Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je sobota 25.1.2020
Ze škol

Přijímací zkoušky nanečisto na TECHNICKÉ Vysoké Mýto

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
14.01.20

Přijímačky nanečistoVe středu 5. února se od 8.00 na TECHNICKÉ Vysoké Mýto uskuteční přijímací zkoušky nanečisto v podobě zkušebních testů z českého jazyka a matematiky. Zájemci mohou rovněž od 11.00 navštívit přípravný kurz českého jazyka a matematiky, kde proběhne příprava na přijímací zkoušku formou ilustračních testů a rozborů úloh. K vykonání přijímací zkoušky nanečisto se lze přihlásit do pátku 31. ledna 2020 na tel.: 604 801 100, p. Venigerová ( Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript ). Vykonání zkušebních testů i účast v přípravných kurzech je ZDARMA.


 

Den otevřených dveří praktické školy dvouleté

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
14.01.20

Praktická škola dvouletáUčitelé a žáci Speciální základní školy a praktické školy Vysoké Mýto zvou na DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ praktické školy dvouleté, který se uskuteční ve středu 29. ledna od 8.30 do 14.00. Přijďte nahlédnout do vyučování, kde uvidíte ukázku praktických činností žáků praktické školy dvouleté v nových odborných učebnách - cvičné kuchyni a cvičném bytě.

 


Celý článek...
 

Vánoční pohádka v Mateřské škole Slunečná

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
18.12.19

Vánoční pohádkaVánoční čas jsme si zpříjemnili nacvičováním „Vánoční pohádky“, kterou jsme zahráli dětem a jejich rodičům v pondělí 16. prosince na zahradě naší školky. V pohádce se nemohou zvířátka domluvit, kdo nejlépe ohlídá malého Ježíška. Po představení následovala ochutnávka cukroví a na zahřátí nechyběl ovocný punč.

Všichni z MŠ Slunečná

Foto archiv MŠ Slunečná


Celý článek...
 

Wasserhrátky“ partnerských škol

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
17.10.19

Wasserhrátky“ partnerských školVe dnech 16. – 20. září se uskutečnilo každoroční setkání žáků Integrované střední školy technické Vysoké Mýto a Berufliche Schulen Korbach, které se tentokrát neslo převážně ve sportovním duchu. Hlavní téma společně stráveného týdne představovala „voda“ v podobě sjíždění Vltavy.Základnou pro účastníky se stala vodácká ubytovna Pod Hrází ve Vyšším Brodě. Ve třech dnech byly postupně na raftech zdolány tři úseky z Vyššího Brodu do Zlaté Koruny v celkové délce 50 km, vždy s návratem na základnu. Počasí vodáckému programu přálo, takže si všichni plavbu skvěle užili.


Celý článek...
 

Vysokomýtská TECHNICKÁ škola slavila sedmdesátku

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
07.10.19

AutosalonOslava sedmdesátého výročí založení TECHNICKÉ školy ve Vysokém Mýtě bylo spojené s již 19. ročníkem Autosalonu, který byl letos poprvé dvoudenní. V pátek 4. a v sobotu 5. října ho navštívilo velké množství lidí z řad odborníků i široké veřejnosti. Reportáž z autosalonu naleznete ZDE. Fotogalerii Aleše Felgra a Marie Lněničkové ZDE

 


Celý článek...
 

Nová tvář ve vysokomýtských technických školách

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
18.09.19

MarekOd září můžete potkávat v technických školách ve Vysokém Mýtě mladého muže, který vypadá jako student, ale není to tak. Jedná se o učitele - asistenta ve výuce angličtiny (English Teaching Assistant). Díky vytrvalosti a snaze učitelek angličtiny Jitky Nádvorníkové ze stavební školy a Věry Souškové z Technické Vysoké Mýto se pro obě školy podařilo získat asistenta v rámci Fulbrightova stipendia.


Celý článek...
 

Ve Vysokém Mýtě zahájili soutěž žáků stavebních oborů Řemeslo/Skill

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
17.09.19

Řemeslo/Skill 2019Ve Vysokém Mýtě byla v úterý 17. září zahájena třídenní mezinárodní soutěž žáků stavebních oborů nazvaná Řemeslo/Skill 2019. Sedmdesátka soutěžících z více než dvaceti škol z České republiky, Slovenska a Maďarska předvede své dovednosti na náměstí Přemysla Otakara II. ve stavebních profesích zedník/zednické práce, obkladač, instalatér, montér suchých staveb a truhlář. První skupinu soutěžících  na radnici přivítal starosta města František Jiraský. „Budete soutěžit ve stavebních disciplínách na největším čtvercovém náměstí v České republice, které je součástí památkové zóny. Naše město bylo zachováno v dobrém stavebně technickém stavu zásluhou našich předků, a hlavně vašich kolegů, kteří se v minulosti podíleli na jeho opravách, udržování a zvelebování,“ řekl starosta a pokračoval: „V současné době zájem o stavební obory klesá a já se tak trochu bojím, že naše historické stavby nebude mít jednou kdo opravovat. A že nebude mít kdo stavět nové domy a další objekty. Ve Vysokém Mýtě si vážíme řemeslníků a jsme rádi, že zde máme stavební školu s maturitními i učňovskými obory, která má v celé republice dobrý zvuk.“ Závěrem starosta poděkoval pořadatelům soutěže Řemeslo/Skill za tradičně výbornou organizaci soutěže a Pardubickému kraji za podporu. 


Celý článek...