Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je pondělí 18.1.2021

Místo tradičního adventního koncertu připravili kolemjdoucím hudební překvapení


Koncert ZUŠky v městské galeriiVšichni, kteří při svojí odpolední procházce na třetí adventní neděli zavítali na vysokomýtské náměstí, již z dálky slyšeli vánočně laděnou hudbu linoucí se z oken městské galerie. Žáci a učitelé ze základní umělecké školy zde uspořádali koncert, který byl dokonce promítán na televizních obrazovkách.

 

„Pro děti to je úplně nová zkušenost - kamery, světla, jiné prostředí. Myslím si, že na to děti budou jednou vzpomínat anebo už to bude běžný způsob koncertování,“ řekla učitelka základní umělecké školy Monika Zerzánová.

 

Všichni žáci se v době distanční výuky pilně připravovali na vánoční koncert, proto by bylo škoda, aby jejich práce přišla vniveč. „Myslím si, že pro děti je to takový adrenalin. Je to pro ně odměna a zadostiučinění, že práce, kterou vynakládáme přes obrazovky, neustále děti úkolujeme a neustále jsme po nich něco chtěli, že to není marné. Myslím si, že je to naprosto originální,“ pokračuje Monika Zerzánová. Na účinkujících bylo vidět velké nasazení i tréma, tak jako by vystupovali před plným sálem.

 

Byla to výborná zkušenost, ale všichni se shodují v tom, že raději hrají pro živé publikum. „Je to zvláštní pocit. Je to dost jiné než s publikem, ale není to nic, co by se nedalo zvládnout. Myslím si, že všichni se zase těšíme, že se to vrátí do normálu,“ řekla žákyně – houslistka Kristýna Hronová.

 

Umělecké vzdělávání má v českých zemích dlouhou tradici. Školy mají propracovaný a mezinárodně uznávaný vzdělávací systém, který formuje osobnost žáka nejen v oblasti umění, ale i k životním hodnotám. „Základní umělecká škola mě vždycky moc bavila. Chodím do ní už přes deset let. Chodila jsem na zpěv, na výtvarku a na housle. Vždycky mě moc bavil přístup a pohodová atmosféra,“ dodala Kristýna Hronová.

 

Původně byl naplánován koncert také na čtvrtou adventní neděli. Z důvodu zpřísnění vládních opatření ho ale museli zrušit.

Reportáž Místo tradičního adventního koncertu připravili kolemjdoucím hudební překvapení