Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je neděle 8.12.2019

Filmaře ve Vysokém Mýtě zaujala prvorepubliková plovárna


tyrsova plovarna vmEast Bohemia Film Office ve spolupráci s Czech Film Commission uspořádaly koncem června poznávací cestu po Východních Čechách. Pozvaly na ni lokační manažery, filmové architekty, režiséry a producenty. Hlavním cílem cesty bylo poznat zajímavá a pokud možno okem kamery neokoukaná místa a objevit v nich potenciál pro natáčení.

 

Oba dva dny poznávací cesty měli filmaři velmi nabité. V Pardubickém kraji navštívili Vysoké Mýto, letiště Pardubice, zámek Choltice, Chrudim a zámek Hrochův Týnec. Ve Vysokém Mýtě obdivovali prvorepublikovou Tyršovu veřejnou plovárnu a prohlédli si i historické centrum s městskými branami.   

 

Následující den se expedice přesunula do Královéhradeckého kraje. V něm filmaři objevili třeba kouzlo Galerie moderního umění, bývalé ředitelství státních drah, přírodní koupaliště Dachova, prostory pivovaru v Hořicích, zámek Sloupno a Nový Bydžov.

 

„Každý filmař přijíždí s jiným očekáváním. Někdo má v hlavě konkrétní projekt, jiný hledá inspiraci do budoucna. Východní Čechy nabízejí dokonalou paletu vizuálně zajímavých lokací a motivů snad pro každé téma. Účastníci budou mít o čem přemýšlet a věřím, že se brzy vrátí, tentokráte s kamerou na rameni,“ shrnuje pocity filmařů vedoucí Czech Film Commission Pavlína Žipková.

 

Foto a zdroj East Bohemia Film Office 

 

vysoke myto 1