Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je středa 25.4.2018

V Městské galerii vystoupí kytarista Šimon Martínek a klavíristka Táňa Lvovská


PeruteV moderním duchu „od jazzu k popu“ se ponese třetí ze série jarních koncertů v Městské galerii, kdy posluchačům představujeme mladé vysokomýtské talenty. Po Ondřeji Jiskrovi (trombon) a Simeonovi Makovském (trubka) se představí kytarista Šimon Martínek, doprovod mu bude dělat klavíristka Táňa Lvovská. Vystoupení se koná ve čtvrtek 27. dubna od 19.30 hodin ve výstavním sále. V ceně vstupenky je zahrnuta sklenka vína a prohlídka výstavy obrazů Jaroslava Kláta staršího a mladšího.

 

Dvaadvacetiletého Šimona Martínka (na snímku zcela vpravo) „chytla“ kytara asi před deseti lety na skautském táboře. Nastoupil do Základní umělecké školy k jazzmanovi Milku Havlíkovi a není tedy divu, že se jeho srdeční záležitostí stal právě jazz. Po absolvování vysokomýtského gymnázia nastoupil na pražskou Konzervatoř Jaroslava Ježka, obor jazzová kytara. Pod vedením Jaroslava Šindlera studoval dva roky, přičemž na podzim studium přerušil kvůli zdravotním problémům. Momentálně se připravuje na státnice z oboru Arts management na VŠE a vyučuje v International school of music and fine arts, Prague. Působí v kapelách Perutě, jejichž frontman Milan Peroutka je právě nyní účastníkem soutěže Moje tvář má známý hlas, a nově vzniklé electropopové kapele Fields of Grain.

 

Právě se zpěvačkou Táňou Lvovskou z Fields of Grain zahrají ve Vysokém Mýtě ukázky autorské  tvorby i covery známých interpretů od jazzu po pop.

 

Teprve sedmnáctiletá Táňa Lvovská nastoupila na Konzervatoř Jaroslava Ježka původně na obor muzikál. Po roce přestoupila na jí bližší obor, a to populární zpěv. Kromě soukromých lekcí zpěvu, působí v soulové kapele Campine Avenue nebo v electropopové kapele Fields of Grain. Přes její mladý věk disponuje ohromným hlasovým fondem. Mezi její další zájmy patří fotografie nebo herectví. I proto zvažuje pomaturitní studium na DAMU. (id)

 

Předprodej vstupenek v ceně 100 korun na e-shopu M-klubu nebo v IC Vysoké Mýto a Litomyšl.