Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je čtvrtek 18.4.2019
Ze škol

Žáci a studenti se zdokonalovali na veletrhu měkkých dovedností

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
28.03.19

Skola podnikani veletrh 2019V M-klubu ve Vysokém Mýtě se 27. března konal veletrh měkkých dovedností. Co jsou měkké dovednosti a jak se v nich zdokonalovat, prezentovali studenti Střední školy podnikání spolu se studenty partnerských škol ze Španělska, Belgie a Německa. Veletrhu se zúčastnilo 308 žáků a studentů vysokomýtských škol. Nejprve zjišťovali svoje silné a slabé stránky a pak si je vyzkoušeli v praxi. Vyzkoušeli si naplánovat pracovní týden, porozumět textu, či řešení konkrétních situací. Reportáž z veletrhu naleznete ZDE.


 

Gymnázium obdrželo titul eTwinningová škola

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
25.03.19

Nove uebny gymn 52S radostí oznamujeme, že Gymnázium Vysoké Mýto se nově stává „eTwinningovou školou 2019 – 2020“. Tento čestný titul mu byl udělen na základě splnění celé řady náročných kritérií týkajících se nejen aktivit našich žáků a učitelů v mezinárodním programu eTwinning, ale také kritérií z oblasti bezpečnosti na internetu. Vloni, kdy se tento titul uděloval poprvé, toto ocenění získalo 17 českých škol, letos přibylo celkem 8 českých škol. O programu eTwinning i o práci našich studentů na školních mezinárodních projektech se můžete dozvědět více i na školních webových stránkách.

Miroslava Borovcová


Celý článek...
 

Studenti vysokomýtského gymnázia ve švýcarském CERNu

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
25.03.19

IMG 20190316 113654Do Švýcarska se jezdí za krásnou přírodou, horami, památkami, sýry, čokoládou a mnoha dalšími věcmi. Čtyřicet čtyři studentů vysokomýtského gymnázia se ale kromě jiného vydalo za fyzikálním poznáním do interaktivního vědeckého centra Technorama ve Winterthuru a hlavním bodem zájezdu byla návštěva CERNu, což je zkratka Evropské organizace pro jaderný výzkum. Technorama skutečně nabídla stovky pokusů ze všech oblastí fyziky a každý návštěvník si mohl sám pokusy zkusit. Čtyři hodiny zde strávené uběhly velmi rychle a nikdo se nenudil.


Celý článek...
 

Studenti gymnázia reprezentovali ČR ve Štrasburku

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
11.03.19
StrasburkSkupina studentů francouzštiny, která na Gymnáziu Vysoké Mýto pracuje ve francouzském klubu, natočila soutěžní video pro Evropskou unii. Byli za svou práci vybráni, a tak strávili jeden celý den 7. března v Parlamentu ve Štrasburku.

Celý článek...
 

Děti a rodiče z MŠ Čtyřlístek opět pomáhali

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
25.01.19

DSC02383 LargeCelý rok děti z MŠ Čtyřlístek pečlivě sbíraly plastová víčka a v lednu 2019 je předaly handicapované Elišce z Pardubic. Za sběr víček všem moc děkujeme a těší nás, že i takovým činem malé děti z mateřské školy mohou pomoci.

Petra Horáčková

 


Celý článek...