Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je neděle 28.5.2017
Ze škol

Oslavy 120 let vysokomýtské stavební školy

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
24.05.17

120 let stavebky1V sobotu 10. června se konají ve Vysokém Mýtě oslavy 120. výročí založení stavební školy. Na programu bude od 8.00 prohlídka školy v Komenského ulici, od 9.00 slavnostní mše v kostele sv. Vavřince. Odpolední část oslav bude probíhat od 14.00 na náměstí Přemysla Otakara II. Po oficiálním zahájení budou následovat vystoupení kapel NEEASI, ABBA REVIVAL POPSTAR a BETL BAND.

 


Celý článek...
 

Žáci vysokomýtské ZUŠ předvedou své umění v ulicích aneb ZUŠ OPEN

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
22.05.17

ZUS OPENZUŠ Vysoké Mýto se společně s dalšími 355 ZUŠkami účastní projektu pěvkyně Magdaleny Kožené nazvané ZUŠ OPEN. V úterý 30. května mezi 10.00 a 16.00 předvedou žáci vysokomýtské ZUŠ své umění v ulicích našeho města. Nechte se překvapit, kde všude budou vystupovat. V závěru celé akce proběhne na náměstí Přemysla Otakara II. v 16.00 koncert, kterým završí celostátní happening u nás ve Vysokém Mýtě.


Celý článek...
 

Klarinetové kvarteto soutěžilo v Litvínově

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
22.05.17

FOTO 3V pátek 21. 4. vybojovalo klarinetové kvarteto složené z žáků naší ZUŠ stříbrné pásmo na soutěži v komorní hře v Litvínově - "LITVÍNOVSKÉ DŘEVOHRANÍ". Panu učiteli Jaroslavu Prudičovi a jeho svěřencům Kláře Stoklasové, Anetě Daňkové, Nikolasi Jiřímu Meldovi a Sáře Štolbové moc blahopřejeme.

FOTO ZUŠ Vysoké Mýto, zleva Nikolas Jiří Melda, Sára Štolbová, Aneta Daňková, Klára Stoklasová

 


 

Marie Balcarová se umístila na mezinárodních kytarových soutěžích

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
22.05.17

FOTO 21Ve čtvrtek 27. dubna vybojovala Marie Balcarová pro Českou republiku a vysokomýtskou ZUŠ 3. místo na III. ročníku Mezinárodní kytarové soutěže Fernanda Sora ve Frýdku Místku, kde zároveň získala diplom za interpretaci skladby H. Villa – Lobose: Preludium č. 4. Ve středu 10. května pak získala 4. cenu na Mezinárodní kytarové soutěži Ivana Ballu v Dolním Kubíně. Marii i paní učitelce Janě Bíbusové gratulujeme!

Foto ZUŠ Vysoké Mýto


 

Dominik Hošek soupeřil v ústředním kole

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
22.05.17

FOTO 1Ve dnech 20. - 23. dubna se v Praze konalo ústřední kolo Soutěže žáků ZUŠ ČR ve hře na klavír. Přes školní, okresní a krajské kolo do celostátního klání postoupil i klavírista Dominik Hošek z vysokomýtské ZUŠ ze třídy p. uč. Vlastimila Jurčíka. Mohl si tak zahrát na špičkový koncertní klavír a vystoupit na pódiu vedle dalších výborných klavíristů. Ve III. věkové kategorii Dominik skvěle reprezentoval naši školu a získal čestné uznání I. stupně, což je umístění těsně pod stupni vítězů. Moc gratulujeme!

Foto ZUŠ Vysoké Mýto


 

Taková malá hudební slavnost

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
12.05.17

20170510 153242V základní škole Dříteč mají /stejně jako v MŠ Slunečná/ školní sbor BONIFÁC. A právě děti z tohoto sborečku se svými učitelkami zavítaly do naší školky s pásmem písniček o zvířátkách. Naše děti z KAROSÁČKU se zase představily s pásmem písniček, které známe z pohádek. Ve zpívání se pokračovalo i odpoledne, kdy děti zpívaly maminkám k jejich svátku. Rádi jsme přijali pozvání na adventní koncert do Dříteče.

