Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je sobota 15.12.2018
Z kultury

Poprockové Vánoce v Šemberově divadle

Email Tisk PDF

Aktuality / Z kultury
05.12.18

Poprockove Vanoce vyrezTaké letošní Vánoce si můžete zpříjemnit návštěvou již tradičního koncertu současných křesťanských písní. Pokud zavítáte ve středu 26. prosince v 17.00 do Šemberova divadla ve Vysokém Mýtě, určitě neuslyšíte klasické vánoční písně a koledy, ale připravte se jak na tvrdší kytarové rify, tak i na jemné melodické vokály v podání vysokomýtské hudební skupiny NAAM a jejích hostů. Benefiční 19. koncert pod názvem Poprockové Vánoce – Ke slávě Tvé pořádá Církev bratrská ve spolupráci s M-klubem. Předprodej vstupenek v IC ve Vysokém Mýtě.


 

Vánoční koncert Hudba pomáhá

Email Tisk PDF

Aktuality / Z kultury
05.12.18

THudba pomaharadiční VÁNOČNÍ KONCERT HUDBA POMÁHÁ se koná v úterý 25. prosince od 18.00 v Šemberově divadle ve Vysokém Mýtě. Zahraje kapela Parkoviště pro velbloudy a Litomyšlský symfonický orchestr tentokrát pro Davídka Hermana z Vysokého Mýta, který trpí dětskou mozkovou obrnou. Výtěžek bude věnován na zaplacení léčebného pobytu v lázních Klimkovice a terapii v ostravské Arkádě. Předprodej 100 Kč a 80 Kč, 150 Kč a 100 Kč na místě.  Vstupenky v prodeji v IC ve Vysokém Mýtě, Litomyšli a taky online na eshop.mklub.cz

INFO: www.hudbapomaha.cz


 

Ve Vysokém Mýtě vystoupí kapela MŇÁGA & ŽĎORP

Email Tisk PDF

Aktuality / Z kultury
05.12.18

MnagaV sobotu 15. prosince od 20.00 vystoupí v M-klubu ve Vysokém Mýtě stálice české hudební scény, kapela MŇÁGA & ŽĎORP. Mňága a Žďorp je česká hudební skupina pocházející z Valašského Meziříčí (přesněji odtud pochází zakládající jádro skupiny), která se formovala již od roku 1983. Často se měnilo složení kapely. Zpočátku vystupovala pod názvem Slepé střevo, členové Mňágy současně působili i v jiných kapelách (Velký plytkoš, Happyend). Tyto kapely však zanikají a od roku 1987 se již hovoří jen o skupině Mňága a Žďorp. Do povědomí se dostala především hitem „Hodinový hotel“, který je první skladbou na debutovém albu skupiny, nazvaném příhodně Made in Valmez (1991). Vstupné v předprodeji 200 Kč, 250 Kč na místě. Vstupenky v prodeji v IC ve Vysokém Mýtě, Litomyšli a taky online na eshop.mklub.cz


 

Vích, Dvořák a Čihák poprvé společně - výstava v Městské galerii

Email Tisk PDF

Aktuality / Z kultury
05.12.18

Vich Dvorak CihakVladimír Vích, Milan Dvořák a Jan Čihák – trojice výtvarníků z Litomyšlska se poprvé představí na společné výstavě. Jejich obrazy a fotografie si prohlédnete v Městské galerii Vysoké Mýto od 7. prosince do 6. ledna. Vernisáž vystavy se koná v pátek 7. prosince od 17.00.


Celý článek...
 

Zlatý kujebácký jarmark se koná v neděli 16. 12.

