Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je neděle 20.5.2018

Začal 10. ročník fotografické soutěže OTMAROVO OKO


Otmarovo oko 2017 il.fotoGymnázium Vysoké Mýto pořádá jubilejní 10. ročník fotografické soutěže Otmarovo oko pro žáky základních a středních škol. Letošní témata jsou „Přírodní živly “, „Živly v nás “ a „Nadpřirozené živly“. Termín odevzdání prací je 20. května 2017. Ke každému ze tří témat je možné zaslat trojici fotografií. Soutěží se v jediné kategorii. Fotografie je možné pořídit digitálním fotoaparátem nebo mobilním zařízením (telefon, tablet). Soutěžní snímky je třeba zaslat na adresu Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . Soutěž bude zakončena výstavou fotografií v Regionálním muzeu ve Vysokém Mýtě. V jejím rámci proběhne i vyhlášení vítězů spojené s udílením cen. Díky podpoře našich sponzorů města Vysoké Mýto a Sdružení rodičů obdrží nejlepší fotografové ceny v hodnotě 3000 korun. V letošním roce je výběr trojice témat inspirována živly. (František Paseka, foto Gymnázium Vysoké Mýto)

 

PODMÍNKY FOTOGRAFICKÉ SOUTĚŽE OTMAROVO OKO

 

Fotografická soutěž, kterou pořádá Gymnázium Vysoké Mýto ve spolupráci se Sdružením rodičů  a Regionálním muzeem ve Vysokém Mýtě, probíhá ve školním roce 2016 – 2017. Témata jubilejního ročníku poznamenaly změny na Zemi v posledních letech. Živelné katastrofy, terorismus, války, politická a sociální nestabilita, masy lidí v pohybu, překotný vývoj techniky a technologií vyvolávají obavy o budoucnost, ale také snahu zachytit tyto okamžiky ve fotografii. Trojicí soutěžních témat budou živly. V každém tématu budou hlasováním poroty vyhodnoceny nejlepší fotografie. Vybrané fotografie budou uveřejněny v internetové galerii fotografií na stránkách www.gvmyto.cz do konce června 2017. Fotograf, který obdrží nejvíce bodů, se stává vítězem soutěže.

 

Po vyhodnocení soutěže proběhne v září výstava fotografií v Regionálním muzeu ve Vysokém Mýtě a předání cen vítězům.

 

Fotografie hodnotí porota ve složení: Ing. František Paseka, Mgr. Jaroslav Korbel, Mgr. Petr Štorek, Ph.D. a dva zástupci studentů. Porota se při hodnocení zaměří zejména na výtvarné pojetí snímků, dodržení zadaného tématu, původnost a nápaditost zpracování, úroveň technického zpracování. Soutěží je určena pro žáky a studenty vysokomýtských základních a středních škol.

 

Soutěž je letos organizována opět v jediné kategorii. Fotografie mohou být pořízeny digitální fotoaparátem nebo mobilem. Fotografie v digitální podobě musí být ve formátu JPG a vhodně pojmenované, minimální požadovaná velikost fotografií je 1600 x 1200 pixelů, doporučená maximální velikost souboru je 5 MB. Uzávěrka soutěže je 20. května 2017.

 

Své fotografie posílejte na e-mailovou adresu Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , do předmětu napište fotografie, do textu téma, jméno, příjmení a třídu.  Od každého tématu můžete zaslat maximálně 3 soutěžní fotografie.

Soutěžící současně se zasláním snímků do této soutěže potvrzují své autorství a souhlasí s jejich využitím k propagaci organizátora soutěže a soutěže samé. Účastníci souhlasí s publikováním svých fotografií v tiskové podobě nebo v elektronické formě v rámci soutěže bez nároků na honorář. Soutěžící musí být autorem fotografie, vlastnit na zaslaná fota autorská práva a mít zajištěn souhlas zobrazených osob nebo jejich zákonných zástupců s užitím fotografie.

Témata:

1) Přírodní živly    2) Živly v nás          3) Nadpřirozené živly