Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je neděle 17.11.2019
Ze škol

Děti připravily dětem dobrodružnou hru se záchranáři

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
04.11.19

Děti dětemV polovině října připravila třída PTÁČATA v rámci projektu Děti dětem pro ostatní třídy Mateřské školy Slunečná dobrodružnou cestu, zaměřenou na záchranné složky. Děti potkaly na cestě tým záchranářů, policistů a hasičů. Při plnění různých úkolů a otázek se naučily přiřadit důležitá telefonní čísla s jednoduchou říkankou, přenášet zraněného, zachránit kočičku a bezpečně projet vymezený úsek. Děti zvládly pojmenovat předměty, které jsou zapotřebí k výkonu těchto důležitých povolání. Dozvěděly se, kde jednotlivé organizace sídlí a v jaké situaci se na ně obrátit.

PTÁČATA  a paní učitelky, foto archiv MŠ Slunečná

 


Celý článek...
 

Wasserhrátky“ partnerských škol

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
17.10.19

Wasserhrátky“ partnerských školVe dnech 16. – 20. září se uskutečnilo každoroční setkání žáků Integrované střední školy technické Vysoké Mýto a Berufliche Schulen Korbach, které se tentokrát neslo převážně ve sportovním duchu. Hlavní téma společně stráveného týdne představovala „voda“ v podobě sjíždění Vltavy.Základnou pro účastníky se stala vodácká ubytovna Pod Hrází ve Vyšším Brodě. Ve třech dnech byly postupně na raftech zdolány tři úseky z Vyššího Brodu do Zlaté Koruny v celkové délce 50 km, vždy s návratem na základnu. Počasí vodáckému programu přálo, takže si všichni plavbu skvěle užili.


Celý článek...
 

Vysokomýtská TECHNICKÁ škola slavila sedmdesátku

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
07.10.19

AutosalonOslava sedmdesátého výročí založení TECHNICKÉ školy ve Vysokém Mýtě bylo spojené s již 19. ročníkem Autosalonu, který byl letos poprvé dvoudenní. V pátek 4. a v sobotu 5. října ho navštívilo velké množství lidí z řad odborníků i široké veřejnosti. Reportáž z autosalonu naleznete ZDE. Fotogalerii Aleše Felgra a Marie Lněničkové ZDE

 


Celý článek...
 

Nová tvář ve vysokomýtských technických školách

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
18.09.19

MarekOd září můžete potkávat v technických školách ve Vysokém Mýtě mladého muže, který vypadá jako student, ale není to tak. Jedná se o učitele - asistenta ve výuce angličtiny (English Teaching Assistant). Díky vytrvalosti a snaze učitelek angličtiny Jitky Nádvorníkové ze stavební školy a Věry Souškové z Technické Vysoké Mýto se pro obě školy podařilo získat asistenta v rámci Fulbrightova stipendia.


Celý článek...
 

Ve Vysokém Mýtě zahájili soutěž žáků stavebních oborů Řemeslo/Skill

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
17.09.19

Řemeslo/Skill 2019Ve Vysokém Mýtě byla v úterý 17. září zahájena třídenní mezinárodní soutěž žáků stavebních oborů nazvaná Řemeslo/Skill 2019. Sedmdesátka soutěžících z více než dvaceti škol z České republiky, Slovenska a Maďarska předvede své dovednosti na náměstí Přemysla Otakara II. ve stavebních profesích zedník/zednické práce, obkladač, instalatér, montér suchých staveb a truhlář. První skupinu soutěžících  na radnici přivítal starosta města František Jiraský. „Budete soutěžit ve stavebních disciplínách na největším čtvercovém náměstí v České republice, které je součástí památkové zóny. Naše město bylo zachováno v dobrém stavebně technickém stavu zásluhou našich předků, a hlavně vašich kolegů, kteří se v minulosti podíleli na jeho opravách, udržování a zvelebování,“ řekl starosta a pokračoval: „V současné době zájem o stavební obory klesá a já se tak trochu bojím, že naše historické stavby nebude mít jednou kdo opravovat. A že nebude mít kdo stavět nové domy a další objekty. Ve Vysokém Mýtě si vážíme řemeslníků a jsme rádi, že zde máme stavební školu s maturitními i učňovskými obory, která má v celé republice dobrý zvuk.“ Závěrem starosta poděkoval pořadatelům soutěže Řemeslo/Skill za tradičně výbornou organizaci soutěže a Pardubickému kraji za podporu. 


Celý článek...
 

Nejlepší přehradu z vlnité lepenky postavili studenti stavební školy z Vysokého Mýta

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
21.06.19

1. misto SS a VOS Vysoke MtoStudenti SŠ stavební a VOŠ stavební Vysoké Mýto opět ovládli celostátní soutěž Stavby z vlnité lepenky. Tématem letošního ročníku byla Vodní nádrž NADĚJE. Studentský tým ve složení Pavlína Pechancová, Vojtěch Dostál, Pavel Šafařík a Josef Uher vytvořil originální model přehradní nádrže, který prezentoval 19. června ve velkém finále šestice nejlepších středních škol v Infocentru vodního díla Šance na Ostravici. Vysokomýtští studenti si ze soutěže po zásluze odvezli vítězství i Zvláštní cenu Povodí Odry. Tou je dárkový poukaz na komentovanou prohlídku vodního díla dle vlastního výběru pro celou třídu.

 


Celý článek...