Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je čtvrtek 27.6.2019

Studenti poznávali přírodu s mobilním telefonem


Projekt13Na vysokomýtském gymnáziu se ve dnech 16. 4. - 20. 4. uskutečnilo setkání studentů a pedagogů pěti evropských škol pracujících na projektu "Plugging into Nature with new Technologies". Jak ukazuje sám název projektu, jedním z cílů je povzbudit studenty, aby vyrazili do přírody s mobilním telefonem, zachytili svá pozorování na fotografii a pomocí mobilních aplikací svá pozorování určili. Reportáž ze setkání ZDE.

 

Program projektového setkání byl vskutku bohatý a zahrnoval např. návštěvu Národního muzea, přírodovědné expedice do Orlických hor a arboreta v Luži, přednášky odborníků z univerzit i praktická biologická a chemická cvičení v laboratořích. Jak už bývá při takových setkáních zvykem, navazovala se nová přátelství, zařazeny byly team-buildingové aktivity a studenti spolupracovali i soutěžili - to vše v angličtině, která je komunikačním jazykem projektu. Na konci týdne jsme se rozcházeli s pocitem dobře vykonané práce i příjemně strávených pěti dnů.

 

Toto setkání a tento projekt jsou praktickou ukázkou toho, jak i studenti z malé školy a z malého města mohou úspěšně spolupracovat s jinými evropskými školami díky programu eTwinning a programu Erasmus+ KA2.

Foto a text Miroslava Borovcová

   
Projekt1 Projekt3
   
Projekt4 Projekt5
   
Projekt6 Projekt7
   
Projekt8 Projekt9
   
Projekt10 Projekt11
   
Projekt12 Projekt14