Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je čtvrtek 27.6.2019

Úspěch Petra Bartoše z ISŠ technické Vysoké Mýto v soutěži opravářů zemědělských strojů


JZ 2018 11Dne 15. května 2018 se pod záštitou Zemědělského svazu České republiky uskutečnil ve výukovém centru Hlušice, které patří Střední škole technické a řemeslné Nový Bydžov, již 18. ročník jízdy zručnosti s traktorem a vlekem. Soutěže se zúčastnilo 18 nejlepších žáků ze středních škol z Chrudimi, Kostelce nad Orlicí, Nymburka, Hořic, Městce Králové, Vysokého Mýta a Nového Bydžova. V letošním ročníku se soutěžilo na dvou tratích. Na té první se jezdilo s traktorem ZETOR 7711 a na druhé s traktorem značky FENDT. Každá trať se nejprve hodnotila zvlášť, aby celkový vítěz vzešel ze součtu dosažených časů a výsledků. ISŠT zde reprezentovali Pavel Bartoš, žák 3. ročníku oboru opravář zemědělských strojů. Druhým zástupcem naší školy byl žák teprve 2. ročníku Jan Šrut, který byl nejmladším účastníkem soutěže.

 

S traktorem ZETOR zvítězil Martin Midloch z pořádající školy před Petrem Bartošem z ISŠT Vysoké Mýto a třetím rovněž domácím Lukášem Pánkem. S traktorem FENDT zvítězil Lukáš Pánek před Radkem Pilařem (oba ze SŠTR Nový Bydžov) a třetím Petrem Bartošem z ISŠT. celkovém pořadí se Pavel Bartoš umístil za dvěma domácími žáky na výborném 3. místě. Špatně si nevedl ani Jan Šrut, který v celkovém pořadí obsadil 11. místo.

 

Petr Bartoš bude reprezentovat Pardubický kraj ve finále národního kola, které se uskuteční dne 22. června 2018 v Oticích u Opavy.

Luděk Roleček

Na fotografii Luďka Rolečka je zachycen Petr Bartoš (uprostřed) při vyhlášení vítězů, na druhé fotografii soutěžní traktor FENDT.

 

 
F9A791C2 5ACF 4F27 8DC5 06BF32CA965F