Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je středa 19.9.2018
Ze škol

Stavařský svátek na vysokomýtském náměstí Řemeslo / Skill 2018

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
10.09.18

DSC 0076Ve dnech 18. – 20. září přivítá Vysoké Mýto již poosmé mladé řemeslníky z celé České republiky, Slovenska a Maďarska. Letos si vyzkouší přímo na náměstí své dovednosti rekordních 68 učňů z více než 20 škol v oborech zedník, obkladač, montér suchých staveb, instalatér a truhlář. Soutěže mladých řemeslníků se za uplynulých sedm ročníků zúčastnilo již téměř 450 učňů z celé České republiky a zahraničí. Hlavním cílem je propagace řemesel. Na soutěž jsou cíleně zváni žáci základních škol, kteří si mohou vyzkoušet svou zručnost při omítání zdi, práci se dřevem, pájení apod.


Celý článek...
 

Sportovní hry mateřských škol 2018

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
02.07.18

IMG 4017Ve středu 30. května se na sportovišti Základní školy Jiráskova uskutečnil desátý ročník Sportovních her mateřských škol. Prostřednictvím pohybových soutěží se potkali malí sportovci z pěti mateřských škol Vysokého Mýta a Zámrsku a strávili společně příjemné dopoledne uprostřed stejně nadšených učitelek, které vidí v pohybu a hraní smysl. První místo obhájilo družstvo z MŠ Kamarádi, na dalších místech se umístila družstva z MŠ Slunečná, MŠ Pod Smrkem, MŠ Lidická a MŠ Zámrsk. Poděkování patří za perfektní organizaci ředitelkám, učitelkám a provozním zaměstnancům všech zúčastněných mateřských škol a za poskytnutí sportoviště vedení ZŠ Jiráskova.


Celý článek...
 

Dětičky – notičky, ať je Vaše písnička stále veselá...

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
25.06.18

IMG 6148Dětičky – notičky, ať je Vaše písnička stále veselá - s těmito slovy se loučili s budoucími školáky v Mateřské škole Slunečná. Popřáli jim, aby je po celý život provázela veselá písnička, a aby si jí měli vždy s kým zazpívat. Malou slavnost zpříjemnily právě písničky v podání pěveckého sboru Karosáček a písničky pěveckého sboru Karosák, který zrovna zavítal do této školky – to měli ale štěstí. (Všichni z MŠ, foto MŠ Slunečná)

 


Celý článek...
 

Vítězný návrh na novou budovu Národní knihovny je z Vysokého Mýta

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
15.06.18

OcenniVe středu 13. června proběhlo v Národní knihovně v Praze celostátní finále soutěže Stavby z vlnité lepenky, do které postoupilo šest finalistů, mezi nimi i tým studentů prvního ročníku VOŠ a SŠS Vysoké Mýto. Tématem letošního ročníku bylo „(Nová) Národní knihovna České republiky”. Studenti vysokomýtské stavební školy se svým modelem vyhráli hlavní cenu a kromě ní získali i cenu za nejlepší obal pro knihovnu. Cestu svého návrhu k vítězství popsali studenti ZDE.

 


Celý článek...
 

Samá voda, vodníci, ryby, vodní víly, rostliny aneb Den dětí v MŠ Slunečná

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
11.06.18

P1010074Samá voda, vodníci, ryby, vodní víly, rostliny - tak takhle probíhal DEN DĚTÍ v MŠ Slunečná.  Pan Bezděk nás bezpečně dovezl na Chobot (jak jinak), zde už na nás čekal náš kamarád vodník, kterému jsme přivezli ryby do rybníčku a hrnečky na dušičky. Cestou zpět jsme museli splnit vodnické úkoly - najít pro vodní vílu korále, schovat dušičky do hrnce a přinést kačenkám vodu do rybníku. Další zastávka byla u rybářů na "Rybníčkách", kde děti měly možnost vidět ve velkém akváriu různé druhy ryb, které měly za úkol poznat. Ve školce na nás čekala výborná vodnická bašta - polévka Česílková s vejci a Rákosníčkova šunko-sýrová pizza. To jsme si to zase užili.


