Parním vlakem na SODOMKOVO VYSOKÉ MÝTO


plakat SVM 2017 vyrezNa náměstí Přemysla Otakara II. ve Vysokém Mýtě se v sobotu 3. června od 9.00 koná XI. ročník festivalu SODOMKOVO VYSOKÉ MÝTO věnovaného automobilismu, kultuře a životnímu stylu 20. – 40. let 20. století. Návštěvníci se mohou těšit na elegantní automobily vyrobené v Sodomkově karosárně, výstavu historických kabrioletů, četníky, hasičské stříkačky, koncerty, divadlo a další zajímavý program. Po celý den budou jízdy parního vlaku na trase Choceň – Vysoké Mýto – Litomyšl. Videopozvánka na festival ZDE

 

 

 

 

 

 

PROGRAM

 

Dopolední část od 9 do 12 hodin

Sraz automobilů s karosérií Sodomka (9 – 11 hodin)

Výstava historických kabrioletů (9 – 17.00)

Divadlo Činema uvádí: Lunapark filmových vynálezů (9:00 – 9:45) průchozí workshop pro děti

Četnická pátrací stanice v akci (9:30 – 9:50)

Elegance první republiky (9:50 – 10:10)

Divadlo Činema uvádí: Chacha Chichi (10:00 – 10:45)

Poo-zor! Československá armáda (10:10 – 10:30)

Vystoupení skupiny Šlapeto (10.30 – 11.45 hodin)

Divadlo Činema: A-ni-ma-ce pro děti i dospělé! (11:00 – 14:45)

Mistři kočárníci – ukázky základních řemesel pro stavbu kočárů (po celé dopoledne)

Mlácení prázdné slámy – stabilák, mlátička a lisovačka v pohybu (po celé dopoledne)

Jak se hasilo za první republiky (po celé dopoledne)

 

V pravé poledne, železniční zastávka Vysoké Mýto město

12:00 – 13:00

Sraz historických plášťových kol

Jízda elegance historických plášťových kol za doprovodu Bridge Bandu

Parní vlak 423.009 na železniční zastávce Vysoké Mýto město – pár slov k historii vlaku

 

Odpolední část 13.00 – 19.00 hodin

Výstava historických kabrioletů (9 – 17.00)

Mistři kočárníci – ukázky základních řemesel pro stavbu kočárů (do 17 hodin)

Mlácení prázdné slámy – stabilák, mlátička a lisovačka v pohybu (do 17 hodin)

Jak se hasilo za první republiky (do 17 hodin)

Vystoupení skupiny Bridge Band (13:00 – 13:30)

Stavba kočárů a karoserií ve 20. letech 20. století (13:30 – 14:30)

Četnická pátrací stanice v akci (14:30 – 14 :50)

Cyklo reje – synchronizovaná skupinová krasojízda na kole (14:50 – 15:00)

Závody historických plášťových kol – Vysokomýtský čtverec (15:00 – 15:45)

PidiCinema Orchestra uvádí: němý film a živou hudbu (15:00 – 15:45) projekce pásma němých filmů s dobovým úvodem a živou hudbou. Rodinný program.

Poo-zor! Československá armáda (15:45 – 16:10)

Ozvuč němý film! (16.00 – 16:45) průchozí workshop pro děti i dospělé

Hoříí! Hašení ohně dobovými stříkačkami (16:10 – 16:20)

Komentovaná přehlídka kabrioletů za doprovodu orchestru Gustava Broma (16:30 – 17:00)

Vystoupení orchestru Gustava Broma (17:00 – 18:00)

Kabaretní Studio uvádí: První republiku (18:00 – 18:45) kabaretní představení. Pro dospělé publikum.

Elektro swing -  DJ DayD a saxofonista Serious Sax (19:00 – 22:00)

 

Po celý den

Jízdy parního vlaku na trase Choceň – Vysoké Mýto – Litomyšl

(jízdní řád ZDE)

Stanoviště četnické pátrací stanice; Stanoviště Československé armády; Výstava kočárků; Výstava šlapacích autíček; Dobový fotoateliér; Produkce flašinetáře; Zmrzlina od cyklocukráře; Dětský koutek – staročeská střelnice, historický kolotoč, dobové hry; Jízdy koňským kočárem; Jízdy historickým autobusem RO;

 

 

SVM 2017

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Den otevřených dveří firmy Iveco Czech Republic, a.s.

9:00 – 14:00 hod. Kyvadlová autobusová doprava zajištěna

 

ZMĚNA PROGRAMU VYHRAZENA

 

Pořádáno ve spolupráci se Společností přátel Carrosserie Sodomka

 

 

Jízdní řád parního vlaku:

                 
Česká Třebová 8:16             18:31
Choceň 8:50             18:05
Choceň 8:51             17:37
Slatina u Vysokého Mýta 9:00             17:28
Vysoké Mýto 9:06 - 9:10 11:44 12:12 13:40 14:20 15:40 16:20 17:21
Vysoké Mýto město 9:14 - 9:45 11:24 - 11:40 12:16 - 12:27 13:36 14:27 15:14 - 15:36 16:27 17:16
Hrušová 9:56 11:13 12:38 13.23 14:38 15:03 16:38 17:03
Cerekvice nad Loučnou 10:05 11:10 12:40 13:20 14:40 15:00 16:40 17:00
Cerekvice n. L. zast. 10:10 11:02            
Litomyšl 10:26 10:45            

 

 

Plakat SVM 2017