Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je středa 22.1.2020

Klubová scéna M-klubu slaví 10 let


ProkopV roce 2008 dalo vedení města zelenou projektu Klubové scény v budově M-klubu na Litomyšlské ulici, která oslaví na podzim 2018 již deset let úspěšného fungování. Za tyto roky se M-klub stal nedílnou součástí kulturního života Vysokého Mýta. Oslava deseti let neproběhne nějak nostalgicky, vzpomínáním na staré časy. Naopak je připraven našlapaný program, který představí tuzemské i zahraniční hudební hvězdy. Hned zahajovací koncert byl ve velkém stylu, neboť po roce přijel z USA do Vysokého Mýta vynikající muzikant a hudební osobnost IVAN KRÁL. Ten 28. září v duu s Honzou Ponocným zahájil oslavy 10 let Klubové scény M-klubu, které budou pokračovat až do konce roku 2018. Od října do prosince se v M-klubu představí Prokop - Andršt - Hrubý Trio, Vypsaná fixa, Poletíme?, Nezmaři, Znouzectnost, Monkey Business,  Aneta Langerová s kapelou, James Harries nebo Mňága & Žďorp.

 

V M-klubu se už léta daří realizovat  také tradiční projekty, které vyčnívají nad rámec působení klubu, a dodávají mu prestiž na tuzemské klubové scéně. Tím je 12. ročník benefičního festivalu Hudba pomáhá, který podporuje konkrétní hendikepované děti v Pardubickém kraji. Za jedenáct uplynulých ročníků se podařilo na dobročinnost vybrat úžasnou částku 2 299 266 . Další významný projekt je Bubenický festival Vysoké Mýto. Jeho hlavní hvězdou letos bude vynikající bubeník Chris Coleman z USA. Coleman patří mezi nejslavnější světové bubeníky a doprovázel například zpěváka a skladatele Prince.

 

Nejzásadnější investicí letošního roku je pro M-klub nákup zvukové aparatury, která vyhoví nárokům všech hudebních skupin a tak posune klub o tzv. „level“ výš. Do M-klubu byla na základě výběrového řízení zakoupena aparatura ADAMSON IS7 a mixpult DIGICO SD9. Dále byly v klubu provedeny akustické úpravy, takže zvuk v klubu by měl být opravdu brilantn