Všichni z MŠ Slunečná

 


Celý článek...
 

Knířovská škola se věnuje dopravní výchově

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
02.05.17

IMG 0307Ve spolupráci s odborem školství, kultury a sportu proběhla v základní škole v Knířově zábavná hodina pravidel silničního provozu a znalosti dopravních značek. Děkujeme BESIPu za poskytnutý materiál – testy a doplňovačky. Žáci za odměnu a snahu obdrželi reflexní pásky a jak je z fotek zřejmé, práce je bavila. Doufáme, že tato akce přispěje k lepší znalosti a orientaci dětí v této oblasti a zvýší prevenci rizik malých účastníků v silničním provozu. Na začátku května si žáci čtvrtého ročníku vyzkoušeli praktickou výuku na vysokomýtském dopravním hřišti. Kromě dodržování pravidel silničního provozu se zde malí cyklisté naučili, že na kominukacích musí být pozorní a ukáznění.

 

 


Celý článek...
 

Ocenění práce učitelů a studentů gymnázia

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
10.04.17

oceneni AmavetFestival vědy a techniky pro děti a mládež v Pardubickém kraji, kterou organizačně zajišťuje sdružení Amavet, si připomíná deset let své existence. Oslava se konala 16. března v Rytířských sálech pardubického zámku. Mezi gratulanty byli místopředseda vlády Jiří Bělobrádek, předseda Akademie věd České republiky Jiří Drahoš či krajský radní pro školství Bohumil Bernášek. O své dosavadní zkušenosti se v přítomnosti svých hrdých pedagogů a dalších hostů podělili úspěšní účastníci minulých ročníků soutěže, mezi nimi i náš absolvent Ondřej Borovec, který získal před několika lety Zlatou medaili v soutěži I-SWEEEP v Houstonu.


Celý článek...
 

Tým studentů gymnázia pojede opět na mezinárodní soutěž RoboRAVE International

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
22.03.17

DSC 0229Celostátní kolo šestého ročníku soutěže RoboRAVE proběhlo ve dnech 16. a 17. března v Pardubicích. V kategorii Juniorpřevoz míčků soutěžily čtyři týmy našich studentů. Snažili se své roboty udržet na čáře, správně odbočit na křižovatce a v časovém limitu tří minut dovézt do zásobníku co nejvíce míčků. A i když to byl boj se senzory, světelnými odrazy a věčně nenabitými akumulátory, nakonec pro naše dopadla soutěž velice dobře. Primáni Zuzana Cejpová a Martin Metelka se svým robotem Kleofáš obsadili třetí místo a tým ve složení Jan Dvořák, Kryštof Dušek a Ondřej Hájek s robotem PPL skončili nakonec druzí. Oba týmy se mohou na začátku příštího školního roku zúčastnit Letní školy robotiky v Žamberku.


Celý článek...
 

Úspěchy studentů vysokomýtského gymnázia na Festivalu vědy a techniky AMAVET

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
22.03.17

DSC 0168Ve dnech 16. a 17. března 2017 proběhlo v pardubickém Ideonu krajské kolo soutěže Festival vědy a techniky mládeže – AMAVET. Z vysokomýtského gymnázia obhajovalo své projekty osm týmů v kategorii „Junior“ a dva týmy v kategorii „Středoškolák“. Konkurence byla vysoká (152 juniorů s 81 projekty a 60 středoškoláků s 52 projekty), naši se ale neztratili. Všichni byli všichni hodnoceni velice dobře, ale vynikli zejména:


Celý článek...
 

