, denní stacionář, zázemí zde najde i půjčovna kompenzačních pomůcek. Vzhledem ke své historii, dostalo centrum jméno Vila Marie.

„Nové centrum služeb reaguje na potřebnost a poptávku po těchto službách ve Vysokém Mýtě a okolí. Některé služby chyběly úplně, některé přesouváme z Domova pro seniory Vysoké Mýto více do centra města, kde budou seniorům a jejich rodinám lépe přístupné,“ upřesňuje motivy vzniku Irena Lavická, generální ředitelka Ledaxu a dodává: „Vila Marie je krásný prostor s atmosférou a zajímavou historií. Doufám, že se nám zde podaří vytvořit místo, kde nejen senioři najdou radu, pomoc, zázemí, nové přátelé a mnoho dalšího.“

Jednou z nových služeb, která začne fungovat od září tohoto rolu, bude SeniorPoint. Projekt sítě kontaktních center pro seniory vznikl v roce 2011 na Moravě. Dnes má již více než 20 poboček, ve kterých pomohl více než 25 tisícům seniorů. Ledax otevřel 2 pobočky v roce 2015 v Českých Budějovicích. Další novinkou bude ambulantní služba denní stacionář, který je určen pro lidi se sníženou soběstačností v základních životních dovednostech. Kromě toho, že má služba umožnit potřebným osobám vyhnout se izolaci a zůstat součástí komunity, podporuje i pečující rodinu a umožňuje jim v týdnu chodit do zaměstnání.

Do nových prostor bude přesunuté konání S – K L U B U, který se doteď pořádal v Domově pro seniory Vysoké Mýto a také půjčovna kompenzačních pomůcek, kde je možné si pronajmout například polohovací lůžka, chodítka, vozíky, polohovací pomůcky a další. „S-KLUB vznikl proto, že chceme seniorům v našem regionu poskytnout něco navíc - prostor pro realizaci svých koníčků, místo, kde se mohou potkat s vrstevníky, zábavu, ale také odborné informace ze sociální oblasti. Myslím si, že Vila Marie je pro tuto aktivitu ideální místo,“ uzavírá Irena Lavická.

 

Ledax vznikl v roce 2003 a během svého fungování si vybudoval pozici profesionálního poskytovatele sociálních a zdravotních služeb v Pardubickém a Jihočeském kraji. Ledax nabízí široké spektrum služeb tak, aby maximálně vyhověl různým požadavkům svých uživatelů ve všech etapách života. 

Monika Dvorská, Domov pro seniory Vysoké Mýto