Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je neděle 16.12.2018

Předvánoční čas na ZŠ Vysoké Mýto Jiráskova


 

vanoni dilnyBarevný podzim se s námi pomalu loučí a my s posledními listy na stromech čekáme na první sněhovou nadílku. Úspěšně jsme prošli tradičními podzimními soutěžemi v poznávání rostlých hub, plodů a listů stromů. V rámci školní družiny proběhla odpolední „Drakiáda“ spojená se spoustou legrace a zábavných her. Také pokračujeme v našem projektu „Škola nanečisto“, kde se budoucí školáci formou her spolu s Krtečkem a jeho kamarády seznamují se školním prostředím.  Společně jsme zvládli témata: Krteček a pohádka, Krteček a angličtina a v novém roce (11. ledna 2018) se těšíme na další setkání, tentokrát s názvem Krteček a tělocvik.

 

V rámci jednotlivých tříd proběhl dne 21. listopadu „Větrníkový den“ na podporu dětí nemocných cystickou fibrózou. Také jsme se sešli s rodiči a dětmi na našich tradičních vánočních dílnách ve školní jídelně. Všichni zúčastnění měli možnost vyrobit si drobné vánoční dekorace pro radost a naladili se na příchod nejkrásnějších svátků v roce. A že jsou Vánoce skutečně za dveřmi, poznají naši žáci také podle toho, že se opět začátkem prosince promění školní tělocvična v „Peklo“. Každoročně se na jeden den v roce usadí v naší tělocvičně čerti a andělé s Mikulášem, což jsou žáci 9. ročníků, a nadělují prvostupňovým kamarádům nadílku, kterou jim přichystají třídní učitelé.     

        
Vánoční atmosféru připravujeme také na naše společné setkání se vysokomýtskými mateřskými školami. Jako každý rok, tak i letos nás navštíví předškoláci, kteří spolu z našimi žáky stráví příjemné dopoledne. Společně si vyrobí malý dáreček s vánočním motivem, zazpívají koledy, ale i trochu zaskotačí v tělocvičně. Žáci pátých tříd provedou své kamarády předškoláky prostorami školy a po celou dobu jejich návštěvy u nás se o ně zodpovědně postarají. Na závěr se sejdeme ve školní jídelně, kde společné setkání zakončí žáci 4. ročníků vánočním pásmem. Samozřejmě nebudou chybět ani drobné dárkové taštičky, které naši hosté – budoucí školáci naleznou pod stromečkem ve vestibulu školy.

 

V předvánoční době adventu nezapomínáme ani na naše známé a blízké, proto uskutečníme nejen třídní besídky pro rodiče, ale navštívíme také klienty Ledaxu s pásmem vánočních básní a koled. Těšíme se na všechna společná předvánoční setkání. Přejeme všem krásné a klidné vánoční svátky plné pohody a radosti v kruhu nejbližších.

Milena Hunalová

 

DSCN2130 erti
   
ertice vrobky
   
IMG 20171120 141206 vanoni stromek