Přípravná třída v ZŠ Vysoké Mýto, Jiráskova také pro děti s odkladem povinné školní docházky

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
22.03.17

pripravna tridaNovela školského zákona (zákon č.178/2016 Sb.) zavádí s účinností od září 2017 povinné předškolní vzdělávání. Dítě musí docházet do školky nebo do přípravné třídy při základní škole. Přípravná třída je určena pro děti v posledním roce před nástupem k základnímu vzdělávání, ale i pro děti s odkladem povinné školní docházky. Velkou výhodou této třídy je počet žáků, minimální 10 a maximální 15 žáků, což umožňuje pracovat s nimi individuálně. Pedagog v přípravné třídě se zaměřuje především na vyrovnání vývoje dítěte a jeho vybavení odpovídajícími dovednostmi a návyky pro zdárný vstup do výchovně vzdělávacího procesu základní školy.


Celý článek...
 

Německá mobilita Erasmus+ v Ambergu

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
15.03.17

FOTO 2 15.3.2017 2Mobilita v Bavorském městě Amberg proběhla 19. - 22. února, tentokrát pouze za přítomnosti hlavních evropských koordinátorů projektu Erasmus+ KA2 ze všech devíti zapojených států. Dostalo se nám velmi vřelého přijetí ze strany organizátorů, jimiž byli pedagogové a vedení uměleckého Gymnázia Maxe Regera. Kromě plánování dalších termínů a aktivit celého projektu až do jeho konce v roce 2018, nám bylo umožněno nahlédnout do systému německého školství. Na Gymnáziu Maxe Regera lze najít skutečně všechno, na co si jenom můžete vzpomenout, nastoupit zde ke studiu mohou studenti již od 5. třídy základního studia.


Celý článek...
 

Úspěchy žáků vysokomýtské ZUŠ v soutěžích

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
15.03.17

FOTO 15.3.2017 1Ve středu 1. března proběhla okresní kola soutěží základních uměleckých škol vyhlášená Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy České republiky. V Lanškrouně se uskutečnilo okresní klání ve hře na klavír. Naši školu reprezentovalo osm talentovaných klavíristů v různých věkových kategoriích ze tříd pedagogů Vlastimila Jurčíka, Ivy Vrátilové a Ilony Vávrové. Žáci přivezli spoustu nových zkušeností a pěkná ocenění odborné poroty.


Celý článek...
 

Masopust v MŠ Slunečná

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
14.03.17

20170228 105513Hu hu hu MASOPUST je tu, hej hej hej masopust je nej. Jedno krásné slunečné úterý třídy čmeláčků a zajíčků se svými učitelkami představily ostatním dětem v naší školce další tradici – MASOPUST. Masopustní průvod procházel školkou a nám všem představil svůj program. Nechyběly ani tradiční koblížky, které nám usmažily šikovné paní kuchařky.

 


Celý článek...
 

Studenti gymnázia úspěšní v okresním kole soutěže AMAVET

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
15.02.17

amavetokresV pátek 10. února proběhlo v Lanškrouně okresní kolo soutěže AMAVET. Přesvědčit porotu a probojovat se do krajského kola se z vysokomýtského gymnázia snažilo 13 týmů. Tři v kategorii Středoškolák a 10 týmů soutěžilo v kategorii Junior určené pro nižší gymnázia a základní školy. Z nižšího gymnázia to byli Zuzana Cejpová a její projekt „Elekřina nejen z brambor“, Jan Dvořák a Kryštof Dušek, kteří sestrojili autíčko na dálkové ovládání a nazvali ho „DoDo“. Eva Beskydová a Zbyněk Boštík vytvořili glazuru, Ondřej Šimek a Daniel Zeman propočítávali brzdnou dráhu, Jan Vlček A Kateřina Zedníčková měřili vodivost roztoků, Ondřej Hájek a Jan Trnka prověřovali tepelné záření, Anna Beskydová a Kristýna Flídrová se zabývaly účinky chemikálií na naší pokožku, Adéla a Aneta Dvořákovy stanovovaly kyseliny v marmeládách, Jakub Šimek a Lukáš Wich vyrobili soupravu pro výuku elektřiny a Libor Novák a Matěj Jirout stanovovali spektrofotometricky železo v potravinách.


