Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je sobota 20.10.2018
Z kultury

Vysokomýtští ochotníci uvedou muzikál TŘI MUŠKETÝŘI

Email Tisk PDF

Aktuality / Z kultury
17.10.18

klobouk1 MusketyriDivadelní spolek Šembera zve na muzikál TŘI MUŠKETÝŘI. Premiéra se koná v neděle 4. listopadu v 15.00 a reprízy v pondělí 5. listopadu v 19.00 a v úterý 6. listopadu v 19.00 v Šemberově divadle ve Vysokém Mýtě. V režii Josefa Víši hrají členové Divadelního spolku Šembera a hosté z Vysokého Mýta, Zámrsku, Litomyšle, Bučiny a Srubů. Děj muzikálu se odehrává ve Francii v roce 1625.

 


Celý článek...
 

Do Vysokého Mýta přijede zabubnovat legendární Chris Coleman a vynikající Gergo Borlai

Email Tisk PDF

Aktuality / Z kultury
16.10.18

Ivo Batousek bubenik drummer paiste artist jumping drums motorband MediumUž poosmé se stane Vysoké Mýto středem bubenického vesmíru pro domácí a slovenské příznivce bicích nástrojů. V sobotu 27. října se zde koná 8. Bubenický festival. Vysokomýtský M-klub na dvou sálech hostí vynikající zahraniční bubeníky a špičky tuzemské hudební scény. Hlavním lákadlem letošního ročníku je Američan Chris Coleman, který patří mezi přední světové bubeníky. Druhou hvězdou bude výborný Gergo Borlai z Maďarska. Premiérově se na festivalu představí projekt Noisy Pots, který představuje spojení vynikajících kláves Michaela Šupáka a bicích & perkusí Jakuba Tenglera. Můžete se těšit na elektronickou taneční nálož. Dalším exkluzivním projektem je show Iva Batouška. Dále se v jednotlivých vystoupeních představí dva mladí talentovaní bubeníci – Petr Hataš a Eduard Štěpánek. Taktéž jazz a latina bude mít na naší akci zastoupení a vystoupí vynikající bubeník Alois Hedervári. Celou akci moderuje Martin Vajgl ze skupiny Olympic.


Celý článek...
 

Koncert k 100 výročí vzniku Československa - KOMORNÍ FILHARMONIE PARDUBICE & klavírista JAN JIRASKÝ

Email Tisk PDF

Aktuality / Z kultury
08.10.18

Komorni filharmonie PardubiceMěsto Vysoké Mýto a Vysokomýtská kulturní, o. p. s. srdečně zvou na slavnostní koncert ke 100. výročí vzniku Československa., který se koná ve středu 24. října od 19.30 v Šemberově divadle ve Vysokém Mýtě. Na koncertě vystoupí KOMORNÍ FILHARMONIE PARDUBICE a klavírista JAN JIRASKÝ. Diriguje Vojtěch Spurný. Na programu budou díla Bedřicha Smetany, Fryderyka Chopina, Josefa Suka, Antonína Dvořáka. Vstupné je 100 Kč, vstupenky jsou k dostání v Turistických informačních centrech ve Vysokém Mýtě a v Litomyšli a také online.  


Celý článek...
 

Klubová scéna M-klubu slaví 10 let

Email Tisk PDF

Aktuality / Z kultury
27.09.18

ProkopV roce 2008 dalo vedení města zelenou projektu Klubové scény v budově M-klubu na Litomyšlské ulici, která oslaví na podzim 2018 již deset let úspěšného fungování. Za tyto roky se M-klub stal nedílnou součástí kulturního života Vysokého Mýta. Oslava deseti let neproběhne nějak nostalgicky, vzpomínáním na staré časy. Naopak je připraven našlapaný program, který představí tuzemské i zahraniční hudební hvězdy. Hned zahajovací koncert byl ve velkém stylu, neboť po roce přijel z USA do Vysokého Mýta vynikající muzikant a hudební osobnost IVAN KRÁL. Ten 28. září v duu s Honzou Ponocným zahájil oslavy 10 let Klubové scény M-klubu, které budou pokračovat až do konce roku 2018. Od října do prosince se v M-klubu představí Prokop - Andršt - Hrubý Trio, Vypsaná fixa, Poletíme?, Nezmaři, Znouzectnost, Monkey Business,  Aneta Langerová s kapelou, James Harries nebo Mňága & Žďorp.


Celý článek...
 

