Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je neděle 20.5.2018

Předvánoční čas na ZŠ Jiráskova


P1100748Měsíc listopad byl plný různých aktivit a zpestření výuky. Školní družinu navštívil kouzelník, proběhly třídní schůzky a také odpolední setkání s delegací ze Spišské Belé. Prožili jsme vitamínový den, kdy děti ochutnávaly různé ovocné a zeleninové šťávy z čerstvého ovoce a zeleniny, které jim vznikaly přímo před očima a za doprovodného výkladu o zdravé výživě. Každý si pochutnal na vlastnoručně vyrobeném ovocno-zeleninovém špízu. Tuto akci pro nás připravila firma, která v rámci projektu „Ovoce do škol“, pravidelně dováží balíčky ovoce či zeleniny MK Fruit. Dne 21. 11. jsme se opět připojili k celorepublikové akci, která probíhá každoročně v tento den pod názvem Větrníkový den.

Česká republika se tak připojuje k Evropskému dni pro cystickou fibrózu, který probíhá v podobě benefičních a informačních akcí v řadě evropských zemí. Roztočit foukáním větrník je pro většinu lidí hračka, pro nemocné cystickou fibrózou, ale mnohdy nepřekonatelná překážkaVětrníkový den má za cíl upozornit na ty, kteří touto vážnou nemocí trpí. Každý žák 1. stupně vyrobil svůj papírový větrník, všichni  jsme se sešli na venkovním hřišti a společně větrníky foukáním roztočili. Na závěr jsme některými větrníky vyzdobili ochranné sítě venkovního sportovního areálu.

 

Než se nadějeme, nachýlí se listopad ke konci. V této době pořádáme tradiční vánoční dílny. Vzhledem k velkému počtu zájemců probíhá tato akce dva dny po sobě vždy v odpoledních hodinách. Letos školní jídelnu provoní cukroví a rozezní se tóny vánočních písní 23. a 24. 11. Za hojné účasti žáků 1. stupně, jejich sourozenců, rodičů i prarodičů se tak společně na chvilku zastavíme a prožijeme příjemné poklidné odpoledne. Všichni vždy společně vyrábějí a mlsají cukroví, které připravují paní vychovatelky a učitelky naší školy. Každý přiloží ruku k dílu a spokojené děti si pak odnášejí vlastní výrobek. Letos to bude čert z vařečky, anděl z kornoutu, papírový věneček a svícínek z živého materiálu.


Vánoční dílny mají každoročně velký ohlas a všechny nás naladí do krásné předvánoční atmosféry, kterou bychom chtěli prožít i s budoucími školáky. Zveme tedy každoročně na začátku prosince všechny vysokomýtské předškoláky na společné vánoční dopoledne. MŠ Slunečná a MŠ Lidická přivítáme 14. 12. a na MŠ Pod Smrkem a MŠ Kamarádi se budeme těšit 15.12. Páťáci se vždy ochotně ujmou role hostitelů a velice zodpovědně se o své malé návštěvníky postarají. Provedou je prostorami školy, navštíví třídy, kde si vyrobí za pomoci našich žáků nějakou malou vánoční dekoraci či přáníčko, společně si zaskotačí v tělocvičně a na závěr se sejdeme ve školní jídelně, kde každý předškoláček dostane drobný dáreček. S přáním prožití krásných vánočních chvil a při zpěvu koled se pak rozloučíme. Těšíme se na společné chvíle předvánoční pohody a srdečně zveme všechny vysokomýtské mateřské školy.

Text a foto Milena Hunalová

 

P1100756 VIT.DEN
   
VAN. DILNY II VANONI DILNY 15129857 1013965245396180 1719262058 n