Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je pondělí 16.7.2018

Loupežníka se nebojí – na výstavu dorazil tisící školák!


tisic1 CustomVýstava „Radek Pilař dětem aneb Rumcajs slaví padesátiny“ láme rekordy a Vysoké Mýto proměnila v mraveniště školaček a školáků! Necelé čtyři týdny stačily k tomu, aby lákavá interaktivní výstava v Městské galerii pokořila první milník. Kulaté číslo 1 000 (přesně tedy: tisící návštěvník expozice, který přijel do města se školním výletem) se naplnilo ve čtvrtek 15. června hned po ránu.

Tobiáš Bystřický ze Základní školy Knířov netušil, že si tento den vychutná nejen na výletě ve Vysokém Mýtě, ale odveze si kromě příjemné vzpomínky i pár hezkých dárků. Předtím se ještě Tobiáš a jeho spolužáci z první a druhé třídy pustili v rámci pohádkové dílny do výroby čepic, které jsou tak typické pro Pilařovu postavičku Večerníčka.

 

Tisícím návštěvníkem rozhodně čtvrteční nápor na Městskou galerii a výstavu, která ukazuje nejen oblíbené figurky, jako jsou loupežnická rodina z Jičína Manka, Rumcaj a Cipísek, neskončil. Po Knířovu dorazily hned dvě mateřské školy (Choceň a vysokomýtští Kamarádi), v dalších dnech v rámci školních výletů přijedou děti například z Pardubic, Hlinska či Vamberka. Do konce června by mělo galerii navštívit zhruba šestnáct set školáků.

 

Výstava potrvá do 27. srpna a představuje tak ideální prázdninový program pro rodiny s dětmi. (ny)