Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je úterý 23.4.2019

Reportáž ze zahájení unikátní výstavy, která stojí za zhlédnutí


DSC 0860 resizeV Muzeu českého karosářství byla 4. února zahájena výstava, která určitě stojí za zhlédnutí a zaručeně potěší všechny, nejen automobilové nadšence. Regionální muzeum zde pokračuje v představování významných českých prvorepublikových karosáren, mezi něž samozřejmě patřila také vysokomýtská Carrosserie Sodomka.  Letos představuje přední pražskou karosárnu O. Uhlík, která karosovala automobily pro významné osobnosti a československou společenskou elitu meziválečného období. V reportáži (ZDE) uvidíme její slavné automobily, dozvíme se o historii firmy a zavzpomíná v něm i Milada Vepřeková, dcera majitele a ředitele firmy Oldřicha Uhlíka, od jehož narození letos uplyne 130 let. Foto ze zahájení výstavy (ZDE), Martin Štěpán, Regionální muzeum ve Vysokém Mýtě

 

Mezi vystavenými vozy návštěvníka jistě zaujme reklamní vůz neobvyklých tvarů určený k propagaci bonbonů hašlerka, nazvaných po písničkáři a herci Karlu Hašlerovi. Výstava potrvá do 31. prosince.

 

Výstavní sál v prvním patře Muzea českého karosářství trvale patří  automobilům a dalším exponátům z vysokomýtské Sodomkovy karosárny. Historii firmy Sodomka je rovněž věnována expozice v prvním patře budovy bývalého vězení, v jejím přízemí se nalézá expozice historie dalších českých karosáren.   

 

DSC 0869 resize DSC 0913 resize
   
DSC 0925 resize DSC 0982 resize
   
DSC 0860 resize DSC 0949 resize
 
DSC 0915 resize