Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je úterý 29.9.2020

Mladí fotografují památky


Mladí fotografují památkyV roce 2007 bylo Sdružení historických sídel, Čech, Moravy a Slezska osloveno Radou Evropy, aby v České republice zorganizovalo soutěž Mladí fotografují památky. Ta je dnes jedna z největších světových akcí pro mladé na poli kulturního dědictví. Sdružení se velmi rádo ujalo této výzvy a výsledkem je dvanáct úspěšných ročníků. Celá soutěž tradičně vrcholí předáváním cen a diplomů u příležitosti Mezinárodního dne památek a sídel v paláci Žofín v Praze. V letošním roce se slavnostní vyhlášení uskuteční 21. dubna.

 

Soutěž je učena pro žáky a studenty základních a středních škol, kteří do sekretariátu Sdružení zašlou fotografie, které budou vyjadřovat hlavní myšlenky Dnů evropského dědictví.

 

Celá akce má podpořit zájem a znalosti našeho kulturního dědictví, podpořit znalosti historických budov a zahrad, venkovských a městských krajin uznávané památkové hodnoty či neobvyklé krásy.  Soutěž není pouhou „fotografickou” akcí, ale spíše zážitkem spojeným s uměleckým a památkovým dědictvím. Je proto třeba vyhnout se námětům, které přes svou možnou fotografickou zajímavost, neodpovídají takovému záměru.

 

Podmínky soutěže:

Téma: Architektonické dědictví

Účastníci: Mládež navštěvující školní zařízení

Věkový limit: 21 let

Uzávěrka pro zasílání soutěžních fotografií: 15. 3. 2020

Každý účastník může vložit maximálně 3 fotografie. Pozor, registrace a vložení jedné, dvou nebo tří fotografií musí proběhnout najednou. Není možné se zaregistrovat, vložit jednu fotografii, odeslat, a následně za několik dnů vložit další fotografii.

Další informace o soutěži naleznete na www.historickasidla.cz.

 

Foto Adéla Kotrbová