Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je pondělí 25.3.2019

Vítězství ve světovém finále robotické soutěže v Kolumbii


RoboRave 2Rok se s rokem sešel a již po třetí jsme se vypravili na světové finále robotické soutěže RoboRAVE International za podpory Asociace pro mládež, vědu a techniku AMAVET, z. s. Letošní ročník byl pořádaný v kolumbijském Medellínu. Zúčastnilo se ho 440 soutěžících se 124 roboty v 5 kategoriích. V nejtěžší kategorii Hašení ohně, které jsme se zúčastnili, bylo celkem 37 týmů z osmi zemí světa. Již tradiční tým ve složení Lukáš Daněk, Jirka Diblík a Ondra Kopecký si nemohl toto finále nechat ujít! A opět zvítězili.


Za velikou louži jsme se vypravil o svaťáku. Bohužel pouze Jirka a Ondra. Lukáš z důvodu očkování zůstal doma a podporoval robota na dálku. Do Kolumbie jsme dorazili s drobným předstihem, abychom poznali místní kulturu. Samotná soutěž probíhala od 10. do 13. května 2017 ve velkolepém stylu. I přes drobné technické problémy se nám podařilo uspět. Přes úvodní kvalifikační kola jsme totiž do finále postoupili až ze 7. místa. Nakonec se podařilo vše opravit a robot mohl do finále startovat v plné síle. Už se ani jednou nespletl. Již podruhé jsme si dojeli  pro nejvyšší umístění na světovém finále v nejrychlejším čase! Navázali jsme tak na skvělé úspěchy z loňských let. (2016 USA – New Mexico – 1. místo; 2015 USA – New Mexico – 2. místo).


Do ČR jsme se vrátili těsně před maturitní zkouškou a všem se nám ji podařilo úspěšně absolovat. To vše byla pomyslná tečka za naším osmiletým působením na Gymnáziu. Děkujeme Gymnáziu a zejména paní učitelce Aleně Pecinové, že nám umožnila účastnit se desítek robotických soutěží, díky kterým jsme objeli velký kus světa. Doufáme, že na naše úspěchy naváží další studenti vysokomýtského ústavu.
Jiří Diblík, Lukáš Daněk, Ondřej Kopecký

 

IMG 1986 IMG 2214
   
IMG 2318 IMG 2445
   
RoboRave 2 IMG 2171
   
IMG 2057