Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je sobota 15.12.2018
Ze škol

Vánoce s Karosáčkem

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
08.12.18

DSCN5592Pěvecký sbor Karosáček již tradičně potěšil v předvánočním čase malé i velké posluchače. Děti nacvičily pásmo podzimních a vánočních písniček, se kterým vystoupily na adventním kujebáckém jarmarku, v domě s pečovatelskou službou na vánočním posezení, zpříjemnil besedu se seniory a zazpívá na akci Česko zpívá koledy. Touto cestou bychom rády blahopřály tomuto sboru k jeho narozeninám - v letošním roce Karosáček slaví 40 let svého působení. Poděkování patří jeho sbormistryním Marcele Klímové, Olze Mrázové, Dagmar Koupilové a Jarmile Neklové. Ve sboru se za ta dlouhá léta vystřídalo mnoho malých zpěváčků, kteří svým zpěvem přinášeli radost a naopak pěvecký sbor v těchto dětech probudil lásku k hudbě a zpěvu a za to VŠEM patří VELKÝ DÍK. (Věra Pešinová, Stanislava Burešová, foto MŠ Slunečná)


Celý článek...
 

Vánoční koncert v ZUŠ

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
05.12.18

vanocni zusVe středu 19. prosince v 17.00 se v koncertním sále vysokomýtské Základní umělecké školy koná VÁNOČNÍ KONCERT žáků školy. Výtěžek z vánočního koncertu bude věnován rodině Hermanových na léčebný pobyt syna Davídka. Vstupné dobrovolné.

 


Celý článek...
 

Tradiční vánoční koncert v kostele sv. Vavřince

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
05.12.18

advent vavrinecZákladní umělecká škola Vysoké Mýto srdečně zve  na tradiční VÁNOČNÍ KONCERT, který pořádá v neděli 16. prosince v 16.00 v kostele sv. Vavřince ve Vysokém Mýtě. V programu vystoupí dětský pěvecký sbor RUBÍNEK, symfonický orchestr HARMONIA IUVENIS a orchestr DECHOVKA MLADÝCH. Vstupné dobrovolné. (Foto Ivan Krejza)


 

Žáci základních škol soutěžili ve stavební škole „O zlaté kladívko“

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
03.12.18

IMG 4329Dne 23. listopadu proběhl v areálu vysokomýtské stavební školy na ulici Kpt. Poplera již 3. ročník soutěže řemeslných dovedností pro žáky základních škol. Zúčastnilo se 13 dvoučlenných týmů ze šesti základních škol. Soutěžící museli absolvovat během tří hodin tři praktické úkoly, které si pro ně připravili učitelé odborného výcviku. V zednické dílně vyzdívali pilíř 30 x 30 cm z plných pálených cihel, v truhlárně dílně vyráběli ze dřeva svícen. V instalatérské dílně soutěžící vyráběli svěrku, které se užívají na rozvody vody.


Celý článek...
 

Zdobení perníčků s babičkami

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
28.11.18

DSCN0012 LargeV úterý 20. listopadu byly dveře Vily Marie otevřené všem, kdo rádi zdobí perníčky a těší se na Vánoce. Děti z Mateřské školy Čtyřlístek se už Vánoc nemohou dočkat, a proto moc rády přijaly pozvání na společné zdobení perníčků s vysokomýtskými seniorkami. Bylo to moc krásné setkání a těšíme se na další. (Děti z MŠ Čtyřlístek)

 


Celý článek...
 

Děti z Mateřské školy Pod Smrkem navštívily radnici

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
12.11.18

IMG 20181109 WA0022Děti z Mateřské školy Pod Smrkem zavítaly v rámci projektu nazvaném Obyvatelé našeho města na vysokomýtskou radnici, kde navštívily starostu Františka Jiraského. Prohlédly si jeho kancelář a některé z nich si vyzkoušely  slavnostní řetěz, který si starosta zavěšuje při svatebních obřadech. V kanceláři starosty se setkaly rovněž s místostarostou Martinem Krejzou. Oběma předaly obrázky jako poděkování za čas a pozornost, které jim starosta s místostarostou věnovali. Děti se podívaly také do městské obřadní síně a zašly i na pracoviště městské policie. Radnice nebyla jediným místem, které děti navštívily. Po celý uplynulý týden děti pilně plnily úkoly a navštěvovaly různé organizace ve Vysokém Mýtě. Setkaly se s obyvateli Domova pro seniory Ledax, navštívily miniškolku, prohlédly si muzeum, infocentrum a také střední školu.

 


Celý článek...
 

V Mateřské škole Čtyřlístek uspořádali soutěž o nejdelšího hada z kaštanů

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
08.10.18

DSC04242 LargeV Mateřské škole Čtyřlístek uspořádali soutěž o nejdelšího hada z kaštanů. Poděkování patří též rodičům, kteří se zapojili do soutěže a pomáhali dětem s navlékáním kaštánků.  V pátek 5. října proběhlo na školní zahradě mateřské školy měření, vyhlášení výherce této soutěže a předání cen za umístění. Všechny hady nakonec spojili a vznikl jeden 390 metrů dlouhý had, který putuje na večeři k daňkům.


Celý článek...
 

Na náměstí soutěžili žáci učňovských oborů. Uspěli i zástupci zdejší stavební školy

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
03.10.18

IMG 20180918 091504Ve dnech 18. září až 20. září proběhl na vysokomýtském náměstí již osmý ročník mezinárodní soutěže Řemeslo/Skill 2018. Své síly změřilo rekordních 68 soutěžících z více než 20 škol. Dvoučlenná družstva z jednotlivých škol soutěžila v oborech zedník, zednické práce, montér suchých staveb, obkladač, instalatér a truhlář. Přes velkou konkurenci v jednotlivých oborech se žáci vysokomýtské stavební školy rozhodně neztratili. Družstvo zedníků ve složení Petr Matějka a Martin Valíček (žáci druhého ročníku) se umístilo na výborném 4. místě z osmi družstev. Družstvu truhlářů tvořené Davidem Gašparekem a Martinem Kučerou se podařilo obhájit krásné 2. místo z loňského ročníku. A to nejlepší na závěr – v oboru instalatér Kamil Pecka a Jiří Rožek obsadili vynikající 1. místo. Tím navázali na předloňské prvenství naší školy. Všem našim soutěžícím gratulujeme k dosaženým výsledkům a zároveň děkujeme za vzornou reprezentaci školy.


Celý článek...