Univerzita volného času / podzim 2018

Email Tisk PDF

Aktuality / Z kultury
27.09.18

UV Sv. VaclavV úterý 9. října v 15.00 zahájila Vysokomýtská kulturní  na Klubové scéně M-klubu 7. ročník Univerzity volného času. Podzimní semestr Univerzity volného času s názvem KOŘENY ČESKÉ STÁTNOSTI bude tematicky věnován 100. výročí založení Československa. Další přednáška bude:

22. 10. v 15.00
PRAŽSKÝ HRAD – SÍDLO KNÍŽAT, KRÁLŮ A PREZIDENTŮ
Miroslav Vrána


Celý článek...
 

Do muzea na výstavu 1918 – Vysoké Mýto SLAVÍCÍ

Email Tisk PDF

Aktuality / Z kultury
26.09.18

1918 VM svavici V přednáškové místnosti Regionálního muzea ve Vysokém Mýtě bude od 4. října do 25. listopadu 2018 probíhat výstava 1918 - Vysoké Mýto slavící.  Panelová výstava  zobrazí Vysoké Mýto v událostech vedoucích ke vzniku samostatného Československa v říjnu 1918.

 

 


 

SVÍTÁNÍ si ve Vysokém Mýtě umí hrát

Email Tisk PDF

Aktuality / Z kultury
25.09.18

Vysoke Myto25.9 7Pojďte si s námi hrát! To byl název akce, kterou v úterý 25. září 2018 uspořádala na dětském hřišti před Centrem sociálních služeb ve Vysokém Mýtě Základní škola a Praktická škola SVÍTÁNÍ. Ta už více než čtvrtstoletí pomáhá dětem a mladým lidem s hendikepem.


Celý článek...
 

Unikátní výstava v Regionálním muzeu Zlaté české…ruce i století

Email Tisk PDF

Aktuality / Z kultury
17.09.18

zlate ceskeV Regionálním muzeu ve Vysokém Mýtě se od 4. října do 25. listopadu koná výstava Zlaté české…ruce i století. České a československé technické unikáty, které za posledních 100 let dobyly svět. Výstava představí tři desítky vybraných exponátů, které reprezentují české a československé úspěchy na poli techniky za sto let existence samostatného státu. Široká škála předmětů od Heyrovského polarografu, zlatou medailí oceněného motocyklu Jawa 250 pérák, přes světoznámý lehký kulomet vz. 26 až po současná nanovlákna z liberecké univerzity dokazuje, že Československo a Česká republika byly vždy na vysoké technické úrovni a v mnohém dokázaly obstát ve světové konkurenci. Vernisáž výstavy se koná ve středu 3. října v 17.00 hodin a vystoupí na ní skupina Betl Band s písněmi zlatých šedesátých let. (Na fotografii je motocykl Jawa 250 Pérák oceněný na světové výstavě v Paříži v roce 1946 zlatou medailí.)


Celý článek...
 

Výstava Historie karosářské firmy Uhlík Praha v Muzeu českého karosářství

Email Tisk PDF

Aktuality / Z kultury
27.01.18

vstava Historie karosarske firmy UhlikRegionální muzeum ve Vysokém Mýtě zve na výstavu Historie karosářské firmy Uhlík Praha, která se koná v expozici Muzea českého karosářství ve Vysokém Mýtě od 4. února do 31. prosince. Výstava představí jednu z nejpozoruhodnějších karosářských firem. Oldřich Uhlík se proslavil coby "karosář české šlechty", avšak jeho klienti pocházeli i z jiných společensky významných kruhů předmnichovského Československa. Mezi vystavenými vozy návštěvníka jistě zaujme reklamní vůz neobvyklých tvarů určený k propagaci bonbonů hašlerka, nazvaných po písničkáři a herci Karlu Hašlerovi.

 

 


 

Regionální muzeum rozšířilo expozici firmy V. Ig. Stratílek

Email Tisk PDF

Aktuality / Z kultury
05.09.17

Rozieni expozice StratilekRegionální muzeum zve do rozšířené expozice věnované proslulé vysokomýtské firmě V. Ig. Stratílek, patřící mezi nejvýznamnější české výrobce hasičské techniky. Oproti dosavadní malé expozici nabízí nová expozice nejen představení většího počtu hasičské techniky z produkce firmy Stratílek a jejich pokračovatelů, ale především naznačuje technický vývoj a v neposlední řadě ukazuje, že i tato technika má své designové řešení, které se vyvíjelo a odráželo dobové trendy. Zvídavý návštěvník si jistě povšimne zajímavých změn hasičských karosérií.