Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je neděle 26.1.2020
Z kultury

Tři klíče k poznání měst

Email Tisk PDF

Aktuality / Z kultury
22.01.20

Tři klíče k poznání městSdružení historický sídel Čech, Moravy a Slezska zahájilo 1. ledna soutěž Tři klíče k poznání měst. Principem soutěže je najít konkrétní město pomocí nápovědy – jedné fotografie, jednoho slova a umístění na slepé mapě. Fotografie, slovo a slepá mapa se postupně po časových intervalech odkrývají. Vyhraje ten soutěžící, který získá nejvíce bodů. Soutěž naleznete na webových stránkách Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska ZDE. Foto Adéla Kotrbová

 


 

Mladí fotografují památky

Email Tisk PDF

Aktuality / Z kultury
22.01.20

Mladí fotografují památkyV roce 2007 bylo Sdružení historických sídel, Čech, Moravy a Slezska osloveno Radou Evropy, aby v České republice zorganizovalo soutěž Mladí fotografují památky. Ta je dnes jedna z největších světových akcí pro mladé na poli kulturního dědictví. Sdružení se velmi rádo ujalo této výzvy a výsledkem je dvanáct úspěšných ročníků. Celá soutěž tradičně vrcholí předáváním cen a diplomů u příležitosti Mezinárodního dne památek a sídel v paláci Žofín v Praze. V letošním roce se slavnostní vyhlášení uskuteční 21. dubna.


Celý článek...
 

Cyklus muzejních přednášek VÝPRAVY DO STŘEDOVĚKU

Email Tisk PDF

Aktuality / Z kultury
07.01.20

Cyklus přednášek Výpravy do středověkuNa měsíc leden regionální muzeum pro milovníky historie připravilo cyklus přednášek, které je přenesou do středověku a raného novověku. Zatímco některé z přednášek budou čistě regionálního rázu, v jiných zazní fakta a informace z obecných českých dějin. Historik Vojtěch Barcal se zaměří na známá i méně známá středověká šlechtická sídla v okolí Vysokého Mýta. Přední český historik Petr Čornej bude prezentovat svoji novou a doslova monumentální knihu Jan Žižka, život a doba husitského válečníka. Barbora Fišerová se pokusí nastínit obraz města a jeho společnosti v průběhu neklidného 17. století. Václava Kofránková bude přednášet o zakladatelské aktivitě Přemysla Otakara II. 


Celý článek...
 

Knířovskou cestu zdobí nová originální lavička

Email Tisk PDF

Aktuality / Z kultury
14.10.19

LavičkaHistorie prostupuje Vysokým Mýtem a jeho okolím na každém kroku. Nejinak je tomu na prastaré Knířovské poutní cestě. Dnes už místo zpívajících poutníků na cestě potkáváme pejskaře, maminky s kočárky, chodce, běžce i cyklisty. A právě tady se spolek variace vm rozhodl instalovat lavičku z vlastní dílny. Reportáž ze slavnostního odhalení lavičky, které proběhlo 5. října, a vyprávění o tomto pozoruhodném vysokomýtském spolku, jenž se věnuje keramické tvorbě a tvorbě výtvarných objektů pro veřejná prostranství, naleznete ZDE.

 


Celý článek...
 

Regionální muzeum rozšířilo expozici firmy V. Ig. Stratílek

Email Tisk PDF

Aktuality / Z kultury
05.09.17

Rozieni expozice StratilekRegionální muzeum zve do rozšířené expozice věnované proslulé vysokomýtské firmě V. Ig. Stratílek, patřící mezi nejvýznamnější české výrobce hasičské techniky. Oproti dosavadní malé expozici nabízí nová expozice nejen představení většího počtu hasičské techniky z produkce firmy Stratílek a jejich pokračovatelů, ale především naznačuje technický vývoj a v neposlední řadě ukazuje, že i tato technika má své designové řešení, které se vyvíjelo a odráželo dobové trendy. Zvídavý návštěvník si jistě povšimne zajímavých změn hasičských karosérií.