Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je sobota 17.8.2019

Studenti gymnázia reprezentovali ČR ve Štrasburku


StrasburkSkupina studentů francouzštiny, která na Gymnáziu Vysoké Mýto pracuje ve francouzském klubu, natočila soutěžní video pro Evropskou unii. Byli za svou práci vybráni, a tak strávili jeden celý den 7. března v Parlamentu ve Štrasburku.
 
Student 3. A - Vojtěch Krejsa měl tu čest a představil naše Gymnázium před všemi zúčastněnými - 650 studentů a učitelů z 28 zemí. Součástí setkání byla práce ve skupinách nad tématy, jako životní prostředí, bezpečnost a lidská práva, evropské volby 2019, budoucnost Evropy, zaměstnanost mladých lidí. Nad těmito tématy studenti diskutovali v angličtině a francouzštině. Pak si vybrali svého zástupce, který představil jejich program. Nechyběly připomínky a dotazy z pléna a závěrečné hlasování.
 
Součástí cesty byla také návštěva Colmaru s jeho nádhernými hrázděnými domy, vesnička na vinné stezce - Riquewihr a samotná prohlídka Štrasburku.
 
Poděkování patří Robertu Vovkovi, který video natočil a sestříhal a dalším studentům 1. A a 3. B. Díky jejich skvělé práci mohlo vyjet 24 studentů ne 3-denní pobyt, který byl hrazen z prostředků EU.
Text a foto Dana Mořkovská
 
Strasburk1