Dnes je úterý 17.7.2018

ISŠT Vysoké Mýto úspěšná v soutěži Autoopravář junior 2018

ISST 27.2.2018.1JPGNejlepší karosáři i automechanici Pardubického kraje jsou z ISŠT technické Vysoké Mýto. Dne 27. února proběhlo v Integrované střední škole technické Vysoké Mýto regionální kolo soutěže Autoopravář junior 2018. Soutěžili zde nejlepší žáci ze SŠA Holice, SŠA Ústí nad Orlicí a ISŠT Vysoké Mýto oborů mechanik opravář motorových vozidel, karosář a autotronik.  Soutěžící museli prokázat nejen své teoretické znalosti, ale také svou orientaci v oboru při poznávací části a především svoji zručnost v praktické části soutěže.

Náplň soutěže u karosářů byla zaměřena na výrobu částí karoserie, technologii oprav a svařování. Automechanici a autotronici prokazovali znalosti v oblastech provádění oprav, seřizování a měření, diagnostikování závad a jejich odstranění.

Zcela suverénním vítězem oboru karosář se stal Lukáš Miřiňovský z ISŠT Vysoké Mýto před svým spolužákem Jakubem Dolanským. Na 3. místě se umístil Michal Bodnár z SŠA Holice.

Obor automechanik ovládl Dominik Javůrek před Markem Trubačem, oba z ISŠT Vysoké Mýto,  3. místo obsadil Petr Geisler z SŠA Holice.

Jan Lorenc, žák SŠA Ústí nad Orlicí, zvítězil v soutěži autotroniků. Tento obor se na ISŠT nevyučuje.

Ve finále celostátní soutěže, která proběhne v servisním centru Škoda Auto a.s. Kosmonosy, budou vzhledem k pravidlům soutěže ( kraj nemohou reprezentovat dva žáci z jedné školy),Pardubický kraj reprezentovat  v soutěži  karosářů  Lukáš Miřiňovský z ISŠT Vysoké Mýto a  Michal Bodnár z SŠA Holice, automechaniky zastoupí Dominik Javůrek z ISŠT Vysoké Mýto a Petr Geisler ze SŠA Holice. V kategorii autotroniků bude náš kraj reprezentovat Jan Lorenc ze SŠA Ústí nad Orlicí.

Luděk Roleček, foto ISŠT Vysoké Mýto

Na fotografiích:   žáci kteří budou reprezentovat Pardubický kraj na celostátním finále -  zleva Javůrek, Miřiňovský z    ISŠT,  Geisler, Bodnár z SŠA Holice,  Lorenc SŠA z Ústí n. Orlicí