Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je pondělí 16.7.2018

Představení "Na vlnách tance"


FOTO 1Představení žáků tanečního oboru proběhlo na prknech Šemberova divadla ve středu 8. února v dopoledních hodinách, a to hned dvakrát. Bylo určeno divákům z mateřských a základních škol, kteří se dostavili v hojném počtu. Malí tanečníci se představili v mnoha choreografiích, které si připravili převážně sami, ve spolupráci s paní učitelkou Lenkou Kolářovou. Žákům je během výuky ponechán prostor pro improvizaci, realizaci vlastních myšlenek a nápadů, o to větší radost mají, když se jejich tvorba publiku líbí. Diváci shlédli choreografie na hudbu z kouzelné školky, z pohádek, z filmů Amélie, Růžový panter a Piano. Na závěr zazněla hudba J. S. Bacha a videoprojekce v doprovodu tance.

 

 

 

Nemalý podíl na úspěchu celého podniku májí i žáci výtvarného oboru, kteří připravili a nainstalovali kulisy. Žáci literárně dramatického oboru pak zajistili moderování během celého představení. Děkujeme také maminkám, které nám pomáhaly přestrojit a učesat malé tanečnice a připravit je na další výstup, vždyť každé dítko se na pódiu představilo nejméně třikrát a nejvíce i sedmkrát. Velice oceňujeme pomoc starších dětí, které se perfektně staraly o ty mladší. Veliké díky patří zaměstnancům vysokomýtské kulturní, kteří zajistili bezchybný a ničím nerušený chod celé akce.

 

Milé tanečnice a paní učitelko Lenko, ať Váš tanec doprovází stále jenom samá radost! Na Vaše další představení se moc těšíme.

Iva Vrátilová