Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je čtvrtek 9.4.2020
Ze škol

Specka v karanténě aneb CO VIDíme za rouškou

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
05.04.20

Specka v karanténě, foto archiv školyVe středu 11. března všechny základní a střední školy usnuly. Usnuly ale doopravdy? Ve Speciální základní škole a praktické škole Vysoké Mýto se pracuje na plné obrátky. Pravda je, že dveře školy jsou po většinu dní zavřené a veškerý školní život teď probíhá z obýváků a dětských pokojíků. O to je možná zajímavější a intenzívnější.


Celý článek...
 

Jaromír Rouha ze stavební školy mezi nejlepšími truhláři na Mistrovství ČR

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
05.03.20

Jaromír Rouha na Mistrovství ČR , obor truhlářKaždý rok se v Brně na výstavišti v rámci stavebního veletrhu koná Mistrovství ČR oboru truhlář. Soutěží zde ti nejlepší z přibližně 80 škol České republiky. Letos se mezi ně probojoval i žák 3. ročníku vysokomýtské stavební školy Jaromír Rouha. Zadáním soutěže bylo vyrobit malou dětskou židličku. Soutěžící za pomocí paličky, dláta a pilky vyrobili židličky, za které by se nestyděly ani nejmodernější stroje. Protože šlo o finální kolo České republiky musela porota kontrolovat opravdové detaily. Strhávala tak body za desetiny milimetru a za mezery, kam by se nevešel ani list papíru.


Celý článek...
 

Na TECHNOhrátkách se žáci proměnili v architekty, vodohospodáře, zedníky či instalatéry

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
04.03.20

TECHNOhrátky ve stavební škole, foto archiv TECHNOhrátkyTřetí akci osmého ročníku projektu TECHNOhrátky Pardubického kraje – a první letošní na Orlickoústecku – hostila ve středu 4. března Vyšší odborná škola stavební a Střední škola stavební Vysoké Mýto. Krásy a taje technických oborů a řemesel, se tentokrát vydalo poznávat 122 žáků osmých tříd z devíti základních škol z celého regionu.


Celý článek...
 

Fiktivní firmy z podnikatelské školy ovládly Mezinárodní veletrh v Olomouci

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
24.02.20

Veletrh fiktivních firem v Olomouci, foto archiv Střední škola podnikání Vysoké Mýto, s.r.o.PODLE ČEHO SE POZNÁ ÚSPĚŠNÁ FIRMA? Jde o zisk, obrat, podíl na trhu? Má spokojené zákazníky, anebo nemá konkurenci? Záleží na tom, kdo hodnocení provádí. Mezi úspěšné firmy patří jistě i  žákovské  fiktivní firmy ze Střední školy podnikání Vysoké Mýto. Po vítězství na 7. Regionálním veletrhu fiktivních firem ve Vysokém Mýtě, který zmíněná  škola pořádala v listopadu loňského roku, dokázaly firmy zaujmout a také zcela ovládnout Mezinárodní veletrh v Olomouci, který se na Výstavišti Flora konal v lednu 2020 již po osmé. Své síly zde poměřilo 26 firem z České republiky a 15 ze zahraničí.


Celý článek...
 

Součástí projektu Paměť národa se stali i dětští dokumentaristé z Vysokého Mýta

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
06.02.20

Příběh Jiřího Muzikanta

Najít ve svém okolí pamětníka, natočit jeho vzpomínky, zpracovat je, a nakonec vše představit veřejnosti, to byl úkol mladých vysokomýtských dokumentaristů, kteří se zapojili do vzdělávacího projektu Příběhy našich sousedů neziskové organizace Post Bellum. Projekt běží v Česku už šest let a díky finanční podpoře města byl nyní poprvé realizován i ve Vysokém Mýtě.

 

„Když Tomáš Heller z organizace Post Bellum přišel za námi s myšlenkou, že by bylo dobré ve Vysokém Mýtě uskutečnit tento projekt, v rámci kterého budou prezentovány vzpomínky pamětníků, tak jsme si říkali, že je to výborný nápad. Obávali jsme se jen, jestli o něj budou mít školy zájem,“ vysvětluje starosta František Jiraský a dodává: „To, co se potom stalo, nás velmi překvapilo, protože jsme původně počítali, že budou čtyři žákovské skupiny. Zájem byl ovšem takový, že nakonec je skupin devět a možná kdyby na to bylo více času a peněz, tak jejich počet mohl být třeba trojnásobný. Jsem velmi rád, že jsme do toho šli a že se díky organizátorům podařilo projekt uskutečnit.“


Celý článek...
 

V Mateřské škole Čtyřlístek probíhá výstava obrázků Lucie Ernestové

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
03.02.20

Výstava v MŠ ČtyřlístekV Mateřské škole Čtyřlístek je do 17. dubna možné v provozní době školy navštívit výstavu obrázků z dílny Lucie Ernestové. Tato výstava byla instalována u příležitosti 40. výročí zahájení provozu mateřské školy. Srdečně zveme všechny milovníky umění k prohlídce a příjemnému zamyšlení nad líbeznými obrázky. Pro zájemce jsou k zakoupení  další výrobky z autorčiny výtvarné dílny. MŠ Čtyřlístek

 


Celý článek...