Celý článek...
 

Výstava prací žáků výtvarného oboru základní umělecké školy

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
15.02.17

vstava brezen 2017V průběhu celého měsíce března můžete v Městské knihovně ve Vysokém Mýtě navštívit výstavu prací žáků přípravného studia výtvarného oboru vysokomýtské základní umělecké školy. Celá expozice nese téma Perníková chaloupka.


 

Představení "Na vlnách tance"

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
15.02.17

FOTO 1Představení žáků tanečního oboru proběhlo na prknech Šemberova divadla ve středu 8. února v dopoledních hodinách, a to hned dvakrát. Bylo určeno divákům z mateřských a základních škol, kteří se dostavili v hojném počtu. Malí tanečníci se představili v mnoha choreografiích, které si připravili převážně sami, ve spolupráci s paní učitelkou Lenkou Kolářovou. Žákům je během výuky ponechán prostor pro improvizaci, realizaci vlastních myšlenek a nápadů, o to větší radost mají, když se jejich tvorba publiku líbí. Diváci shlédli choreografie na hudbu z kouzelné školky, z pohádek, z filmů Amélie, Růžový panter a Piano. Na závěr zazněla hudba J. S. Bacha a videoprojekce v doprovodu tance.


Celý článek...
 

Děti ze školní družiny ZŠ Jiráskova vyrobily budky a krmítka pro ptáky

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
10.02.17

Budky DAž nás na jaře potěší první ptačí zpěv, budeme vědět, že nám ptáčci děkují za to, že jsme se o ně v zimě postarali. Paní vychovatelky ze školní družiny přišly s dobrým námětem, jak vyrobit z odpadového materiálu budky a krmítka, a tak se stromy na zahradě naší školy proměnily ve veselou podívanou. Nápad s recyklací materiálu se nám tak zalíbil, že jsme tomuto tématu věnovali celý měsíc. Dětem se podařilo vyrobit zvířátka z papírových sáčků, kelímků, roliček od toaletního papíru… Zajímavé postavičky vznikaly z pet lahví, krabic od mléka, sýru, plastových víček. Z kartonů od vajec zase „vykvetly“ jarní květiny. A protože zdařilých výrobků bylo opravdu hodně, můžete se s nimi potěšit na naší výstavce ve výloze obchodu borovské pekárny.
Vychovatelky školní družiny ZŠ Jiráskova, foto M. Pátek


Celý článek...
 

Žáci ZŠ Jiráskova si užívají zimních sportů

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
10.02.17

IMG 20170123 095245Zdá se, že nás letošní zima jen tak neopustí. Nám to ale vůbec nevadí a děti si užívají zimních radovánek plnými doušky, nejen po vyučování, ale i v době vyučování. V rámci tělesné výchovy byli žáci několikrát bruslit, vydováděli se na zasněžené školní zahradě a opět vyrazili na odpolední lyžovačku do Přívratu. Někteří chlapci dali přednost sportování v tělocvičně a velice úspěšně nás reprezentovali v oblastním kole ve florbale, z kterého postoupili do krajského finále ve Skutči. Další dobrovolníci se zúčastnili naší tradiční celoškolní soutěže UKAŽ, CO UMÍŠ v oboru recitace. Ovšem našli se i tací, kteří stihli sníh, florbal i recitaci.


Celý článek...
 

