Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je neděle 29.11.2020
Z kultury

Městská galerie chystá virtuální výstavu

Email Tisk PDF

Aktuality / Z kultury
27.11.20

Video Radek ŠtěpánV předvánočním čase připravila Městská galerie Vysoké Mýto výstavu keramiky Jany Krejzové. Ta se vzhledem k trvajícím protiepidemickým opatřením přesune také do virtuálního prostoru. „Neopustili jsme náš záměr uspořádat výstavu Jany Krejzové a její keramiky, a naopak jsme ji ještě rozšířili. Každou adventní neděli vám přineseme něco z jejího díla,“ řekla kurátorka městské galerie Iveta Danko. „Domnívám se, že virtuální divák bude mít možnost nahlédnout daleko šířeji a hlouběji do mé tvorby, neboť ta výstava nebude jedna velká, ale budou čtyři malé. Když jsme to počítali, tak možná objektů bude vystaveno víc a navíc každý týden k tomu budou ještě natáčeny nějaké záběry u mě v ateliéru, kam by se běžně divák nedostal,“ řekla Jana Krejzová. Pokud se vládní opatření zmírní bude možné výstavu navštívit také osobně.   

Reportáž Městská galerie chystá virtuální výstavu


 

Vysokomýtský betlém mezi okny

Email Tisk PDF

Aktuality / Z kultury
23.11.20

Keramický betlém, foto archiv variace vmVysokomýtský betlém bude od 27. listopadu zdobit okna Turistického informačního centra. Betlém, který měl být původně nainstalován v interiéru, našel své místo v přízemních okenních výklencích infocentra. Díky tomuto umístění bude přístupný kolemjdoucím stále - bez návaznosti na otevírací dobu budovy či jiná omezení plynoucí ze současné situace.


Celý článek...
 

Okna městské galerie se změnila na jeden den v originální orloj

Email Tisk PDF

Aktuality / Z kultury
18.10.20

Foto Radek ŠtěpánVelmi netradičně začala výstava obrazů Rudolfa Polláka a Petra Špačka. Místo zrušené vernisáže, která se z důvodu vládních opatření nemohla uskutečnit, pracovníci Vysokomýtské kulturní ukázali lidem obrazy podobně jako na Pražském orloji. „Chtěli jsme dopřát lidem alespoň trochu kultury na bezpečnou vzdálenost, takže jsme obrazy autorů nazvětšovali a ukázali z oken tak, aby z toho alespoň oni něco měli,“ řekla kurátorka městské galerie Iveta Danko. V originální vysokomýtský orloj se tak změnilo pět oken městské galerie vedoucích na náměstí Přemysla Otakara II. Veřejnosti se otevírala v pátek 16. října od 9 do 15 hodin vždy v každou celou hodinu.  


Celý článek...
 

Reportáž o nové expozici i virtuální realitě v Muzeu českého karosářství

Email Tisk PDF

Aktuality / Z kultury
23.05.20

Nová expozice MČK, Foto Martin ŠtěpánPo dvouměsíční pauze byla 11. května opět zpřístupněna vysokomýtská muzea. V Muzeu českého karosářství se otevřela zbrusu nová v pořadí čtvrtá sezonní výstava. Jejím tématem jsou Automobily Tatra a českoslovenští karosáři. Kromě panelů o historii firmy Tatra a hlavních karosáren, které se této značce věnovaly, jsou v expozici vystaveny dobové i současné modely, ale i opravdová auta. Návštěvníky zde přivítá také jedna novinka. Tou je 3D technologie, díky níž se mohou podívat na velice výjimečný automobil, který se ovšem dnešních dnů nedožil. Jedná se o automobil Ford, který byl u Sodomky karosován v roce 1936 pro Jana Antonína Baťu. Reportáž o nové expozici i virtuální realitě v Muzeu českého karosářstvíFoto Martin Štěpán


 

Automobily Tatra a českoslovenští karosáři v Muzeu českého karosářství

Email Tisk PDF

Aktuality / Z kultury
21.05.20

Výstava Automobily Tatra a českoslovenští karosáři, foto Martin Štěpán, RMVMV pořadí již čtvrtá sezónní výstava v expozici Muzea českého karosářství tentokrát představuje výběr automobilů na podvozcích Tatra karosovaných řadou českých firem. Zajímavým obohacením výstavy je Baťova pojízdná kancelář v 3D virtuální realitě.


Celý článek...