Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je sobota 24.10.2020

Muzeum českého karosářství se opět otevřelo, nová expozice vozů Tatra


Expozice vozů Tatra, foto Jiří NygrýnNová expozice vozů Tatra otevřela v pondělí 11. května po dvouměsíční přestávce Muzeum českého karosářství ve Vysokém Mýtě. Ve spodní části muzejního výstavního prostoru se zájemci můžou těšit mj. na vůz postavený pro hasiče z Dobrušky v roce 1931 (na fotografii dole) či třeba na tříosou Tatru 26/52 z téhož roku s nástavbou od brněnské firmy Hrček a Neugebauer. 

Protože se garantem a kompletním správcem expozice stalo Regionální muzeum Vysoké Mýto, dochází ke změnám také v servisu k návštěvníkům. Ti nadále budou na prohlídku karosářského muzea přicházet z náměstí Přemysla Otakara II.. Vstupenky si však nyní zakoupí až přímo v muzeu karosářství, nikoliv - jako dosud - v recepci informačního centra. Tím nyní totiž do prostor muzea vlastně jen procházejí.  

 

Pro nejbližší měsíce (květen - říjen) se také rozšiřuje provozní doba Turistického informačního centra a Muzea českého karosářství. Ve všední dny využijí návštěvníci a turisté nabízené služby v rozmezí 8.30 - 17.00, o víkendu a během svátků je pak čas 9.00 - 17.00. 

Jiří Nygrýn 

 

Expozice vozů Tatra, foto Jiří Nygrýn Expozice vozů Tatra, foto Jiří Nygrýn