Na 1. stupni ZŠ Jiráskova proběhla recitační soutěž

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
06.02.17

Rec. soutez 2017 1

V lednu probíhala ve všech třídách na 1. stupni naší školy třídní kola recitační soutěže. Mnozí žáci si vybrali básničku k pamětnému osvojení sami, někteří využili možnosti poradit se o výběru s třídním učitelem nebo se svými rodiči. Básničky byly nejen ze současnosti, ale mnohdy šlo též o poezii autorů z dob dřívějších. Porota ve školním kole soutěže, které proběhlo 1. února, neměla lehké určit pořadí soutěžících na prvních místech. Všechny děti recitovaly se zaujetím a velmi se snažily, aby přednes básniček byl co nejpůsobivější. Svým přednesem prózy nejvíce všechny přítomné zaujala  Anežka Plháková, žákyně čtvrtého ročníku. Věříme, že stejně upoutá pozornost poroty i v Oblastním kole recitační soutěže v Ústí nad Orlicí, které se bude konat na konci března. (Radka Vobejdová, foto Veronika Mertová)


Celý článek...
 

Vysokomýtské souznění nabídlo spoustu pozitivní energie

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
31.01.17

Souzneni 2017 13Strhující finále měl 8. ročník Vysokomýtského souznění, které ve čtvrtek 26. ledna večer společně pořádala Základní škola a Praktická škola Svítání se Základní uměleckou školou ve Vysokém Mýtě. Akce, jejímž cílem je propojit děti i dospělé lidi se zdravotním postižením a nadané žáky ze „zušky“, vyvrcholila energií nabitým vystoupením muzikoterapeutického sboru školy Svítání Mlima Jua.  Skvělou atmosféru však během večera pomohla ve zcela zaplněném sále vytvořit celá řada působivých tanečních a hudebních vystoupení. Žáci „zušky“ a klienti školy Svítání tak znovu dokázali zbořit různé mýty a bariéry a stali se tak jednoznačně hlavními hvězdami programu.


Celý článek...
 

Sláva už je sníh, jedem na saních…

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
19.01.17

P1110281Sněhová nadílka v lednu nás všechny mile překvapila. Hlavně děti toho ihned jaksepatří využily a zahájily koulovačky, stavění sněhuláků a další zimní radovánky. Kdo šel začátkem ledna kolem našeho školního areálu, mohl si všimnout velkých sněhových koulí na hřišti. Děti se pokoušely „zpracovat“ veškerý sníh z fotbalového hřiště a koulely a koulely. Na školní zahradě zase doslova zválely a ujezdily sníh na bobech a lopatách. Jedno odpoledne jsme podnikli lyžařský zájezd do Přívratu, kde se zase vydováděli lyžaři. Ani bruslaři nepřišli zkrátka a předvedli své schopnosti na kluzišti. Když už bylo sněhového dovádění dostatek, pustily se do pokusů s ledem. Vlastně zjišťovaly, co dokáže mráz s vodou a různými barvami či přírodninami v ní. Zkrátka každý si užil bílé radosti dle svých schopností a nálady.


Celý článek...
 

Karneval s Krtečkem při ZŠ Jiráskova

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
19.01.17

DSC 0681V neděli 15. ledna se uskutečnil v M-klubu tradiční dětský karneval Základní školy Jiráskova. Tentokrát byl v režii Krtečka a jeho kamarádů, kterými byli ježek, myška a zajíc. Paní učitelky 1. stupně se převlékly za tyto pohádkové bytosti a postaraly se program karnevalu. Nechyběly soutěže, tanec a samozřejmě i sladké odměny. Do některých soutěží se s chutí zapojili i rodiče se svými dětmi. Všichni odcházeli domů spokojení a „vydovádění“, takže jsme rádi, že se akce vydařila a líbila se. Těšíme se na další společná setkání! (Milena Hunalová, foto ZŠ Jiráskova)

 


Celý článek...
 

Ohlédnutí za adventním obdobím v mateřské škole Pod Smrkem

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
17.01.17

Ohlednuti1Očekávání vánočních svátků jsme otevřeli povídáním o přípravě na radostné události a přemýšlením o tom, jak se máme dobře a v jak pěkné zemi žijeme. Rozhodli jsme se pro první dobrý skutek a navštívili jsme krmelec v lese na Dvořisku, abychom před nadcházející zimou zvířátka potěšili nějakými dobrotami. Pan myslivec nám u krmelce vyprávěl o tom, jak zvířátka v lese žijí a o své důležité práci.


