Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je pátek 20.4.2018

Sousedská pouliční slavnost PLÁCEK PROMEJTO V SÍDLIŠTI DRUŽBA


Placek proMejtoV neděli 4. června po celý den se koná Sousedská pouliční slavnost PLÁCEK PROMEJTO V SÍDLIŠTI DRUŽBA.  Pamatujete, jak jste si jako malí hráli a v pubertě se scházeli na pláccích mezi domy? Kdysi byla v Mejtě místa, kde děti z okolí sportovaly a spontánně se bavily. Zdá se, že to dnes asi chybí. Proč v současné době ta samá místa označujeme za nudná? Umíme je využívat? Máme dnes takové plácky jinde?

 

Jeden větší městský plácek zná většina z nás. Jde o velkou travnatou plochu se hřištěm mezi ulicemi Ležáků, Větrná a Vítězná v sídlišti Družba. Proč je dnes toto místo mezi paneláky téměř prázdné, víme asi všichni. Buď odjedeme někam za město na výlet do přírody, anebo si sedneme k televizi, počítači nebo mobilu a nevytáhneme paty z bytu. A proto se ptáme: „Jak by takový prostor mohl vypadat dnes?“ Určitě by neměl fungovat jako opuštěná a nezajímavá vycpávka mezi domy a auty, ale měl by být opět místem aktivního soužití a dobré zábavy! Přijďte s námi oživit tento městský plácek na celodenní akci PLÁCEK.proMejto a podělit se o vzpomínky a zkušenosti s provozováním aktivit na podobných místech ve městě.

 

placek foto 1Bude připraven program pro děti, dospělé i seniory. Nebude chybět sport, hry, kultura i praktické ukázky využití jako místa pro posezení, piknik, grilování, společnou zahrádku, ale hlavně pro sousedská setkání. Společně si užijeme akci, kterou si toto prostranství zaslouží a která nám ukáže, jak lze využívat společný veřejný prostor ve městě.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podrobný program najdete na plakátech a na stránkách www.promejto.cz a Facebooku

Spolek proMejto, z. s.