Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je čtvrtek 27.6.2019

Úspěch žáků Integrované střední školy technické Vysoké Mýto v celostátním finále


ISST soutez26.4.18Že žáci ISŠT Vysoké Mýto patří v soutěžích odborných dovedností a znalostí v posledních letech vždy k nejlepším potvrzují i letos. Po úspěších strojních mechaniků, nástrojařů a čalounic  to potvrdili i naši karosáři a lakýrníci. Po suverénním  vítězství v krajském kole soutěže Autoopravář Junior 2018 se náš karosář Lukáš Miřiňovský nezalekl velké konkurence karosářů z celé republiky. Celostátní  finálové soutěže, která se konala v prostorách školícího střediska Škody Mladá Boleslav se účastnili nejlepší mladí karosáři ze všech krajů České republiky. Lukáš základ svého úspěchu položil již v praktické části soutěže, kde ostatní soutěžící deklasoval svojí šikovností. V poznávací a teoretické  části si Lukáš také vedl velice dobře. Proto, když se blížilo slavnostní vyhlášení výsledků soutěže, jsme již jako každoročně pokukovali po příčkách nejvyšších. A povedlo se. Lukáš Miřiňovský  získal 2. místo a ze soutěže odvážel kromě diplomu i spoustu hodnotných cen jak pro sebe, tak i pro naši školu.

 

Stejně dobře se v letošním roce v Mladé Boleslavi na celostátním kole předvedl i Tomáš Dudek v oboru autolakýrník. V nelehké konkurenci  12 soutěžících z celé republiky se umístil na krásném 3. místě. Po zvládnutí praktické i teoretické části soutěže si i Tomáš mohl převzít hodnotné ceny a nezbytný diplom.

Stříbrná a bronzová příčka potvrzuje, že Integrovaná střední škola technická  z Vysokého Mýta připravuje žáky na jejich budoucí povolání opravdu velmi dobře. Takové srovnání s ostatními školami, jaké přináší soutěž Autoopravář Junior, má již svoji váhu a opakované úspěchy žáků vysokomýtské školy řadí tuto školu k nejúspěšnějším v celé republice.

Luděk Roleček