Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je středa 25.4.2018

Pohádková noc v galerii jako veliká narozeninová party


Veerniek webNa páteční večer 19. května lepší program nenajdete! Velká narozeninová party, kde nebude chybět krájení dortu, vypukne v 18.00 v sále Městské galerie. A oslavit zde s námi můžete hned dvojité jubileum! Čí? Šedesátiny si letos připomíná právě vysokomýtská galerie a padesátiny zase pohádkový loupežník Rumcajs, kterého vytvořil známý ilustrátor Radek Pilař. Narozeninové party, která začne vernisáží výstavy Pilařovy tvorby, se zúčastní obě autorovy dcery – Marina a Barbora. Zábava a veselí potrvají až do 23. hodiny. Kromě již zmíněné vernisáže vás čeká ještě další, tentokrát na Zvonici, kde se představí absolventi mýtské ZUŠ.

Kromě toho se můžete těšit na zajímavou besedu, výtvarné dílny, komentované výšlapy na věže, volné prohlídky karosářského muzea a navrch ještě dva koncerty big bandů na náměstí a třetí – písničkáře Thoma Artwaye – v muzeu. Kromě komentovaných prohlídek, které je po zkušenosti z předchozích let lepší rezervovat si předem v Turistickém informačním centru, je všude vstup zdarma. Že vám bude kručet v žaludku, se bát nemusíte. Staňte se součástí narozeninové jízdy! Přijďte v pohádkovém převleku (i my v něm budeme) a získejte hned u vchodu sladkou odměnu!

Program:

 

18:00 vernisáž výstavy Radek Pilař dětem aneb Rumcajs slaví padesátiny (městská galerie - vystoupení pěveckého sborečku Korálek, krájení narozeninového dortu, vyhlášení dětské výtvarné soutěže…)

 

18:30 výtvarné dílny pro děti i rodiče (kování ze železa – dvůr muzea, náramky z kůže – muzeum, skládačky z papíru - městská galerie)

 

19:00 beseda s dcerou Radka Pilaře – Marinou Odvárkovou (dětský koutek informačního centra)

 

19:00 koncert JK Bandu Pardubice (náměstí Přemysla Otakara II.)

 

20:00 vernisáž výstavy prací absolventů ZUŠ Vysoké Mýto (galerie ve Zvonici)

 

20:30 koncert Big Bandu ZUŠ Vysoké Mýto (náměstí Přemysla Otakara II.)

 

22:00 koncert písničkáře Thoma Artwaye (muzeum/dvůr muzea)

 

Po celý večer občerstvení, výtvarné dílny, volné prohlídky Muzea českého karosářství a výstavy Radek Pilař dětem, veselí a zábava…

 

Vstup zdarma.

 

Komentované prohlídky města a výstup na věže:

19.30, 20.30 a 21.30

 

Vstupné na prohlídky: základní 30, zlevněné 15, rodinné (2 dospělí +   2 děti) 60 korun, děti do 6 let zdarma. Rezervace mailem: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript  

Změna programu vyhrazena.

 

Plakat Rumcajs