Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je pátek 25.5.2018

Ida Kelarová, Česká filharmonie, 120 romských dětí (nejen) z Vysokomýtska


Koncert Kelarova1V sobotu 1. července od 18.00 se na společenském sále M-klubu ve Vysokém Mýtě koná společný koncert talentovaných dětí ze sociálně vyloučených lokalit na Chrudimsku a ve Vysokém Mýtě, pěveckého sboru Čhavorenge a hráčů České filharmonie pod vedením Idy Kelarové. Na programu je tradiční i soudobá romská hudba (především od skladatele Desideria Duždy).

 

V projektu, jehož uměleckou ředitelkou je zpěvačka a sbormistryně Ida Kelarová, se hudebníci České filharmonie potkávají s obyvateli místních komunit (zejména s dětmi) a dělí se s nimi o své hudební zkušenosti. Talentované děti ze sociálně vyloučených lokalit tak mají příležitost pravidelně rozvíjet své hudební nadání ve sborech vedených uměleckým týmem Idy Kelarové. Na Vysokomýtsku probíhají pravidelné čtvrteční kroužky v Luži, kde se scházejí děti z Chrudimska a Vysokého Mýta. Děti tráví celé tři hodiny tancem a zpěvem, jejich přípravy vyvrcholí koncerty v Chrudimi (30. 6.) a ve Vysokém Mýtě (1. 7.).

 

Projekt probíhá za podpory Evropské unie (Creative Europe) a ve spolupráci s organizacemi MIRET, Šance pro Tebe a městy Vysoké Mýto a Chrudim.

 

Koncert Kelarova