Celý článek...
 

Úspěch Petra Bartoše z ISŠ technické Vysoké Mýto v soutěži opravářů zemědělských strojů

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
18.05.18

JZ 2018 11Dne 15. května 2018 se pod záštitou Zemědělského svazu České republiky uskutečnil ve výukovém centru Hlušice, které patří Střední škole technické a řemeslné Nový Bydžov, již 18. ročník jízdy zručnosti s traktorem a vlekem. Soutěže se zúčastnilo 18 nejlepších žáků ze středních škol z Chrudimi, Kostelce nad Orlicí, Nymburka, Hořic, Městce Králové, Vysokého Mýta a Nového Bydžova. V letošním ročníku se soutěžilo na dvou tratích. Na té první se jezdilo s traktorem ZETOR 7711 a na druhé s traktorem značky FENDT. Každá trať se nejprve hodnotila zvlášť, aby celkový vítěz vzešel ze součtu dosažených časů a výsledků. ISŠT zde reprezentovali Pavel Bartoš, žák 3. ročníku oboru opravář zemědělských strojů. Druhým zástupcem naší školy byl žák teprve 2. ročníku Jan Šrut, který byl nejmladším účastníkem soutěže.


Celý článek...
 

Mateřské škole Slunečná je 50 let

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
17.05.18

P1010261V sobotu 14. května jsme oslavili krásné výročí - naší školce je 50 let. Oslavu zahájil svým vystoupením pěvecký sbor Karosáček, po jeho vystoupení byly pro děti připravené soutěže. Odpoledne nám zpříjemnilo loutkové divadlo Kozlík, které dětem zahrálo Vodnickou pohádku. Paní kuchařky všem připravily výborné pohoštění. Nakonec si všichni společně zatancovali a zazpívali s Dádou a Mirečkem. Po celou dobu naší oslavy nám svítilo SLUNÍČKO. Pozvání přijaly i bývalé kolegyně a nad fotkami zavzpomínaly. Velký dík patří VŠEM Z MATEŘSKÉ ŠKOLY  za uspořádání krásného odpoledne. (Stanislava Burešová, foto MŠ Slunečná)

 


Celý článek...
 

Vynikající umístění žáků ISŠT na mezinárodní soutěži ve svařování

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
26.04.18

stupne vitezu ISSTŽáci vysokomýtské Integrované střední školy technické opět výborně reprezentovali školu, město i Pardubický kraj. Již po 22. se setkali ve Frýdku-Místku nejlepší mladí svářeči středních škol celé ČR při mezinárodní soutěži Zlatý pohár Linde v metodách svařování 311, 135, 111 a 141. Žáci ISŠT tradičně patří k nejlepším a nejinak tomu bylo i letos. Vynikajícího výsledku dosáhl především Jakub Dolanský, který v praktické části, teoretické části i části bezpečnosti práce předčil všechny své soupeře a stal se celkovým vítězem v metodě svařování 131 (plamenové svařování).


Celý článek...
 

Studenti poznávali přírodu s mobilním telefonem

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
26.04.18

Projekt13Na vysokomýtském gymnáziu se ve dnech 16. 4. - 20. 4. uskutečnilo setkání studentů a pedagogů pěti evropských škol pracujících na projektu "Plugging into Nature with new Technologies". Jak ukazuje sám název projektu, jedním z cílů je povzbudit studenty, aby vyrazili do přírody s mobilním telefonem, zachytili svá pozorování na fotografii a pomocí mobilních aplikací svá pozorování určili. Reportáž ze setkání ZDE.


Celý článek...
 

