Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je sobota 15.12.2018

Ocenění práce učitelů a studentů gymnázia


oceneni AmavetFestival vědy a techniky pro děti a mládež v Pardubickém kraji, kterou organizačně zajišťuje sdružení Amavet, si připomíná deset let své existence. Oslava se konala 16. března v Rytířských sálech pardubického zámku. Mezi gratulanty byli místopředseda vlády Jiří Bělobrádek, předseda Akademie věd České republiky Jiří Drahoš či krajský radní pro školství Bohumil Bernášek. O své dosavadní zkušenosti se v přítomnosti svých hrdých pedagogů a dalších hostů podělili úspěšní účastníci minulých ročníků soutěže, mezi nimi i náš absolvent Ondřej Borovec, který získal před několika lety Zlatou medaili v soutěži I-SWEEEP v Houstonu.

Úspěch s projektem zaměřeným na fyziku mu otevřel dveře do výzkumného centra ve Švýcarsku, kde působil půl roku jako stážista, dnes je na jednoroční stáži ve Spojených státech amerických.

 

Gymnázium ve Vysokém Mýtě patřilo mezi několik oceněných škol, jejichž studenti získávají přední umístění na Festivalu vědy a techniky, což vypovídá to o vynikajícím vedení a motivaci mladých vědců na naší škole. (Mgr. Blanka Kysilková)