Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je pondělí 16.7.2018

Německá mobilita Erasmus+ v Ambergu


FOTO 2 15.3.2017 2Mobilita v Bavorském městě Amberg proběhla 19. - 22. února, tentokrát pouze za přítomnosti hlavních evropských koordinátorů projektu Erasmus+ KA2 ze všech devíti zapojených států. Dostalo se nám velmi vřelého přijetí ze strany organizátorů, jimiž byli pedagogové a vedení uměleckého Gymnázia Maxe Regera. Kromě plánování dalších termínů a aktivit celého projektu až do jeho konce v roce 2018, nám bylo umožněno nahlédnout do systému německého školství. Na Gymnáziu Maxe Regera lze najít skutečně všechno, na co si jenom můžete vzpomenout, nastoupit zde ke studiu mohou studenti již od 5. třídy základního studia.

Tento institut ale není ryze uměleckého zaměření. Kromě hudby, tance, výtvarného umění a divadla zde žáci studují především normální středoškolské předměty, studenti a pedagogové jsou též zapojeni do množství různých projektů. Sympatické je, že spoustu volnočasových aktivit (od sportu, přes tvorbu medu, či charitativní činnost) tráví žáci společně a pod záštitou školy. Součástí budovy je také internát, kde jsou mimo jiné ubytovaní tři studenti z České republiky, kteří se na německém gymnáziu vzdělávají. My jsme měli možnost se s nimi setkat a vyslechnout jejich pozitivní dojmy z této školy.

Přivezli jsme si kromě spousty zážitků i velké množství podnětů do naší další práce, čímž celý projekt "Notes of Europe" plní jednu z nejdůležitějších rolí.

Koordinátoři: Iva Vrátilová, Jolana Kouřímová, Petr Mori

Foto německá koordinátorka projektu