Úspěch žáků Integrované střední školy technické Vysoké Mýto v celostátním finále

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
19.04.18

ISST soutez26.4.18Že žáci ISŠT Vysoké Mýto patří v soutěžích odborných dovedností a znalostí v posledních letech vždy k nejlepším potvrzují i letos. Po úspěších strojních mechaniků, nástrojařů a čalounic  to potvrdili i naši karosáři a lakýrníci. Po suverénním  vítězství v krajském kole soutěže Autoopravář Junior 2018 se náš karosář Lukáš Miřiňovský nezalekl velké konkurence karosářů z celé republiky. Celostátní  finálové soutěže, která se konala v prostorách školícího střediska Škody Mladá Boleslav se účastnili nejlepší mladí karosáři ze všech krajů České republiky. Lukáš základ svého úspěchu položil již v praktické části soutěže, kde ostatní soutěžící deklasoval svojí šikovností. V poznávací a teoretické  části si Lukáš také vedl velice dobře. Proto, když se blížilo slavnostní vyhlášení výsledků soutěže, jsme již jako každoročně pokukovali po příčkách nejvyšších. A povedlo se. Lukáš Miřiňovský  získal 2. místo a ze soutěže odvážel kromě diplomu i spoustu hodnotných cen jak pro sebe, tak i pro naši školu.


Celý článek...
 

Úžasný svět vody

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
06.04.18

IMG 1380Od roku 1993 je 22. březen vyhlášen Světovým dnem vody. Vysokomýtská stavební škola u jeho oslav nemůže samozřejmě chybět. Dopoledne jsme proto připravili interaktivní soutěžní klání pro žáky místních základních škol. ÚŽASNÝ SVĚT VODY objevovala trojice týmů ze ZŠ Javornického a trojice týmů ze ZŠ Jiráskova. Sedmáci museli prokázat vědomosti i důvtip, ale hlavně schopnost pracovat v týmu. Vyhledávali informace, odpovídali na zvídavé otázky, zkoušeli navrhnout vlastní vodovodní síť a zkoumali fyzikální vlastnosti životodárné kapaliny. Ačkoliv byli všichni velice šikovní, vyhrát může pouze jediný tým. Letos se nejlépe dařilo Elen Hurtové, Tereze Mlíkové, Lucii Lupoměstké, Petrovi Černému a Tobiáši Pilařovi, tedy zástupcům třídy 7. A ze ZŠ Jiráskova. Gratulujeme a doufáme, že se nám podaří z této soutěže vytvořit každoroční tradici, které se budou sedmáci rádi účastnit.


Celý článek...
 

ISŠT Vysoké Mýto úspěšná v soutěži Autoopravář junior 2018

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
28.02.18

ISST 27.2.2018.1JPGNejlepší karosáři i automechanici Pardubického kraje jsou z ISŠT technické Vysoké Mýto. Dne 27. února proběhlo v Integrované střední škole technické Vysoké Mýto regionální kolo soutěže Autoopravář junior 2018. Soutěžili zde nejlepší žáci ze SŠA Holice, SŠA Ústí nad Orlicí a ISŠT Vysoké Mýto oborů mechanik opravář motorových vozidel, karosář a autotronik.  Soutěžící museli prokázat nejen své teoretické znalosti, ale také svou orientaci v oboru při poznávací části a především svoji zručnost v praktické části soutěže.


Celý článek...
 

Na vlnách souznění

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
11.01.18

webVysokomýtské souznění už devět let pomáhá bořit bariéry a předsudky a šíří pozitivní energii. V koncertním sále vysokomýtské ZUŠky se 10. ledna konal společný koncert žáků Základní školy a Praktické školy SVÍTÁNÍ a Základní umělecké školy Vysoké Mýto. Děti a mládež se zdravotním postižením a nadaní žáci základní umělecké školy předvedli úžasné výkony. Koncert vyvrcholil podmanivým vystoupením muzikoterapeutického bubenického souboru Mlima Jua, které diváky strhlo k spontánní radostné reakci. Fotogalerie ZDE.


Celý článek...
 

Školákem nanečisto

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
14.09.17

P1100525ZŠ Jiráskova opět tento školní rok 2017/18 připravila pro předškolní děti všech mateřských škol ,,školu nanečisto“ s Krtečkem a jeho kamarády. Pro předškoláky bude připraveno pět tematických odpolední.

 5. října -  Krteček a pohádka

30. listopadu -  Krteček a angličtina

11. ledna -  Krteček a tělocvik

8. března -  Krteček předškolákem

17. května - Krteček a pastelka


Celý článek...