Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je čtvrtek 13.8.2020

Vysoké Mýto zpívá s Českem koledy


Česko zpívá koledyDen D, hodina H, sbírka S – i takto by se dala vyjádřit středa 11. prosince v 18.00 na náměstí Přemysla Otakara II. Již tradiční akce Česko zpívá koledy, jejímž spoluorganizátorem jsou Turistické informační centrum a M-Klub, totiž přinese jednu výraznou a významnou novinku. Tou bude vyhlášení veřejné sbírky určené klientům Domova pro seniory Ledax Vysoké Mýto.

 

Skoro by se chtělo říci, že Ježíškova vnoučata – akce, kterou třetím rokem připravuje veřejnoprávní Český rozhlas, resp. jeho stanice Radiožurnál – musela mít v prostorách infocentra ve Vysokém Mýtě svého špiona. Nápad založený vlastně na stejném principu – pomoci starším lidem – zrál v hlavách jeho pracovníků už opravdu dlouho. V letošním roce tedy dochází naplnění, objektem, pro který sbírka bude, se stala právě místní pobočka Ledaxu.

 

Co je opravdovým dárkem pro klienty domova pro seniory? Nejsou to ani polohovací postele, křesla, kompenzační pomůcky, možná ani stolní hry nebo nový televizor. Je to zážitek. Tím má být (a bude) vystoupení cimbálové muziky Rováš ze Zlínska.

 

Přispět k němu a obdarovat možná až několik desítek lidí najednou – to je úžasná šance, která se naskytne návštěvníkům, dobrovolným zpěvákům 11. prosince. Ti tak budou mít možnost přispět jakýmkoliv finančním příspěvkem – tedy penězi – do pokladničky, která bude po celou dobu pod bedlivým okem několika andělů. I tito andělé pak budou na oplátku obdarovávat dárce: pro každého z donátorů bude přichystána plovoucí svíčka, která jistě udělá radost jejich novým majitelům při naplňování tradic a zvyků Štědrého dne. Česko zpívá koledy se ponese v příjemném předvánočním duchu. Na novém pódiu v severní části náměstí se představí nejen děti z místní základní umělecké školy, ale také sólové zpěvačky Barbora Kopišťová a její sestra Anna. Téměř samozřejmostí je pak občerstvení, které opět budou – zdarma, v pohodě a s úsměvem – servírovat andělé. Sbírka s názvem Koledy plní přání pak bude pokračovat ještě v prostorách Turistického informačního centra do 23. prosince 2019.

Jiří Nygrýn