Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je pondělí 16.7.2018

Studenti gymnázia úspěšní v okresním kole soutěže AMAVET


amavetokresV pátek 10. února proběhlo v Lanškrouně okresní kolo soutěže AMAVET. Přesvědčit porotu a probojovat se do krajského kola se z vysokomýtského gymnázia snažilo 13 týmů. Tři v kategorii Středoškolák a 10 týmů soutěžilo v kategorii Junior určené pro nižší gymnázia a základní školy. Z nižšího gymnázia to byli Zuzana Cejpová a její projekt „Elekřina nejen z brambor“, Jan Dvořák a Kryštof Dušek, kteří sestrojili autíčko na dálkové ovládání a nazvali ho „DoDo“. Eva Beskydová a Zbyněk Boštík vytvořili glazuru, Ondřej Šimek a Daniel Zeman propočítávali brzdnou dráhu, Jan Vlček A Kateřina Zedníčková měřili vodivost roztoků, Ondřej Hájek a Jan Trnka prověřovali tepelné záření, Anna Beskydová a Kristýna Flídrová se zabývaly účinky chemikálií na naší pokožku, Adéla a Aneta Dvořákovy stanovovaly kyseliny v marmeládách, Jakub Šimek a Lukáš Wich vyrobili soupravu pro výuku elektřiny a Libor Novák a Matěj Jirout stanovovali spektrofotometricky železo v potravinách.

 

Studenti vyššího gymnázia Vojtěch Dvořák, Jan Krejsa a Ondřej Pechanec zkostruovali CNC gravírku, Kateřina Chaloupková a Klára Šimková stanovovali koncentraci kyseliny octové v konzervovaných zeleninách a Jiří Diblík soutěžil s projektem „Mobilní aplikace Presentlist“.

 

Z těchto třinácti týmů postoupilo do krajského kola týmů jedenáct a čtyři týmy získaly ceny sponzorů udělované za vysokou kvalitu projektů.

 

Jakub Šimek, Lukáš Wich: projekt „Souprava pro elektřinu“, cena nadačního fondu MICRO:LA

Jan Dvořák, Kryštof Dušek: projekt „DoDo“, cena nadačního fondu MICRO:LA

Vojtěch Dvořák, Vojtěch Krejsa, Ondřej Pechanec: projekt „CNC machine“, cena nadačního fondu MICRO:LA

Jiří Diblík: „Mobilní aplikace Presentlist“, cena firmy AVX

fotografie a text Alena Pecinová