Email Tisk PDF

Aktuality / Z kultury
04.12.18

Zlat kujeback jarmark 2018 vyrezV neděli 16. 12. od 9.00 do 15.30 se na vysokomýtském náměstí koná ZLATÝ KUJEBÁCKÝ JARMARK.  Prodávat se na něm bude nejrůznější vánoční zboží, ale i svařené víno, punč, medovina, trdelník a spousta dalších dobrot. Po dobu jarmarku bude na náměstí probíhat bohatý kulturní program. Vystoupí T-komplex, pěvecké oddělení ZUŠ Vysoké Mýto, Jakub Dryml, finalisté Hlasu Vysokého Mýta, žáci ZŠ Javornického a ZŠ Jiráskova.

 


Celý článek...
 

Výstava Mechanické Betlémy

Email Tisk PDF

Aktuality / Z kultury
27.11.18

mechanicke betlemyOd 3. prosince do 10. února probíhá v Regionálním muzeu ve Vysokém Mýtě výstava Mechanické betlémy. Výstava představí autorské i restaurované pohyblivé betlémy z dílny řezbáře a betlémáře Kamila Andrese z Třebechovic pod Orebem. Můžete se těšit na unikátní vysokomýtský betlém Antonína Schauera z roku 1854, mechanickou repliku s kopiemi figur z Třebechovického betlému či skříňkový mechanický betlém z Jindřichova Hradce. Na výstavě najdete i řadu mechanických ukázek starých řemesel s ručně vyřezávanými figurami a dřevěným pohonným soukolím. Nebude chybět ani tematická dílna pro děti, kde rozpohybujeme některé z vlastnoručně vyrobených papírových figurek betlému.


Celý článek...
 

Výčet inscenací Divadelního spolku Šembera se rozrostl o komedii Tři mušketýři

Email Tisk PDF

Aktuality / Z kultury
07.11.18

Tri musketyriV neděli 4. listopadu členové vysokomýtského Divadelního spolku Šembera a hostující herci z okolí uvedli na prknech Šemberova divadla bohatýrsko-milostnou hudební komedii Tři mušketýři podle slavného románu Alexandra Dumase, kterou pro divadlo upravil básník Vítězslav Nezval. Inscenaci v následujících dnech dvakrát úspěšně reprízovali. V reportáži ZDE se představí skvělá Mylady Tereza Dejdarová, se svými zážitky z první role se podělí D'Artagnan Vojtěch Stratílek a o slavné minulosti i dalších plánech vysokomýtských divadelníků pohovoří principál Petr Klofanda. 


 

Vysokomýtský M-klub ovládl 8. Bubenický festival

Email Tisk PDF

Aktuality / Z kultury
31.10.18

chris MediumV sobotu 27. října v M-klubu ve Vysokém Mýtě proběhl svátek všech bubeníků, 8. Bubenický festival. Jeho hvězdou byl Američan Chris Coleman, který hrál například se zpěvákem a skladatelem Princem. Dále vystoupil Gergo Borlai z Maďarska a pět výborných tuzemských bubeníků: Eduard Štěpánek (Abraxas), Ivo Batoušek (Jumping Drums), kapela Noisy Pots, Alois Hedervári (Latin wave), Petr Hataš (Modern Day Babylon). Festival moderoval Martin Vajgl ze skupiny Olympic. Akce byla opět vyprodaná a hostila bezmála 600 návštěvníků z České republiky i ze zahraničí. Večer se pak konala společná autogramiáda a všechny vstupenky byly slosovatelné o bubenické ceny v celkové hodnotě 100 000 korun. První back stage video Chrise Colemana najdete ZDE. Videoreportáž z dění na festivalu ZDE. Více informací na stránkách Bubenického festivalu ZDE.

 


Celý článek...
 

