Dnes je pondělí 19.8.2019

Městský sportovní stadion patřil 29. května Školympiádě

Skolympiada 19 12Základní škola Javornického uspořádala 29. května na městském sportovním stadionu ve Vysokém Mýtě 19. ročník atletických soutěží pod názvem ŠKOLYMPIÁDA. Letošního ročníku se zúčastnilo na 800 žáků z 10 základních škol z Vysokého Mýta a okolí. Na Školympiádu přijeli žáci ZŠ Brandýs nad Orlicí, ZŠ Tisová, ZŠ Horní Jelení, ZŠ České Heřmanice, ZŠ Svatopluka Čecha z Chocně a ZŠ Sloupnice. Kromě nich se soutěží zúčastnili žáci všech domácích škol - ZŠ Knířov, ZŠ Jiráskova, ZŠ Javornického a žáci nižších tříd osmiletého gymnázia. V kategorii mladších žáků vyhrála Základní škola Jiráskova a ve starších žácích první místo obsadila Základní škola Javornického. Štafetový běh vyhrála Základní škola Javornického před Základní školou Jiráskova a Základní školou z Horního Jelení. Úžasnou sportovní atmosféru Školympiády zachytila reportáž ZDE a fotogalerie Radky Fendrychové ZDE a Jany Winklerové ZDE.