Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je úterý 18.6.2019
Ze škol

Čarodějnický den v Mateřské škole Slunečná

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
10.06.19

DSCN5781V pátek 31. května jsme slavili v naší školce Den dětí - letos po čarodějnicku. Děti si se svými učitelkami, nebo s rodiči připravily ten správný kostým a mohly začít oslavy. Někde se kouzlilo, vařily lektvary, malovaly se obrázky čarodějnic a hlavně na děti čekalo překvapení - POHÁDKA O PYŠNÉ ČARODĚJNICI. To jsme si to zase užili. Všichni ze Slunečné

Foto Martina Sobotová

 


Celý článek...
 

Městský sportovní stadion patřil 29. května Školympiádě

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
31.05.19

Skolympiada 19 12Základní škola Javornického uspořádala 29. května na městském sportovním stadionu ve Vysokém Mýtě 19. ročník atletických soutěží pod názvem ŠKOLYMPIÁDA. Letošního ročníku se zúčastnilo na 800 žáků z 10 základních škol z Vysokého Mýta a okolí. Na Školympiádu přijeli žáci ZŠ Brandýs nad Orlicí, ZŠ Tisová, ZŠ Horní Jelení, ZŠ České Heřmanice, ZŠ Svatopluka Čecha z Chocně a ZŠ Sloupnice. Kromě nich se soutěží zúčastnili žáci všech domácích škol - ZŠ Knířov, ZŠ Jiráskova, ZŠ Javornického a žáci nižších tříd osmiletého gymnázia. V kategorii mladších žáků vyhrála Základní škola Jiráskova a ve starších žácích první místo obsadila Základní škola Javornického. Štafetový běh vyhrála Základní škola Javornického před Základní školou Jiráskova a Základní školou z Horního Jelení. Úžasnou sportovní atmosféru Školympiády zachytila reportáž ZDE a fotogalerie Radky Fendrychové ZDE a Jany Winklerové ZDE.

 


Celý článek...
 

Radostné odpoledne v Mateřské škole Slunečná

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
24.05.19

Radostne odpoledne 1 LargeDĚLÁNÍ, DĚLÁNÍ VŠECHNY SMUTKY ZAHÁNÍ... Tato písnička zahájila Radostné odpoledne v Mateřské škole Slunečná. A opravdu školkou se ozýval smích a radost dětí, které si měly možnost zahrát na PEKAŘE a upéct si voňavé houstičky, na TRUHLÁŘE a zkoušet zatloukat hřebíky, řezat dřevo a správně měřit, na POPELÁŘE a správně třídit odpad, na KOMINÍKY a vyzkoušet si, jak je obtížné lézt po střeše, na ČÍŠNÍKY a obsluhovat zákazníky v CUKRÁRNĚ, na ZAHRADNÍKY a zasadit si kytičku a pořádně ji zalít, na MALÍŘE a namalovat dům podle svých představ, na ZEDNÍKY - děti zjistily, že není vůbec jednoduché dovést cihly na správné místo. Občerstvení "U BERUŠEK"  a krásné paní prodavačky nabídly dětem a jejich rodičům po dobře vykonané práci občerstvení a malou odměnu. A kdo měl ještě síly, mohl si zatančit na diskotéce s DÁDOU a našimi skvělými tanečnicemi. Zjistili jsme, že naše děti mají sil dost, parket byl stále plný. Odpoledne se nám vydařilo a hlavně se na nás po celou dobu smálo sluníčko. Jak jinak, jsme přece ve SLUNEČNÉ. Všichni ze Slunečné


Celý článek...
 

Vysokomýtské TECHNOhrátky ve znamení automobilové tradice

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
24.04.19

IMG 6950Žáci osmých tříd z devíti základních škol širokého regionu si vyzkoušeli svoji zručnost na TECHNOhrátkách Pardubického kraje, které 24. dubna hostila Střední integrovaná škola technická Vysoké Mýto. Na 145 školáků si přišlo zároveň prohlédnout učebny a dílny, kde se už sedm desetiletí "rodí" vyhlášení automechanici, karosáři, autolakýrníci, nástrojáři nebo zámečníci. Mezi žáky zavítali zástupci města Vysokého Mýta a Pardubického kraje, Úřadu práce i společnosti Iveco. „Přeji si, abyste dnes v Technické škole našli odpovědi na vše, co vás o výuce a praxi zajímá. Byl bych rád, kdybyste dnes na chvíli místo mobilů, tabletů a sociálních sítí zapojili ruce a hlavu a v budoucnu třeba někteří z vás naplnili krásné české úsloví „zlaté české ručičky“, řekl při slavnostním zahájení tajemník městského úřadu Jan Vlček.


Celý článek...
 

Žáci a studenti se zdokonalovali na veletrhu měkkých dovedností

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
28.03.19

Skola podnikani veletrh 2019V M-klubu ve Vysokém Mýtě se 27. března konal veletrh měkkých dovedností. Co jsou měkké dovednosti a jak se v nich zdokonalovat, prezentovali studenti Střední školy podnikání spolu se studenty partnerských škol ze Španělska, Belgie a Německa. Veletrhu se zúčastnilo 308 žáků a studentů vysokomýtských škol. Nejprve zjišťovali svoje silné a slabé stránky a pak si je vyzkoušeli v praxi. Vyzkoušeli si naplánovat pracovní týden, porozumět textu, či řešení konkrétních situací. Reportáž z veletrhu naleznete ZDE.


 

Gymnázium obdrželo titul eTwinningová škola

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
25.03.19

Nove uebny gymn 52S radostí oznamujeme, že Gymnázium Vysoké Mýto se nově stává „eTwinningovou školou 2019 – 2020“. Tento čestný titul mu byl udělen na základě splnění celé řady náročných kritérií týkajících se nejen aktivit našich žáků a učitelů v mezinárodním programu eTwinning, ale také kritérií z oblasti bezpečnosti na internetu. Vloni, kdy se tento titul uděloval poprvé, toto ocenění získalo 17 českých škol, letos přibylo celkem 8 českých škol. O programu eTwinning i o práci našich studentů na školních mezinárodních projektech se můžete dozvědět více i na školních webových stránkách.

Miroslava Borovcová


Celý článek...