Celý článek...
 

Výstava betlémů v MŠ Slunečná

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
14.12.16

P1011266Čas, kdy se děti těší na Ježíška, je dlouhý a vůbec neutíká. Letos jsme si ho zpříjemnili výrobou betlémů. Každá třída v MŠ Slunečná vyrobila skutečný originál. (všichni z MŠ) 

 


Celý článek...
 

Vánoční tradice v MŠ Slunečná

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
14.12.16

P1011276V letošním roce jsme v MŠ Slunečná pro děti a jejich rodiče připravili vánoční setkání ve znamení tradic. Světýlková cesta na naší zahradě dovedla děti společně s jejich rodiči od tradice ke tradici: krájení jablíček, hlazení stromů, pouštění lodiček, pletení vánočky, zdobení perníčků, věštění budoucnosti odkrytím hrníčků, hledání jmelí a zlatého prasátka, ochutnání cukroví a punče. Tím nejhezčím zážitkem  pro všechny byl čas, který děti strávily se svými rodiči. Celou zahradou se nesly vánoční koledy. (všichni z MŠ, foto MŠ Slunečná)


Celý článek...
 

Vysokomýtští gymnazisté ve finále Dějepisné soutěže gymnázií

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
05.12.16

dej soutez 2016Dne 24. listopadu se Simona BOŠTÍKOVÁ, Pavlína CEJPOVÁ a Milan PETRUS stejně jako vloni zúčastnili finále Dějepisné soutěže gymnázií v Chebu. Tato akce trvá více než pět hodin, je velice náročná na znalosti i na nervovou soustavu (v jednom kole je například 25 minut na 50 otázek; kol probíhá celkem pět). Soutěže se účastní také slovenská gymnázia, tudíž část otázek je ve slovenštině. Letošní ročník tohoto klání přišlo podpořit mnoho hostů, například ministryně Kateřina Valachová, předseda Senátu PČR či hokejový mág Dominik Hašek, vystudovaný pedagog.


Celý článek...
 

Úspěch vysokomýtských gymnazistek v celostátní výtvarné soutěži

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
05.12.16

tercie Adela DvoakovaBěhem konce loňského a začátku letošního školního roku jsme s žáky sekundy a tercie ve výtvarné výchově pracovali na téma „Propojený svět – Život ve městě budoucnosti“. Toto téma vyhlásila Technologická agentura České republiky jako výtvarnou soutěž, ve které se letos potkalo rekordních 550účastníků ze základních a středních škol z celé České republiky. Cílem soutěže bylo vzbudit u žáků a studentů zájem o vědu a výzkum, který tito mladí lidé kreativně přetvořili ve videa, animace, kreslené obrázky či trojrozměrná díla.


Celý článek...
 

Čertovský výlet dětí z MŠ Lidická

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
02.12.16

DSC00256Poslední listopadový den děti z Mateřské školy Lidická navštívily "Peklo" v Čertovině u Hlinska. Nejen děti byly učarovány úžasným a dokonale propracovaným prostředím pekelné říše. Peklem je provázel příběh zakleté čertice, kterou děti vysvobodily kouzelným čarovným lektvarem. Výlet se nám všem moc líbil a nebojte se, vrátili jsme se všichni..... (Kateřina Švecová) 


Celý článek...
 

