Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je úterý 29.9.2020

Jarní prázdniny v muzeu, „barevný svět“ trochu jinak


Barevný svět trochu jinakV rámci jarních prázdnin v muzeu od 10. do 16. února představí muzejníci „barevný svět“ trochu jinak. Interaktivní výstavu „Barevný svět“ doplní program přibližující život se zrakovým postižením.

 

Celý týden zahájí v pondělí 10. února od 9.00 do 14.30 zástupci organizace TyfloCentra Pardubice, o. p. s. s programem Barvy v životě lidí se zrakovým postižením. Přijďte si vyzkoušet, jak nevidomý člověk vnímá barvy a jaké pomůcky mu pomáhají k jejich rozpoznání. Zároveň se dozvíte a prakticky vyzkoušíte, jak barvy a kontrasty pomáhají slabozrakým lidem v každodenním životě.  

Od úterý do neděle naleznete v muzeu „plném barev“ samoobslužný program přibližující život lidí se zrakovým postižením a nevidomých prostřednictvím speciálních pomůcek. Budete si zde moci osahat a vyzkoušet např. Pichtův psací stoj, Braillovo písmo, či šablonku na rozlišování bankovek. Prověříte své schopnosti pomocí hmatu rozpoznat tvary, či materiály. Chybět nebude chůze poslepu s bílou holí. (V případě dobrého počasí by dráha vznikla na dvorku muzea. 

Mimo pondělí je akce samoobslužná, přístupná v rámci prohlídky muzea v jeho otevírací době.

 

 

 

Jarní prázdniny