Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je pátek 23.3.2018

Soutěže Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska


DSC 0004Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska opět vyhlásilo soutěž Mladí fotografují památky. Soutěž je určena pro žáky základních a studenty středních škol, kteří do sekretariátu sdružení zašlou fotografie, které budou vyjadřovat hlavní myšlenky Dnů evropského dědictví. Celá akce má podpořit zájem a znalosti našeho kulturního dědictví, historických budov a zahrad, venkovských a městských krajin uznávané památkové hodnoty či neobvyklé krásy. Vítězové soutěže se mohou těšit na zajímavé odměny. Ceny pro účastníky každoročně věnuje firma Zoner. Uzávěrka pro zasílání soutěžních fotografií je 19. března.


 

Vítězové národního kola soutěže budou slavnostně vyhlášeni u příležitosti Mezinárodního dne památek a sídel na Pražském hradě ve Španělském sále dne 17. dubna, zároveň postupují do mezinárodní soutěže. Více informací k soutěži naleznete ZDE.

Dále Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska také organizuje soutěž Tři klíče k poznání měst. Soutěž probíhá od 1. ledna až 15. července a je určena široké veřejnosti. Více informací ZDE

 

Foto Adéla Kotrbová, studentka střední školy