Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je úterý 21.8.2018

Komorní koncert v Městské galerii s adventním repertoárem


galerie koncertVe čtvrtek 7. prosince v 19.30 se v Městské galerii koná poslední letošní komorní koncert. Úspěšnou podzimní sezonu komorních vystoupení v galerii zakončí sopranistka Jitka Kateřina Přibylová s adventním repertoárem. Oba předchozí koncerty (šansoniérky Evy Kriz-Lifkové i mezzosopranistky Zuzany Hynek-Tvrzníkové) byly do posledního místa vyprodané.

Jitka Kateřina Přibylová z Hradce Králové se věnuje hudbě od tří let, studovala sólový zpěv na konzervatoři v Pardubicích a současně dojížděla na soukromé hodiny k Vratislavu Kadlecovi, který byl sólistou hudebního divadla Karlín. Vzhledem k tomu, že by jí nebavilo zpívat pouze jeden žánr, věnuje se stále klasickému zpěvu s doprovodem varhan, klavíru či komorního orchestru, ale zároveň je také členkou dvou kapel. V repertoáru má písně „od lidovek až po Kabáty“. Populární zpěv vyučuje na ZUŠ Střezina v Hradci Králové.

Při vystoupení ji doprovodí Ondřej Vávra, varhaník, improvizátor, hudební skladatel a pedagog. Žák Jiřího Strejce, osobitého skladatele, vynikajícího varhaníka a emeritního regenschoriho královéhradecké katedrály se věnuje hudbě již od mládí. Jeho hudební záběr sahá od vážné hudby, přes rock až k hudbě jazzové. Působí jako liturgický i koncertní varhaník, je regenschori chrámu sv. Vavřince v Novém Bydžově, kde vede i chrámový sbor, vyučuje v královéhradecké ZUŠ Střezina. Prošel řadou více i méně známých kapel. Pravidelně se věnuje kompozici převážně sborové a varhanní hudby, hudebním aranžím v různých žánrech. Z jeho skladatelské činnosti byla kladně přijata jeho rozsáhlá latinská mše Missa harmonia in D.

Součástí vstupného (100 Kč) je prohlídka výstavy a sklenka vína během přestávky. V nadcházející sezoně zdražujeme vstupenku na 120 korun. Pokud jste pravidelným návštěvníkem koncertů, využijte nabídku abonentek, kdy za tři vystoupení zaplatíte 300 korun. Abonmá lze zakoupit v Turistickém informačním centru.

 

Foto z koncertu Zuzany Hynek-Tvrzníkové