Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je neděle 29.11.2020

SPOLEK.proMejto mapuje provozovny a vybízí ke spolupráci


Ilustrační foto Vlastimil RaškaSPOLEK.proMejto vytvořil interaktivní mapu „OTVÍRÁME KRÁM, nakupování a služby“  pro oblast Vysokého Mýta a okolí. Spolek v komentáři k mapě uvádí, že jeho cílem je zmapovat, které instituce a provozovny v době nouzového stavu a po něm fungují, jakým způsobem a zda je možné je nějak podpořit. „Myslíme si, že nikdo z nás nechce chodit městem s prázdnými provozovnami a dívat se do prázdných výloh. Aby veřejný prostor fungoval, musí žít,“ vysvětluje místopředsedkyně spolku Kateřina Profousová a pokračuje: „Domníváme se, že malé a střední podnikání rozhodně podporu v současné situaci potřebuje a bude ji potřebovat i do budoucna. A my všichni potřebujeme živé město.“

 

Spolek vyzývá, aby se lidé zapojili do šíření povědomí o mapě hlavně mezi majiteli či provozovateli všech soukromých provozoven. Ty pak vybízí, aby zadali svoji provozovnu do mapy. Zapojit se mohou i tak, že budou sledovat chyby, neúplné nebo zastaralé informace a dávat je vědět v komentářích k mapě nebo na vytvořeném formuláři.

 

Svoji provozovnu mohou majitelé či provozovatelé zadat přímo do mapy podle návodu uvedeného v komentáři k této interaktivní mapě. Pokud nemají možnost svoji provozovnu do mapy zadat sami, mohou vyplnit tento formulář.

 

Mapa je součástí širšího informačního projektu covinfo.promejto.cz.

Zdroj Promejto, z. s.