Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je pondělí 21.5.2018

Žáci ZŠ Jiráskova si užívají zimních sportů


IMG 20170123 095245Zdá se, že nás letošní zima jen tak neopustí. Nám to ale vůbec nevadí a děti si užívají zimních radovánek plnými doušky, nejen po vyučování, ale i v době vyučování. V rámci tělesné výchovy byli žáci několikrát bruslit, vydováděli se na zasněžené školní zahradě a opět vyrazili na odpolední lyžovačku do Přívratu. Někteří chlapci dali přednost sportování v tělocvičně a velice úspěšně nás reprezentovali v oblastním kole ve florbale, z kterého postoupili do krajského finále ve Skutči. Další dobrovolníci se zúčastnili naší tradiční celoškolní soutěže UKAŽ, CO UMÍŠ v oboru recitace. Ovšem našli se i tací, kteří stihli sníh, florbal i recitaci.


V lednu probíhala ve všech třídách I. stupně třídní kola recitační soutěže. Básničky byly nejen ze současnosti, ale mnohdy šlo též o poezii autorů z dob dřívějších. Porota neměla lehké určit pořadí soutěžících na prvních místech. Všechny děti recitovaly se zaujetím a velmi se snažily, aby přednes básniček byl co nejpůsobivější. Svým vystoupením všechny přítomné nejvíce zaujala Anežka Plháková, žákyně čtvrtého ročníku. Věříme, že stejně upoutá pozornost i poroty v Oblastním kole recitační soutěže v Ústí nad Orlicí, které se bude konat na konci března. V průběhu tohoto měsíce ještě děti předvedou své dovednosti a schopnosti v oboru výtvarném či hudebním. Jistě to ani tentokrát nebude mít porota jednoduché a již nyní jsou nachystány ceny a odměny pro ty nešikovnější.


Zajímavých akcí je před námi ještě mnoho. Za zmínku stojí například preventivní programy s IZS Vysoké Mýto (hasiči, policie ČR), ale i kulturní pořady. V rámci projektu LiStOVáNí se těšíme na scénické čtení, které jsme poprvé absolvovali v loňském školním roce a velice se nám čtení líbilo. Jedná se vlastně o divadelní představení s knihou v rukou známých herců, které děti znají z televizních obrazovek. Letos jsme zvolili titul Lichožrout, kde je zachycen příběh záhadného tvora pojídajícího ponožky a z párů tak dělá „licháče“. Cílem tohoto pořadu je nejen posluchače knihou oslovit, ale i probudit u žáků zájem o čtení. Za šíření čtení a čtenářství má také záštitu Ministerstva školství a za mimořádný přínos v oblasti propagace čtenářství získalo LiStOVáNí cenu Nadace Český literární fond. Věříme, že se akce opět vydaří a bude mít úspěch.

Milena Hunalová, foto M. Pátek

 

IMG 20170124 105858 Aneka