Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je pondělí 25.3.2019

Žáci vysokomýtské Integrované střední školy technické mezi nejlepšími v jízdě zručnosti


Jizda zrucnosti 2017 vyrezŽáci vysokomýtské Integrované střední školy technické Pavel Bartoš a Kamil Pešek reprezentovali v soutěži žáků v jízdě zručnosti s traktorem a přívěsem, která proběhla 25. května na Středním odborném učilišti v Lázních Bělohrad. Tohoto východočeského regionálního kola určeného pro Pardubický i Hradecký kraj se účastnilo celkem 7 škol. Byly to SŠTŘ Nový Bydžov, OU Hořice, SOUo Králíky, SOU Lázně Bělohrad, SZEŠ Chrudim, SOU Hubálov a ISŠT Vysoké Mýto. Každá škola mohla nominovat dva žáky. Reprezentant vysokomýtské školy Pavel Bartoš se umístil na výborném druhém místě a Kamil Pešek s trochou nervozity na místě devátém.

 

Úkolem žáků bylo projet s traktorem Zetor 7711 a přívěsem vyznačenou trasu, která obsahovala devět daných soutěžních prvků, jmenovitě, průjezd úvozem, 2x pravoúhlá zatáčka, průjezd osmičkou, zastavení na přesnost, zacouvání do garáže, průjezd slalomem, zastavení u rampy a v cíli zastavení předními koly traktoru ve vyznačeném prostoru.

 

Účast na této souteži lehce komplikoval fakt, že jsme se tohoto klání, jako škola účastnili vůbec poprvé a neměli možnost porovnání nebo předchozích zkušeností.

 

Našim reprezentantům bychom rádi poděkovali za vzorný přístup k přípravám na tuto soutěž a Pavlovi Bartošovi popřáli mnoho úspěchů na republikovém kole Mistrovství ČR v jízdě zručnosti, které se bude konat dne 22. června v Janovicích nad Úhlavou, kde se utká 25 nejlepších traktoristů z celé České republiky. (Pavel Kopecký)

 

Foto Pavel Kopecký

 

Jizda zrucnosti 2017 1 Jizda zrucnosti 2017 3 Jizda zrucnosti 2017 4