Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je čtvrtek 27.6.2019

Hasičská klubovna ve Svařeni má novou střechu


hasiska klubovnaV sobotu 15. září se v budově Sboru dobrovolných hasičů ve Svařeni sešli obyvatelé této místní části Vysokého Mýta, aby oslavili dokončení opravy střechy na budově hasičské klubovny. Setkání obyvatel bylo i výbornou příležitostí k posílení občanské soudržnosti. Zúčastnili se ho také starosta města František Jiraský a místostarosta Martin Krejza.

 

Sbor dobrovolných hasičů ve Svařeni ke své činnosti již po desetiletí využívá objekt č. p. 19, který patří městu Vysokému Mýtu. V tomto objektu se nachází jak hasičská zbrojnice, tak i hasičská klubovna. Klubovna je také využívána osadním výborem Svařeň a slouží téměř k veškerým společenským aktivitám v obci. Místní hasiči tento objekt využívají na základě smlouvy o výpůjčce, a je samozřejmostí, že při své činnosti také zajišťují jeho běžnou údržbu.   

 

Hasiarna Svae 2V minulých letech byl zjištěn špatný technický stav střechy nad klubovnou, proto město po četných jednáních s hasiči a osadním výborem přistoupilo k její rekonstrukci. Ta proběhla vcelku bez problémů během letošního května a června a dnes už je zdárně dokončená. Budova dostala nový vzhled, a jako jediný „kulturní stánek“ v obci může nyní dál sloužit všem aktivitám jejích obyvatelům. Poděkování si zaslouží všichni, kteří se o opravu zasloužili.

 

Hasičský sbor považuje rekonstrukci jako velmi potřebnou a užitečnou, proto většina jeho členů při ní aktivně pomáhala. Pomáhali i někteří další obyvatelé obce, místní i chalupáři. Jejich pomoc byla neocenitelná zejména při vyklízení prostor a při úklidu v průběhu prací. Ještě před opravou střechy došlo v objektu klubovny k výstavbě nového komínu, na které se hasiči rovněž podíleli. Někteří členové při tom odpracovali i stovky hodin. A připočtu-li k tomu běžnou hasičskou činnost, která spočívá např. v údržbě techniky, v soutěžích, v odborné přípravě a školeních, i nehasičskou činnost, která představuje např. údržbu vodních zdrojů, pomoc obci při údržbě veřejných ploch a zeleně, ale i kulturní a společenské aktivity sboru, je to úctyhodný počet hodin. Hodin odpracovaných ve volném čase a bez nároku na odměnu. Všem, kteří pomáhali, za to patří velký dík.   

Vladimír Flídr, starosta SDH Svařeň  

Foto Vladimír Flídr, Jiří Dušek, Aleš Felgr, Lukáš Vágner a Bořivoj Pitra

 

IMG 0469 IMG 6659
   
IMG 6795 IMG 6856
   
IMG 6927 IMG 6934
   
hasiska klubovna 1 vyrez