Nezapomenutelné koncerty ve Spišské Belé a v Levoči ke 100. výročí vzniku Československa

Email Tisk PDF

Aktuality / Z kultury
22.10.18

Spiska Bela 15Vysokomýtský pěvecký sbor Otakar, pěvecký sbor Bendl z České Třebová a Litomyšlský symfonický orchestr pod taktovkou dirigenta Davida Lukáše vystoupily ve Spišské Belé a v Levoči na koncertech uspořádaných u příležitosti 100. výročí založení Československé republiky. Na Slovensku uvedly program nazvaný Pocta české opeře, který představily publiku ve Vysokém Mýtě na letošních Městských slavnostech. V pátek 12. října koncertovaly ve Spišské Belé a následující den v Levoči. Fotogalerie město Spišská Belá, Marek Harvan a Michaela Kotrbová


Celý článek...
 

Klubová scéna M-klubu slaví 10 let

Email Tisk PDF

Aktuality / Z kultury
27.09.18

ProkopV roce 2008 dalo vedení města zelenou projektu Klubové scény v budově M-klubu na Litomyšlské ulici, která oslaví na podzim 2018 již deset let úspěšného fungování. Za tyto roky se M-klub stal nedílnou součástí kulturního života Vysokého Mýta. Oslava deseti let neproběhne nějak nostalgicky, vzpomínáním na staré časy. Naopak je připraven našlapaný program, který představí tuzemské i zahraniční hudební hvězdy. Hned zahajovací koncert byl ve velkém stylu, neboť po roce přijel z USA do Vysokého Mýta vynikající muzikant a hudební osobnost IVAN KRÁL. Ten 28. září v duu s Honzou Ponocným zahájil oslavy 10 let Klubové scény M-klubu, které budou pokračovat až do konce roku 2018. Od října do prosince se v M-klubu představí Prokop - Andršt - Hrubý Trio, Vypsaná fixa, Poletíme?, Nezmaři, Znouzectnost, Monkey Business,  Aneta Langerová s kapelou, James Harries nebo Mňága & Žďorp.


Celý článek...
 

SVÍTÁNÍ si ve Vysokém Mýtě umí hrát

Email Tisk PDF

Aktuality / Z kultury
25.09.18

Vysoke Myto25.9 7Pojďte si s námi hrát! To byl název akce, kterou v úterý 25. září 2018 uspořádala na dětském hřišti před Centrem sociálních služeb ve Vysokém Mýtě Základní škola a Praktická škola SVÍTÁNÍ. Ta už více než čtvrtstoletí pomáhá dětem a mladým lidem s hendikepem.


Celý článek...
 

Výstava Historie karosářské firmy Uhlík Praha v Muzeu českého karosářství

Email Tisk PDF

Aktuality / Z kultury
27.01.18

vstava Historie karosarske firmy UhlikRegionální muzeum ve Vysokém Mýtě zve na výstavu Historie karosářské firmy Uhlík Praha, která se koná v expozici Muzea českého karosářství ve Vysokém Mýtě od 4. února do 31. prosince. Výstava představí jednu z nejpozoruhodnějších karosářských firem. Oldřich Uhlík se proslavil coby "karosář české šlechty", avšak jeho klienti pocházeli i z jiných společensky významných kruhů předmnichovského Československa. Mezi vystavenými vozy návštěvníka jistě zaujme reklamní vůz neobvyklých tvarů určený k propagaci bonbonů hašlerka, nazvaných po písničkáři a herci Karlu Hašlerovi.

 

 


 

Regionální muzeum rozšířilo expozici firmy V. Ig. Stratílek

Email Tisk PDF

Aktuality / Z kultury
05.09.17

Rozieni expozice StratilekRegionální muzeum zve do rozšířené expozice věnované proslulé vysokomýtské firmě V. Ig. Stratílek, patřící mezi nejvýznamnější české výrobce hasičské techniky. Oproti dosavadní malé expozici nabízí nová expozice nejen představení většího počtu hasičské techniky z produkce firmy Stratílek a jejich pokračovatelů, ale především naznačuje technický vývoj a v neposlední řadě ukazuje, že i tato technika má své designové řešení, které se vyvíjelo a odráželo dobové trendy. Zvídavý návštěvník si jistě povšimne zajímavých změn hasičských karosérií.