Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je čtvrtek 27.6.2019

Vynikající umístění žáků ISŠT na mezinárodní soutěži ve svařování


stupne vitezu ISSTŽáci vysokomýtské Integrované střední školy technické opět výborně reprezentovali školu, město i Pardubický kraj. Již po 22. se setkali ve Frýdku-Místku nejlepší mladí svářeči středních škol celé ČR při mezinárodní soutěži Zlatý pohár Linde v metodách svařování 311, 135, 111 a 141. Žáci ISŠT tradičně patří k nejlepším a nejinak tomu bylo i letos. Vynikajícího výsledku dosáhl především Jakub Dolanský, který v praktické části, teoretické části i části bezpečnosti práce předčil všechny své soupeře a stal se celkovým vítězem v metodě svařování 131 (plamenové svařování).

Výborně si vedl rovněž Matěj Lepka v metodě 141 (svařování el. obloukem neodtavující se elektrodou v ochranné atmosféře). Pouze drobné zaváhání v jedné z teoretických částí ho odsunulo o pouhý jeden bod z průběžného 2. místa na celkové 3. místo. Špatně si nevedli ani Jan Šrut v metodě 111 (svařování obalenou elektrodou) celkově 20. a Daniel Dostál v metodě 135 (svařování el. obloukem v ochranné atmosféře CO2), který se umístil na celkovém 15. místě. Všem čtyřem žákům patří poděkování za vzornou reprezentaci a předvedené výkony. Poděkování patří i všem pedagogům, kteří se na jejich přípravě podíleli.

Luděk Roleček

 

Na fotografii je na nejvyšším stupni vítěz metody 131 Jakub Dolanský z ISŠT spolu s učitelem praktického výcviku Bohuslavem Bezdíčkem, druhým Petrem Novákem z Prostějova a Lukášem Sudou ze Soběslavi s předávajícími, zleva ministr školství v demisi Robert Plaga, premiér v demisi Andrej Babiš, hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák a ředitel pořádající školy Pavel Řezníček.