Úspěšný školní vánoční jarmark i vystoupení žáků knířovské školy u vysokomýtského vánočního stromu

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
29.11.16

PB260029Žáci ZŠ Knířov vystoupili v rámci kulturního programu adventního kujebáckého jarmarku, který se konal v sobotu 26. listopadu na náměstí Přemysla Otakara II. ve Vysokém Mýtě. Jejich vystoupení mělo veliký úspěch a tak museli přidávat další písničku. Na přání z publika zazpívali slovenskou koledu. Den předtím proběhl v knířovské základní škole vánoční jarmark, na který se děti a paní učitelky dopředu jaksepatří nachystaly. Vyrobily vánoční dekorace, adventní věnce, a další výrobky. Maminky napekly cukroví, na kterém si na jarmarku pochutnali malí i velcí. A všichni dohromady si užívali příjemnou atmosféru blížících se Vánoc. (Foto Helena Mandíková)


Celý článek...
 

Úžasné, perfektní, velkolepé

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
28.11.16

vystava PalenicekA ještě další synonyma bychom mohli uvést k výstavě Oldřicha Páleníčka, jejíž vernisáží byly 18. listopadu zahájeny oslavy 120. výročí založení stavební školy za hojné účasti vysokomýtské veřejnosti. Autor vystavených grafik je totiž absolventem Střední průmyslové školy stavební Vysoké Mýto. Po studiích pan Páleníček pracoval u meliorací na Slovensku, kde ho zaujala krásná příroda a tak “odhodil vytyčovací tyče a vyměnil je za skicák“. Jeho zájmy se obrátily k estetičnu přírody a zavedly ho na uměleckou dráhu.


Celý článek...
 

Předvánoční čas na ZŠ Jiráskova

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
23.11.16

P1100748Měsíc listopad byl plný různých aktivit a zpestření výuky. Školní družinu navštívil kouzelník, proběhly třídní schůzky a také odpolední setkání s delegací ze Spišské Belé. Prožili jsme vitamínový den, kdy děti ochutnávaly různé ovocné a zeleninové šťávy z čerstvého ovoce a zeleniny, které jim vznikaly přímo před očima a za doprovodného výkladu o zdravé výživě. Každý si pochutnal na vlastnoručně vyrobeném ovocno-zeleninovém špízu. Tuto akci pro nás připravila firma, která v rámci projektu „Ovoce do škol“, pravidelně dováží balíčky ovoce či zeleniny MK Fruit. Dne 21. 11. jsme se opět připojili k celorepublikové akci, která probíhá každoročně v tento den pod názvem Větrníkový den.


Celý článek...
 

Předání evropské ceny eTwinning na konferenci v Athénách

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
21.11.16

2016 10 27 15.23.14Ve dnech 27. – 29. října 2016 se v Athénách konala Evropská konference eTwinning. Na této konferenci byly slavnostně předány evropské ceny vítězným projektům ve třech věkových kategoriích a také ceny speciální – jednou z těchto cen byla i cena za „Historii a vzpomínky“, která byla udělena projektu World War I. Spolu s německými partneryna tomto projektu pracovali ve školním roce 2014 – 2015 studenti tehdejší kvarty, tj. dnešní 2. A.Předání cen proběhlo v první konferenční den a cenu za projekt o první světové válce převzaly koordinátorky projektu paní Astrid Hofmann a Miroslava Borovcová.


Celý článek...
 

Dobré světlo

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
15.11.16

1.misto HaluzaFotografickým pozdravem "Dobré světlo" bylo zakončeno ve Vyšší odborné a střední škole stavební ve Vysokém Mýtě slavnostní předání cen úspěšným účastníkům mezinárodní amatérské fotografické soutěže Inženýrská stavba roku 2016. V letošním ročníku soupeřilo 48 studentů z 9 středních stavebních škol. Partnery soutěže byly firma Swietelsky, Pardubický kraj a město Vysoké Mýto. Nezávislá odborná porota udělila první místo Vojtěchu Haluzovi, mimochodem vítězi loňského ročníku, ze SPŠS v Brně. Stříbro si odnesl Lukáš Šmodi, student SPŠS Košice, a třetí místo patřilo Vlastimilu Hegenbartovi z pořádající VOŠS a SŠS Vysoké Mýto.


Celý článek...