Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je úterý 17.7.2018

Tým studentů gymnázia pojede opět na mezinárodní soutěž RoboRAVE International


DSC 0229Celostátní kolo šestého ročníku soutěže RoboRAVE proběhlo ve dnech 16. a 17. března v Pardubicích. V kategorii Juniorpřevoz míčků soutěžily čtyři týmy našich studentů. Snažili se své roboty udržet na čáře, správně odbočit na křižovatce a v časovém limitu tří minut dovézt do zásobníku co nejvíce míčků. A i když to byl boj se senzory, světelnými odrazy a věčně nenabitými akumulátory, nakonec pro naše dopadla soutěž velice dobře. Primáni Zuzana Cejpová a Martin Metelka se svým robotem Kleofáš obsadili třetí místo a tým ve složení Jan Dvořák, Kryštof Dušek a Ondřej Hájek s robotem PPL skončili nakonec druzí. Oba týmy se mohou na začátku příštího školního roku zúčastnit Letní školy robotiky v Žamberku.


kategorii středoškolák – hasič ohně (na hřišti vyhledat a sfouknout čtyři svíčky v co nejkratším čase) nás reprezentoval jediný tým. Lukáš Daněk, Jirka Diblík, Ondra Kopecký a jejich robot PFF 17 byli tentokrát favority soutěže. Přestože konkurenční týmy své roboty oproti loňsku výrazně vylepšili, na PFF17 nestačili. A tak naši oktaváni opět zvítězili a poletí reprezentovat republiku na mezinárodní soutěž  RoboRAVE International (letos se bude konat v Medelinu v Kolumbii).

 

Mladým robotikům přeji hodně zábavy s roboty ve škole i na Letní škole robotiky v Žamberku. Oktavánům potom klidný let do Medelinu a hlavně úspěšně zvládnutou maturitu a přijímací zkoušky na vysoké školy.

 

Text a foto Alena Pecinová

 

DSC 0230 DSC 0155