Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je sobota 19.9.2020

Tři malířky společně ve Zvonici


Výstava ve zvonici viz popisGalerie ve Zvonici po roce opět plná života. Ten do jejích zdí vnese výstava hýřící barvami a energií, které do svých obrazů vkládá každá z trojice malířek - Jana Stiborik, Petra Smutková a Jitka Mládková. Výstava bude zahájena vernisáží v pátek 3. července před zvonicí, potrvá do 23. srpna.
 

Jana Stiborik (1966), tvořící v Bošíně u Chocně, je profesí pedagog. Malbu studovala soukromě v Německu. Má blízko k rukodělným činnostem, umí ušít kožené boty, vyrobit bačkory z plsti, ale třeba i postavit funkční pec. Její rozměrná plátna zobrazující fragmenty situací a zážitků již návštěvníci vysokomýtské galerie znají. Abstraktní malířka ve Vysokém Mýtě pravidelně vystavuje na autorských výstavách i salonech.

 

Pro Petru Smutkovou (1976), která vyrostla v Kostelci nad Orlicí, je výstava ve Vysokém Mýtě premiérou. Vystudovaná textilní a oděvní návrhářka zachycuje běžné životní situace, s nimiž si pohrává barevně i tvarově. Fantazie a poetičnost má v její tvorbě důležitou roli. Ilustrovala dvě knížky. V posledních letech pravidelně vystavuje s Výtvarnou skupinou Trhliny.

 

Obě autorky jsou členkami Unie výtvarných umělců Hradec Králové, svoji tvorbu prezentují na východočeských salonech.

 

Trojici vystavujících doplní Jitka Mládková (1960) z Chocně. Restaurátorka, která léta pracovala v choceňském Orlickém muzeu a nyní ve Státním oblastním archivu Zámrsk, vystudovala grafickou školu. Maluje milé obrázky menších formátů, výtvarná činnost je jejím velkým koníčkem. Ve Vysokém Mýtě se představí poprvé.

Iveta Danko, kurátorka MG

 

Na titulním snímku Kočka Jany Stiborik a nejnovější obraz Petry Smutkové nazvaný Skleněné nebe teď odráží tebe. 

 

Pozvánka na výstavu ve zvonici