Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je sobota 6.6.2020

Českomoravské pomezí opět nechybí na veletrzích cestovního ruchu


Českomoravské pomezí na veletrzích cestovního ruchuDestinační společnost Českomoravské pomezí i letos prezentuje atraktivní nabídku stejnojmenné turistické oblasti na veletrzích cestovního ruchu. V lednu se region úspěšně představil v rámci brněnského Regiontouru i na největším slovenském veletrhu Slovakiatour. V polovině února se pak uskutečnil oblíbený pražský veletrh Holiday a Region World.

 

Pětice historických měst Litomyšl, Moravská Třebová, Vysoké Mýto, Polička a Svitavy i další oblíbené turistické cíle jsou propagovány v rámci expozice Východních Čech, která zastřešuje prezentace regionů Pardubického a Královéhradeckého kraje. Návštěvníci veletrhů mají možnost seznámit se s pestrou škálou turistických atraktivit Českomoravského pomezí, s nabídkou jednotlivých měst či s kulturními a sportovními akcemi připravovanými pro nadcházející turistickou sezónu. I letos například bude napříč regionem jezdit několik linek cyklobusů, které přiblíží cyklisty i pěší k řadě památek i přírodních krás. Pokračování v podobě dalšího ročníku se dočká i oblíbená soutěž Kouzelné putování Českomoravským pomezím, která návštěvníky zavede na 25 nejzajímavějších turistických atraktivit regionu. Soutěžící opět budou moci vyhrát víkendový pobyt, mobil, tablet nebo některou z dalších hodnotných cen.

 

Zasoutěžit si mohou i návštěvníci letošních veletrhů cestovního ruchu. Prostřednictvím vědomostního kvízu se seznámí s nejznámějšími turistickými cíli Českomoravského pomezí a zároveň si z veletrhu odnesou řadu cenných informací o možnostech výletů či dovolené v regionu podél hranice mezi Čechami a Moravou.

 

Další možnost seznámit se s novinkami i stálými lákadly Českomoravského pomezí budou mít zájemci o cestování po tuzemsku i v následujících týdnech. Zástupci destinační společnosti a jednotlivých měst budou region prezentovat během Infotouru v Hradci Králové (13. – 14. března 2020) nebo pražského veletrhu For Bikes (20. – 22. března 2020), který je určen zejména příznivcům cyklistiky a aktivní dovolené.

Jiří Zámečník, marketingový manažer ČMP

 

Foto Jiří Zámečník